Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

W ubiegłą sobotę (05.09) kilkudziesięciu zawodników z Polski i Niemiec stanęło razem w szranki by rywalizować w niezwykle popularnym i towarzyskim turnieju rzucania metalowymi kulkami – Boules.

Zawody odbyły się w ramach współpracy gmin Trzebiatów i Wandlitz. Jest to już kolejna impreza realizowana wspólnie z partnerem Gminy  Trzebiatów – niemiecką Gminą Wandlitz. Pomimo deszczu i momentami silnego wiatru zawodnicy nie mogli odpuścić udziału w tej od setek lat uważanej za jedną z najbardziej towarzyskich gier. W tym roku turniej zorganizowała Trzebiatowska Organizacja Turystyczna „Ujście Regi”. 
O wrażenia zapytaliśmy jednego z gości zza zachodniej granicy. 
-  To już czwarta runda, warunki atmosferyczne trochę utrudniają, ale mamy 16 par mieszanych, gdzie Polak gra z Niemcem. Niektórzy z nas grają w turniejach ogólno niemieckich, poziom z roku na rok się podnosi. Ja od piętnastego roku życia uprawiam sport, teraz mam 76 lat i pozostały mi te kulki. Ten sport jest bardzo łatwy i przyjemny. Zapraszamy tym razem naszych polskich sąsiadów z Gminy Trzebiatów i nie tylko do nas na kolejną edycję – tak o turnieju wypowiedział się jedne z zawodników Stefan Hoch.
Kolejna edycja już maju w niemieckim Wandlitz.