Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

Kończący się rok 2015 i tym samym 4 edycję programu profilaktycznego "Aktywuj Trzebiatów" należało zakończyć spektakularnie i z przytupem.

Twórcy tej inicjatywy postanowiliśmy tuż przed  świętami zmotywować trzebiatowian do minimalnego wzięcia oddechu i zatrzymania się choćby na moment. Okazja ku temu było stworzenie w centrum miasta kolejnego Słonia - tym razem świątecznego i "szczęśliwego".  Jam malarski czyli spontaniczne, otwarte wydarzenie zainicjowały Malina Majewska oraz Monika Petryczko, która od dobrych kilku lat prowadzi Trzebiatoff.
- Malujemy piątego autorskiego słonia w ramach programu profilaktycznego Aktywuj Trzebiatów. Jest to spontaniczne przedświąteczne malowanie, które ma służyć temu aby  trzebiatowianie zatrzymali się na chwilę, pomyśleli, poświęcili 30 sekund aby słoniowi domalować np. trąbę. Słoń celowo ma takich dziecięcy i „nikiforystyczny” charakter, niech przynosi szczęście w 2016 roku. – W ten sposób projekt podsumowała Petryczko.
Do wspólnego malowania poza zaskoczonymi i wyraźnie zadowolonymi z takiej możliwości uczestnictwa przyłączyli się m.in. Burmistrz Trzebiatowa Zdzisław Matusewicz oraz Wiceburmistrz Stefan Warcholak oraz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie Anna Kruczkowska.  Obraz po powstaniu zostanie w Trzebiatowie - stanowiąc już 5 słonia, który powstał w ramach TrzebiatOFFa. Słoń prawdopodobnie zostanie wystawiony na trzebiatowskiej aukcji w ramach WOŚP.
Akcja stała się formą podsumowania projektu "Aktywuj Trzebiatów 2015", który od dobrych kilku lat angażuje dzieci, młodzież i dorosłych do kreatywnych i pełnych inspiracji działań.