Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

Projekt ma na celu udowodnienie, że prawidłowo rozumiany wolontariat, to nie „praca za darmo”, a aktywność dająca korzyści obu stronom umowy. Zaangażowani w projekt wolontariusze otrzymają wszystkie niezbędne podczas warsztatów materiały.

Zwiedzenie Baszty Kaszanej w Trzebiatowie to pozycja obowiązkowa w planach tegorocznych pobytów letnich w powiecie gryfickim. Opiekujące się obiektem Stowarzyszenie Historyczny Trzebiatów – Chąśba zapewnia informacje na temat samego zabytku, jak i całego urokliwego Trzebiatowa. Zwiedzający poza dawką informacji historycznych mogą otrzymać również garść tajemniczych legend i anegdot związanych z najciekawszymi miejscami w okolicy. Nie jest to jednak nic nowego – Baszta Kaszana od kilku lat przyciąga nie tylko własną barwną historią, ale także niezwykłymi postaciami wokół – na dobre zadomowili się tam Słowianie. W tym roku jednak poza działalnością informacyjną, Stowarzyszenie prowadzić będzie warsztaty dla dziesięciorga młodych wolontariuszy, którzy każdego dnia będą mogli nauczyć się czegoś nowego. Zacznie się od historii miasta, później będzie rękodzieło, tańce, a także ciekawe gry i zabawy ruchowe na powietrzu. Całość odbywać się będzie w ramach projektu „Utworzenie punktu informacyjnego w Baszcie Kaszanej w Trzebiatowie w okresie od 2015-06-01 do 2015-09-30” dofinansowanego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2015. 
 
Projekt powstał w odpowiedzi na problem braku zajęć dla trzebiatowskiej młodzieży w czasie wakacji. Aby odciągnąć nieletnich od rozrywek szkodliwych, niebezpiecznych, a czasem nawet nielegalnych Stowarzyszenie Historyczny Trzebiatów – Chąśba chce zaproponować im ciekawą alternatywę. W ten sposób pokazując nie tylko mnogość możliwości, jakie daje wolny czas, ale także udowadniając, że czasem warto zaangażować się w coś bezinteresownie. Młodzi ludzie zostaną bowiem zatrudnieni w Baszcie Kaszanej jako wolontariusze zyskując tym samym doświadczenie, tak przydatne w późniejszym procesie poszukiwania pracy. Projekt ma na celu udowodnienie, że prawidłowo rozumiany wolontariat, to nie „praca za darmo”, a aktywność dająca korzyści obu stronom umowy. Zaangażowani w projekt wolontariusze otrzymają wszystkie niezbędne podczas warsztatów materiały, nauczą się szyć, tkać i haftować, ale także poznają ciekawe gry, które później przenieść będą mogli na własne podwórka. Dzięki temu spędzą wolny czas w sposób pożyteczny i mądry, zdobywając nowe umiejętności i wiedzę. 
Obecnie projekt jest w fazie przygotowawczej, trwają nabory na wolontariuszy i pracowników, zamawiane są pierwsze materiały, a teksty informacyjne przygotowywane są do wydania. Baszta Kaszana otwiera swe podwoje 1 lipca i będzie czynna codziennie przez całe wakacje do 31 sierpnia. Bieżące informacje
 
Stowarzyszenie umieszcza na profilu fb: https://www.facebook.com/BasztaKaszana. 
Chcesz zostać wolontariuszem w Baszcie Kaszanej?
Skontaktuj się: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.