Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

Burmistrz Trzebiatowa inicjatorem spotkania założycielskiego klubu sympatyków Ruchu Pawła Kukiza. 

Po kilku nowoutworzonych w mediach społecznościowych grupach poparcia dla Pawła Kukiza przyszedł czas na zawiązanie mniej wirtualnej struktury. W środę (08.07) w Trzebiatowie odbyło się pierwsze spotkanie sympatyków Pawła Kukiza oraz wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych (JOW) na poziomie parlamentarnym. 
 
Wśród inicjatorów spotkania znaleźli się Bogusław Barański, znany działacz sportowy oraz Radny Gminy, a także Burmistrz Gminy Trzebiatów Zdzisław Matusewicz.
 – JOW popieram na etapie przebudowy sceny politycznej w Polsce – wyjaśnił swoje stanowisko burmistrz odnosząc się do głównego hasła propagowanego przez Kukiza. Trudno w zasadzie nazwać z czym mamy do czynienia, trudna jest sama kwalifikacja takiego ruchu. Jest to niewątpliwie ruch tworzący się oddolnie, co za tym idzie brak mu wyrazistego programu partii i struktur. W powszechnej opinii Paweł Kukiz skupia wokół siebie elektorat popierający fundamentalną zmianę w polskim systemie politycznym tj. zmianę ordynacji wyborczej. Przypomnijmy; obecnie w Polsce na poziomie parlamentarnym obowiązuje system proporcjonalny, w którym zasadniczą różnicą względem JOW jest  sposób wyłaniania posłów. Zagorzała dyskusja między zwolennikami i przeciwnikami JOW toczy się  w mediach już od wielu miesięcy i słusznie bowiem przytoczenie wszystkich argumentów za i przeciw obu wariantów wymaga oddzielnego, co najmniej elaboratu. Faktem jest również, że taka otwarta debata poza Internetem przydałaby się również w Powiecie Gryfickim. 
 
Pokrótce  można nadmienić, że wedle sympatyków JOW jest to system większościowy, któremu bliżej do demokracji, niż systemowi proporcjonalnemu, w którym scena polityczna jest ściśle uzależniona od lidera partii. 
Ruch Kukiza to jednak nie tylko JOW. Drugim równie ważnym hasłem jest uzdrowienie samorządu terytorialnego i jak wynika ze spotkania, w tym zakresie będzie szedł rozwój ruchu w Trzebiatowie po wrześniowym referendum, bez względu na jego wynik. 
– W pierwszym rzędzie najważniejszą kwestią będzie bowiem przygotowanie do wrześniowego referendum. Swoją osobą i doświadczeniem w pełni zaangażuję się w ten projekt – zadeklarował Burmistrz Trzebiatowa. 
Jednym z nowych liderów ruchu w gminie a także najprawdopodobniej reprezentantem klubu na arenie wojewódzkiej jest Artur Socha z Mrzeżyna, wcześniej związany również z nawołującym do jednomandatowych okręgów wyborczych ruchem  Zmieleni.pl na którego bazie Ruch Kukiza wyrósł. 

Komentarze  

+3 #11 dalia 2015-07-17 12:03
baranski wszędzie sie przylepi byle jakieś korytko mieć ale wstydu zadnego prowadzi wojnę z burmistrzem ale lepi sie bo moze marzy mu sie stołek dyrektorski=nie takim ludziom niech idzie juz na emerytutke czas zakonczyc
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #10 chu 2015-07-17 08:40
Matusiewicz startował z listy PO w wyborach do Rady Miasta Szczecina ( nie dostał się ), później przytulił się do PSL, teraz przytula się do Kukiza, który mówi że spadów partyjnych do siebie nie bierze...może warto Kukizowi przypomnieć kim jest pan burmistrz.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #9 orson 2015-07-16 14:13
Kiedy on ściagnie ten kołnierz z szyi :D:D:D
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #8 PSM 2015-07-14 06:30
W mojem mniemaniu to staruszkom już się w głowach przewraca. Rozumiem że nie jest łatwo oddać władzy raz zdobytej (cyt.), ale mogliby odpuścić i zostawić tego typu ruchy oddolne i obywatelskie ludziom młodym i z inicjatywą. W polskim parlamencie średnia wieku to ok 50 lat. I niech mi nikt nie pieprzy o doświadczeniu... Jak ktoś niedoświadczony to znaczy że się już nie nauczy :) Taka żelazna logika starej kadry.

Nie wierzę że osoba po 50, ustawiona i karmiona z publicznej kasy rozumie problemy kogoś kto własnie wchodzi na rynek pracy, ma problemy lokalowe, małe dziecko itp. 30 lat temu była inna Polska.

# Panie Kukizu, jak Pan M. będzie startował z Pana list, idę oddać nieważny głos opisany kilkoma epitetami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #7 Demokrata!!! 2015-07-13 18:37
Tak trzymać bo najwyższy czas, żeby wreszcie Polacy wzięli sprawy w swoje ręce......
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #6 Igor 2015-07-13 14:23
Ludzie ten barański to już wstydu nie ma
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #5 krzysq 2015-07-12 19:08
No i tym sposobem Kukiz straci poparcie, bo ja wysiadam :P
Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 #4 Magik 2015-07-12 18:55
jaka partia, to ruch umiecie czytac ze zrozumieniem ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #3 bolo 2015-07-11 14:21
Coś mi się tak widzi, że pan Matusewicz to już siebie samego w sejmowych łamach widzi...
Cytować | Zgłoś administratorowi