Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

W poniedziałek (14.09) w Trzebiatowie doszło do spotkania interesariuszy podsumowującego jedno z największych wydarzeń muzycznych nad Bałtykiem „Nagle Nad Morzem”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych, a także sztabu kryzysowego, to też  spotkanie rozwiało większość mitów i plotek funkcjonujących w przestrzeni publicznej.

Co takiego ustalono na spotkaniu? Ogółem w imprezie wzięło udział ponad 9 tysięcy zarejestrowanych formalnie osób, 600 osób z obsługi oraz aż 200 Dj-ów i innych muzyków!  Z promocyjnej ceny biletu dla mieszkańców Gminy Trzebiatów skorzystało natomiast aż 450 osób.
W spotkaniu głos zabrali przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, których wypowiedzi można było podsumować również zdaniem pana Matiasa Marca, występującego z ramienia organizatora eventu, który stwierdził „udało się wspaniale, staramy się uwzględniać wszystkie wnioski na przyszłość, przy takim rozmiarze imprezy zawsze są głosy za i przeciw, jednakże było to naprawdę coś wielkiego”.  
„Pomimo kontroli nie znaleźliśmy żadnych środków odurzających. Z naszej strony bez większych uwag, incydentów nie odnotowaliśmy” Stwierdził przedstawiciel Straży Granicznej oficer Radosław Cwyl. Równie w podobnym tonie wypowiedzieli się przedstawiciele Urzędu Morskiego stwierdzając, iż plaża wróciła do stanu używalności, nie pozostawiono też żadnych śladów po imprezie. W sprawie usuwania wszystkich śmieci po imprezie, również z terenu samego Fortu Rogowo wypowiedział się przedstawiciele organizatora, zapewniając, że prace przywracające teren do pierwotnego stanu cały czas trwają i będą trwały aż do usunięcia wszelkich pozostałości po wydarzeniu.  Dość duże zdziwienie wzbudziła również informacja Straży Miejskiej o odebranych sygnałach o zakłócaniu porządku w łącznej liczbie… dwóch, w przeciągu całej imprezy. Jak na standardy imprez masowych tego rzędu była to więc impreza wyjątkowo spokojna co potwierdzili mundurowi. Współpracę ze służbami porządkowymi oraz dbałość o bezpieczeństwo imprezy skomentował również przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej. Jedną z opinii był również głos przedstawiciela prywatnego ośrodka wczasowego z okolicy pani Joanny Lewandowskiej, która dzięki wygranej aukcji WOŚP pełniła tego dnia funkcję Honorowego Burmistrza Trzebiatowa: „ Muszę przyznać z roku na rok jest lepiej, nasze uwagi są uwzględniane i impreza jest w tej na pewno w jakimś większym stopniu nam nie przeszkadza”. Co warto podkreślić przedstawiciele organizatora imprezy odpowiedział na wszystkie pytania prasy lokalnej oraz przybyłych radnych i instytucji zaangażowanych w sprawną organizację. „Chciałbym rozwiać pojawiające się czasem plotki. My jesteśmy spółką polską nie niemiecką. Staramy się nieść wkład dodatkowy w rozwój Rogowa i całej Gminy Trzebiatów. W tej chwili wspieramy już pewne organizacje lokalne i z każdym rokiem chcemy aby nasze zaangażowanie w rozwój tej społeczności było większe.” Powiedział Matias Marzec. Spotkanie podsumował też Burmistrz Trzebiatowa Zdzisław Matusewicz dziękując przybyłym na spotkanie gościom i członkom sztabu kryzysowego.  „To są fakty i konkrety, dzięki którym realnie działamy i współpracujemy z różnymi instytucjami w celu rozwoju i promocji Gminy Trzebiatów. Podobnie jak przedstawiciele służb mundurowych jesteśmy zadowoleni z organizacji tego przedsięwzięcia”  Powiedział Burmistrz Trzebiatowa.

Komentarze  

-2 #4 Marika 2015-09-17 07:44
taką burmistrz mogę mieć niech kandyduje
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #3 Fan Muzyki Techno 2015-09-15 21:45
Tego muzykalnego fana disco polo Buraka z Gryfic nie zaprosili na tę wspaniałą imprezę w Rogowie albo zaprosili a Burak jak przystało na Buraka z Burakowa to on języków obcych nie zna i nie zrozumiał co do niego napisali po niemiecku organizatorzy. Więc kazał swoim małym burakom oczerniać piękną imprezę. Wstydź się Buraczku z Gryfic.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #2 djowiec 2015-09-15 20:29
Masc na bol dupy dla kazdego komu sie impreza nie podobała i ma z tym problem. Zrobcie lepsza
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #1 rogovoforever 2015-09-15 13:42
Co komu impreza przeszkadzała aby ją oczerniać? Dobrze się młodzież bawiła. Organizacja na poziomie, wszyscy zarobili. Normalne że się trochę sprząta po tym. Najlepiej robić dym we własnym domu. Jak rozumiem służby nie mają zastrzeżeń. Dla mnie to zamyka temat.
Cytować | Zgłoś administratorowi