Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow
Подробнее на сайте: Go to top of pagehttp://free-medicine.ru
http://israeli-medicine.ruhttp://natural-treatment.ruhttp://more-health.ru http://pilot-in2it.ruhttp://german-medicine.ruhttp://free-health.ruhttp://begin-travel.ruhttp://live-medicine.ruhttp://medicine-plus.ru http://grand-business.ru
http://rich-health.ruhttp://firstmedicine.ruhttp://grand-medicine.ruhttp://mellmo.ru

Święto niezapominajki to wciąż dość niszowa okoliczność, niemniej jednak jest doskonałą okazją by edukować ekologicznie najmłodszych. 12 maja o niezapominajkach i ekologii przypominał Trzebiatowski Ośrodek Kultury.

„Niezapominajki to są kwiatki z bajki”- tak brzmią słowa piosenki opisujące te urokliwe kwiatki. 12 maja w trzebiatowskiej bibliotece j przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury obchodziliśmy  Dzień Polskiej Niezapominajki. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 z klasy „0c” z Panią Iloną Chojnacką i Panią Elżbietą Sieczkowską z wielką radością i zaangażowaniem wcieliły się w rolę ogrodników. Z Panią Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renatą Teresą Korek  ukwieciły jedną z rabatek, sadząc niezapominajki podarowane przez Panią Wandę Mazurkiewicz-Malon mieszkankę Trzebiatowa. Korzystając z promieni słońca i uroków wiosny mogliśmy spędzić miłe chwile na łonie natury słuchając wierszy o wiosennych kwiatach przy dźwiękach melodii do piosenek o niezapominajkach. Bawiliśmy się również w małych artystów i projektantów tworząc w grupach obrazy na temat „Moja łąka, mój ogród”. Dzieci spisały się doskonale, a ich prace można podziwiać w Pałacowej Czytelni Głównej. Atmosferę panującą w czasie naszego spotkania niech podsumuje wiersz pt: „Pamiętliwy kwiatek”.
 
Jestem skromnym, małym kwiatkiem,
niebieściutkie kwiatki mam.
W mojej nazwie siła drzemie, co pamiętać każe wam.
O tych latach co minęły, ludziach kiedyś bliskich wam, 
O miłości i przyjaźni, o przyrodzie w której trwam.
Niech mój wygląd was nie zmyli i nie myślcie, że to bajka, 
Ja pamiętam dziś o wszystkim- jestem niezapominajka.
K.K.