Подробнее на сайте: http://samodelkinov.ru http://stroi-rukami.ru
http://sdelaisebe.ruhttp://samodelnii.ruhttp://hold-house.ruhttp://pro-nedvijimosti.ru http://investment-money.ru http://lavandamd.ru
http://build-dwelling.ruhttp://mending-house.ruhttp://grand-construction.ruhttp://samodelkami.ru http://samodelnaya.ruhttp://grand-builder.ruhttp://poleznii.ru

Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

W ubiegłą środę w Pałacu w Trzebiatowie odbyła się konferencja poświęcona kapliczkom i krzyżom przydrożnym na Pomorzu Zachodnim.

Czym jest kapliczka? Jej nazwa pochodzi od łacińskiego słowa cappa oznaczającego płaszcz. Tego i wielu innych ciekawych rzeczy można było dowiedzieć się w zeszłą  środę (18.11.) w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury na konferencji pt. „Kapliczki i krzyże przydrożne jako element identyfikacji społecznej i kulturowej na Pomorzu Zachodnim. Tradycje regionu”.
Podczas konferencji mogliśmy wysłuchać wystąpień dyrektor TOK Renaty Teresy Korek „śladami gryfickich kapliczek. Jacka Handora „Kapliczki okiem budowniczego”. Anny Bartczak „Jedno miejsce dwa znaczenia – kapliczki na cokołach pomników I wojny światowej”. Marii i Waldemara Witek „Z wizytą u sąsiadów – regionalne odrębności w architekturze kapliczek”.
W trakcie spotkania miał miejsce jeszcze jeden miły aspekt – wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Kapliczki przydrożne”. Wśród wielu nagrodzonych dzieci pierwsze miejsca zajęli: Julia Szarecka, Jakub Kasiorkiewicz. Nagrody ufundowało Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie oraz Trzebiatowski Ośrodek Kultury.

Komentarze  

0 #1 M 2015-11-20 19:52
spora frekwencja. Bardzo długa konferencja ale było warto.
Piękne arcydzieła z tych kapliczek budowniczowie się spisali.
Cytować | Zgłoś administratorowi