Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

Odcinek  drogi do Bieczyna to ewenement w skali kraju, nie był remontowany od kilkudziesięciu lat. Drogą niemal nie da się przejechać, a kolejna szansa na remont drogi właśnie zakończyła się fiaskiem.

Jak twierdzą mieszkańcy do porozumienia nie doszło ze względu na to, że Zarząd Powiatu Gryfickiego nie chce dołożyć brakującej kwoty, która miała zostać podzielona proporcjonalnie na trzy części.  Środki na drogę rzędu około 300 tysięcy zadeklarowała Gmina Trzebiatów, podobną kwotę zgodnie z przygotowanym projektem zadeklarował Marszałek Rzepa. Trzecia część kwoty miała pochodzić  ze Starostwa Powiatowego. Oburzeni sytuacją Mieszkańcy Bieczyna zaplanowali manifestację w tej sprawie w poniedziałek w godzinach południowych pod budynkiem Starostwa Powiatowego w Gryficach.
- My mieszkańcy chcemy aby samorządowcy podpisali w końcu tą umowę. Umowa była zwlekana już tak długo, tym razem ze strony „właściciela” drogi, czyli powiatu.  To jest śmieszne, jak długo remont drogi jest zwlekany. Odpowiedzialność za to w tym momencie ponosi Starostwo Powiatowe.
Droga musi być zrobiona w tym roku, ponieważ  wniosek do Urzędu Marszałkowskiego został złożony rok temu,  przy akredytacji urzędu i zarezerwowaniu środków. Za rok będzie na to późno.
Jeszcze nie tak dawno w styczniu 2013, w naszej wsi byli również Starosta Gryficki Kazimierz Sać oraz Poseł Platformy Obywatelskiej Konstanty Oświęcimski, polecili nam abyśmy siedzieli cicho i nie przeszkadzali, bo byśmy mieli drogę dawno gdybyśmy nie przeszkadzali. Poseł Oświęcimski obiecał nam, że droga będzie zrobiona. – mówi Anna Procanin, Sołtys Bieczyna.
Wedle najnowszych wyliczeń cena inwestycji to 923 tysiące złotych. 

Komentarze  

+14 #9 Proste rozwiązanie 2015-10-09 07:21
Nie głosujcie teraz na Oświęcimskiego to i Sać też się długo już nie utrzyma. Póki będą wybierani Oświęcimski i Łącki to będzie trwał trwał Sać. Głosujesz na Oświęcimskiego a tak naprawdę dostajesz też Sacia w dodatku. Smutne ale prawdziwe. Wystarczy zobaczyć jak Sać na imprezkach organizowanych przez powiat Oswięcimskiego promuje...
Cytować | Zgłoś administratorowi
Подробнее на сайте:
https://constructstroi.ruhttps://smartesthouse.ru https://homestrong.ru https://trueconstruction.ruhttps://domobuilding.ruGo to top of pagehttps://svoiastroika.ruhttps://endconstruction.ru https://worknhouse.ruhttps://domenter.ruhttps://do-construction.ru https://domconstructor.ruhttps://houseconstructor.ruhttps://sdelaietosam.ruhttps://plusconstruct.ruhttps://constructme.ru
+11 #8 vertigo 2015-10-09 03:46
Cytuję Miro:
zagłosujcie na PiS, wybudują dwujezdniówkę...

Po 25 października ktoś z PiS u zostanie starostą? Człowieku to nie te wybory. A tak na marginesie łatwo się śmiać i szydzić jak się nie jeździ po takiej drodze.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-13 #7 Miro 2015-10-08 14:24
zagłosujcie na PiS, wybudują dwujezdniówkę...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #6 vertigo 2015-10-08 09:01
7 tysięcy, które niedawno zniknęło (ciekawe na co) to pewnie czubek góry lodowej. Może takich myków jest więcej? A na drogi nie ma. Tak wyglądają rządy "Słońca Powiatu". Ważny jest tylko PR a nie dobro społeczeństwa. Do protestujących: Zabierzcie ze sobą taczkę. Pozdrawiam.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 #5 mieszkaniec 2015-10-07 19:20
Takich dróg jak bieczyńska w powiecie gryfickim a zarazem w gminie Trzebiatów jest dużo np.w Robach I Pan Burmistrz nic z tym nie robi pomimo tego że przed wyborami samorządowymi obiecywał ale na tym się skończyło pytam dlaczego tylko na sercu leży my droga do Bieczyna bo co?bo on tam mieszka!a potencjalni wyborcy nie mieszkają tylko w Bieczynie czyż nie tak?A tak nawiasem mówiąc jestem przeciwny zrobieniu tej drogi brawo dla powiatu!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 #4 Gryficzanin 2015-10-07 19:16
Raz sierpem, raz młotem w Kazika Chołotę ,,,,,
Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 #3 aj 2015-10-07 18:42
„W polityce cała sztuka polega na tym, aby mieć
dobre oczy i umieć wykorzystać ślepotę innych”
E. Zola

Mieszkańcy gmin i powiatów zasługują na normalność, zasługują na sprawiedliwy rozwój i równe szanse dla wszystkich, a nie wybranych kolesiów z PO. Lista zaniedbań, które dyskredytują PO poniżej:
1. Brak wsparcia dla gospodarki społecznej i przedsiębiorstw społecznych
2. Brak racjonalnych inwestycji w edukację, umiejętności i uczenie się przez całe życie poprzez rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej
3. Brak świadomego planowaniu przestrzeni publicznej i „małej infrastruktury”( ścieżek dla pieszych, placów zabaw lub innej przestrzeni zielonej zlokalizowanej blisko miejsca zamieszkiwania, przejść dla pieszych dostosowanych do potrzeb osób starszych czy dzieci),
4. Brak racjonalnej polityki prorodzinnej na szczeblu powiatowym, która w większym stopniu powinna uwzględniać fakt, iż współczesna rodzina to struktura wielopokoleniowa, odznaczająca się zróżnicowaną formą i rosnąca aktywnością zawodową kobiet,
5. Brak powiatowego kontraktu międzypokoleniowego, który uwzględni wnioski dotyczące perspektywy pokoleniowej zaproponowane w dokumentach rządowych.
6. Brak programów dotyczących kreatywnej aktywizacji dla bezrobotnych dobrze realizowanych przez kompetentne podmioty,
7. Brak sensownej polityki promocyjnej przedsiębiorczości, w szczególności poprzez ułatwianie gospodarczego wykorzystywania nowych pomysłów
8. Brak sensownego wsparcia przy tworzeniu nowych firm, z uwzględnieniem inkubatorów przedsiębiorczości
9. Brak sensownej promocji dziedzictwa kulturowego i naturalnego
10. Brak lokalnych inicjatyw na rzecz zatrudnienia oraz wspierania mobilności pracowników.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #2 Jola 2015-10-07 15:55
Cytuję Twit:
Kur..... znowu. No ile mozna nie zrobic głupiej drogi?
Jestem cieka czy na kampanie kazimierza Kostka banery czy marketing powiatu wydaja wiecej niz ta droga by kosztowala. To jest takie trudne dac firmie budowlanej zrobic droge a potem myslec.

Droga stanie sie jak zwykle elementem rozgrywki politycznej, a głupiemu radosc
Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 #1 Twit 2015-10-07 14:42
Kur..... znowu. No ile mozna nie zrobic głupiej drogi?
Jestem cieka czy na kampanie kazimierza Kostka banery czy marketing powiatu wydaja wiecej niz ta droga by kosztowala. To jest takie trudne dac firmie budowlanej zrobic droge a potem myslec.
Cytować | Zgłoś administratorowi