Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski
Подробнее на сайте: https://avtoenter.ru
https://domstroiplus.ruhttps://medicinecu.ruhttps://moidomremont.ru
https://fastumauto.ruhttps://powerautoplus.ruhttps://samodelkan.ru https://remontvsvoidom.ru
https://stroikaudoma.ruhttps://houseunite.ru https://samodelkick.ruhttps://svoidomsnulya.ru https://domusremont.ruhttps://houserento.ruhttps://dothouse.ru

W sobotnie przedpołudnie, 3 października w Bibliotece Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej w Trzebiatowie miało miejsce niezwykłe spotkanie  literackie, podczas  którego wysłuchaliśmy mistrzowskiej interpretacji wierszy m.in.: Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Małgorzaty Hillar, Wisławy Szymborskiej i… Renaty Teresy Korek w wykonaniu Anny Seniuk.

Aktorka wystąpiła przed trzebiatowską publicznością w ramach III edycji Festiwalu Czytania, którego organizatorem jest Książnica Pomorska ze Szczecina. Znakomita aktorka filmowa i teatralna o ogromnym dorobku artystycznym podczas spotkania autorskiego opowiadała o swojej pracy, głównie w teatrach, a także  w filmach między innymi w "Czterdziestolatku", "Konopielce", "Pannach  z Wilka". Opowieść o życiu, pracy, rodzinie była często przeplatana anegdotami, świadczącymi o ogromnym dystansie i poczuciu humoru artystki. Publiczność z życzliwością i dużą uwagą wsłuchiwała się w dynamiczne, humorystyczne, barwne opowieści. Anna Seniuk stworzyła niezapomniane role w spektaklach największych polskich teatrów,  od początku swojej aktorskiej kariery występowała w filmie. Grała w epizodach. Ogromną popularność przyniosła jej rola Magdy Karwowskiej w telewizyjnym serialu Jerzego Gruzy Czterdziestolatek (1974). W 1978 roku w Bilecie powrotnym - psychologicznym obrazie Ewy i Czesława Petelskich zagrała pierwszą dużą rolę filmową - chłopkę Antoninę, która z miłości do syna postanawia za chlebem wyjechać do Kanady. Zagrała także Julcię w Pannach z Wilka - filmie Andrzeja Wajdy na podstawie prozy Jarosława Iwaszkiewicza (1979) i krzepką Handzię, żonę Kaziuka w Konopielce Witolda Leszczyńskiego, ekranizacji powieści Edwarda Redlińskiego (1980). Była królową Marysieńką w historycznej komedii Wojciecha Solarza Ojciec królowej (1979), zagrała krwisty epizod sklepowej Zosi w Pełni Andrzeja Kondratiuka (1979). W  Teatrze Telewizji debiutowała w 1966 roku epizodem w Martwych duszach Mikołaja Gogola w reżyserii Hübnera. Od tego czasu na małym ekranie wykreowała ponad 80 ról. Za tytułową postać w Moralności pani Dulskiej w inscenizacji Tomasza Zygadły (1992) otrzymała nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza przyznawaną przez pismo "Teatr". Występowała w przedstawieniach kabaretowych, śpiewała w Jamie Michalikowej i w kabarecie "Dudek". Jest również profesorem warszawskiej Akademii Teatralnej i reżyserem szkolnych przedstawień dyplomowych.  Od wielu lat związana jest z Teatrem Polskiego Radia. Dubbingowała filmy, m.in. pamiętną Irenę z serialu „Saga rodu Forsyte'ów”, czy też… Panią Bóbr w „Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa”. Wspaniała aktorka i interpretatorka poezji. Trzebiatowska widownia zasłuchana, brawa, owacje na stojąco. Piękny październikowy dzień pełen poetyckich wrażeń.
A.Rzepecka
 

Komentarze  

+5 #1 mole 2015-10-05 20:38
Niesamowita kobieta z klasą, Same kobiety z klasą na tych zdjęciach.
Cytować | Zgłoś administratorowi