Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

Jedna z największych imprez biegowych w powiecie zakończona. Tegoroczna trzebiatowska „dziesiątka” na pewno utkwi w pamięci i nie tylko ze względu na tradycyjny już upał. Nie zabrakło niczego; były wielkie emocje, radość, łzy i tragedie.

240 zawodników stawiło się dziś (06.06) na starcie dziesięciokilometrowego biegu z Mrzeżyna do Trzebiatowa. Mimo zapowiadanej gorącej atmosfery chyba nikt nie przewidział, że upał tak da się we znaki biegaczom. Ciężko było od samego początku. Zawodnicy odpadali już na pierwszych kilometrach. Nie obyło się również bez interwencji medycznej. Omdlenia na mecie są jednak, jak podkreślają doświadczeni biegacze i organizatorzy częste przy biegach w takiej temperaturze.

- Cieszę się, że w ogóle ukończyłem bieg – tak swój wynik podsumował Łukasz Uldynowicz, doświadczony biegacz płotowskiego Mokasyna, który ukończył bieg na 22 pozycji.

Pod względem ilości zawodników trzebiatowska dziesiątka należy do największych imprez sportowych organizowany w powiecie. Jak wskazywali zawodnicy nie obyło się bez małych niedociągnięć. Opóźniony start i brak dostatecznej ilości wody na czas tuż po ukończeniu biegu spowodował pewne zamieszanie. Jak podkreślają organizatorzy trzeba brać poprawkę na takie zdarzenia i każdy zawodnik rozumie jakim wyzwaniem logistycznym jest organizacja takiego biegu. Całe szczęście nic nie mogło na dłużej popsuć humoru biegaczom. Tym razem ilość nagrodzonych kategorii przyćmiła poprzednie edycje. Nie zabrakło też tego na co wszyscy czekają, czyli nagród losowanych wśród wszystkich zawodników.


W kategorii Open wśród mężczyzn najlepszy okazał się Volodymyr Timaskov zawodnik Achillesa Leszno, który ukończył bieg z wynikiem 32.04. Najlepsza wśród kobiet okazała się Natalia Nagirniak, również zawodniczka Achillesa Leszno kończąc bieg z wynikiem 40.12. Zawodnicy odebrali puchar z rąk reprezentującego Gminę Trzebiatów Wice Burmistrza Stefana Warcholaka.


– Rozważamy by za rok Dziesiątkę zorganizować w maju jako otwarcie sezonu biegowego – podsumowując zadeklarował Wiceburmistrz.

Głównym organizatorem biegu był Urząd Miejski w Trzebiatowie. Obsługę techniczną zapewniła firma Sport-Time.com.pl. Patronat medialny objął portal Gryfickie.info, a patronatu honorowego udzieliła Wice Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.


Trzeba przyznać organizatorzy trzebiatowskiej „Dziesiątki” zawiesili wysoko poprzeczkę przed organizatorami gryfickiej „Dziesiątki”. Jak wyjdzie sąsiedni bieg? – przekonamy się w sierpniu. Miejmy nadzieję, że zjawi się równie wielu zawodników, na co szanse są coraz większe… w końcu wszyscy biegacze to jedna rodzina.

Pełna galeria zdjęć dostępna na naszej stronie fb: Temat - Portal informacyjny

Komentarze  

-3 #7 rewers 2015-06-07 17:18
Ukarać organizatorów za dezorganizację biegu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #6 dorcia 2015-06-07 11:28
Bieg super i trasa super, ale brak toalet na starcie, brak informacji o transporcie po biegu do Mrzezyna, brak wody na mecie, no i wielki zawod : dla mnie koszulki już nie starczylo :-(
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #5 kapec 2015-06-07 09:12
Wody potem dojechała, starczyło. Kiepsko z tym opóźnieniem. Człowiek zjadł węglowodany przygotował sobie napoje na 30 minut przed biegiem i cały system szlag trafił:) ale i tak było super!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #4 Arkadiusz 2015-06-07 07:49
nic nie było na czas , organizacja hmm , nie pamiętam takiego roku i takiej organizacji , dla czego zabrakło pakietów na mecie dla zawodników , jestem z trzebiatowa , niestety koszulki jak nie miałem tak nie mam !!! koszulki brali nie tylko zawodnicy , jak dla mnie pakiet powinien dostać każdy zawodnik przed startem .....
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #3 arek 2015-06-07 07:39
Co ty opowiadasz. Wody ile chcesz i na trasie i na mecie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #2 Ada 2015-06-07 06:25
Zabrakło koszulek bo nie dawano ich do rąk wbiegajacy tylko kkażdy brał ile chciał :/
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #1 Arkadiusz 2015-06-07 00:04
jak zwykle problem z wodą, za mało ludzi do pomocy. Oby nastepnym razem było lepiej.
Cytować | Zgłoś administratorowi