Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

Serdecznie zapraszamy do Mrzeżyna w pierwszy wrześniowy weekend. W trakcie zawodów, które rozegrane zostaną na plaży w okolicach zejścia nr 3, tam też będzie można zapoznać się z regułami gry i popróbować rzutów.

Boule jest grą dla wszystkich i z powodzeniem może wypełnić każdy wolny czas, jakim dysponujemy. Gra w boules to gra na świeżym powietrzu, mało męcząca, wymagająca od graczy umiarkowanego ruchu, przynosząca dużą satysfakcję i przyjemność każdemu, bez względu na wiek, kondycję, płeć, tuszę, wykształcenie, zainteresowania i poglądy polityczne.
Turniej zostanie rozegrany 5 września. W zawodach zmierzy się 20, 2-osobowych drużyn. W przypadku gry w boules (petanque) – nie znamy jej ojca, ani matki, ani nawet czasu i miejsca narodzin. Wiemy natomiast, że już starożytni Grecy i Rzymianie grali w grę przypominającą boules. Grecy używali do tego celu okrągłych kamieni, Rzymianie natomiast drewnianych kul pokrytych żelazem. Co jest potrzebne do gry? Otóż niewiele. Boisko można urządzić w każdym terenie, wystarczy placyk o wymiarach 4 m szerokości i 15 m długości. Może być trawiasty, ziemny byle był utwardzony i równy. Do tego komplet kul za parę złotych i już. W rozgrywce biorą udział dwie drużyny. Może być układ: trzech zawodników na trzech, dwóch na dwóch i jeden na jednego. W zależności od układu każdy zawodnik rzuca dwiema bądź trzema metalowymi kulami o średnicy ok. 8 cm i wadze ok. 0,7 kg. Kulka będąca celem rzutów „jack” wykonana jest z drewna i ma średnicę ok. 3 cm. W losowaniu wyznacza się drużynę rozpoczynającą grę. Jej zawodnik wyrzuca „jacka” na odległość min. 6 metrów i wtedy kolejni zawodnicy rzucają metalowymi kulami, starając się je umieścić jak najbliżej „jacka”. Można kule przeciwnika wybijać, można uderzać także w drewniany cel. Po wyrzuceniu wszystkich kul liczone są punkty – jeden punkt za każdą swoją kulę umieszczoną najbliżej celu. Rywalizacja trwa do momentu zdobycia 13 punktów przez którąś z drużyn.