Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

Deszcz, temperatura powietrza bliska zeru, wiatr - z takimi ekstremalnymi warunkami przyszło się zmierzyć organizatorom i uczestnikom  Świetlistej Masy Krytycznej w Trzebiatowie.

Mimo niesprzyjającej aury przed Ratuszem spotkało się siedmioro miłośników dwóch kółek, by zaznaczyć swoją obecność w mieście. Tematem przewodnim przejazdu było oświetlenie roweru w czasie nocnej jazdy. W zimowych miesiącach jest to wyjątkowo ważne, gdyż często rowerzyści wyjeżdżają do pracy przez wschodem słońca, a wracają już po zachodzie. Trzeba pamiętać, że rowerzysta bezpieczny to rowerzysta widoczny.  Drugim elementem masy, było zwrócenie uwagi kierowców, na fakt, że rowerzysta jest równorzędnym użytkownikiem drogi. Ma prawo się po niej poruszać i czuć się na drodze bezpiecznie. 
Uczestnicy masy przejechali ulicami miasta eskortowani przez dwa radiowozy policyjne. Mogli też skorzystać ze znakowania rowerów.  Każdy z rowerzystów otrzymał pamiątkowe szprychówki, a najmłodsza uczestniczka wzbogaciła się o gustowny odblask.
Mamy nadzieję, że kolejna masa, którą chcemy zorganizować wiosną, odbędzie się w lepszych warunkach pogodowych i przyciągnie tych, którzy na zimę rowery schowali do piwnicy.
 
Anna Kruczkowska

Komentarze  

+8 #2 krzysiek 2015-11-30 17:05
W Gryficach , centrum miasta projektował fantasta i marzyciele - chcieli stworzyć uroczy zakątek na miarę średniowiecznej świetności . Udało się to znakomicie - te odblaski lamp na mokrych, pięknie wybrzuszonych , "kultowych "kocich łbach , zmatowione śladami smolistych wycieków z misek olejowych tysięcy / TAK / samochodów parkujących gdzie tylko się da - czyż to taki koszt ? / zepsutych samochodów , rowerów i codziennych bluzgów /utyskiwań / okolicznnych mieszkańców na TYCH NIEODPOWIEDZIALNYCH MARZYCIELI / ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #1 RRX 2015-11-30 11:12
Dobra akcja. Kierowcy jeżdżą jak wariaci nie zwracają uwagi na rowerzystów bo sami mają metalową klatkę i nic im nie grozi w zderzeniu z rowerzystą. Jestem z Gryfic i zamiast tej badziewnej kostki, po której prawie nie da się jeździć rowerem trzeba było zrobić ścieżkę rowerową. Ktoś nie projektował centrum miasta dla ludzi chyba tylko dla słoni, żeby kostka wytrzymała ich przemarsz. Tylku u nas słoni w Gryficach nie ma, są w Trzebiatowie ale i im nie życzę tej badziewnej kostki.
Cytować | Zgłoś administratorowi