Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow
"Gmina dzisiaj już zupełnie inaczej traktuje swoich interesantów, mamy jakościowo inny – lepszy kontakt z Mieszkańcami"
 
Drodzy Mieszkańcy naszej Gminy,
 
 
Walka o przywrócenie przyzwoitości i normalności, którą rozpocząłem cztery lata temu, wciąż trwa. Postanowiłem zabiegać o Wasze poparcie na drugą kadencję, aby móc dokończyć rozpoczęte zmiany. Gmina dzisiaj już zupełnie inaczej traktuje swoich interesantów, mamy jakościowo inny – lepszy kontakt z Mieszkańcami, możecie na bieżąco obserwować Waszych radnych, burmistrza, sołtysów. Drzwi Burmistrza są stale otwarte. Gmina także prężnie rozwija się i korzysta z coraz większych pieniędzy Unii Europejskiej. Mamy bardzo dobre kontakty w Szczecinie, stolicy naszego regionu, z czego umiejętnie korzystamy. Dziś Trzebiatów i Mrzeżyno zupełnie inaczej wyglądają niż cztery lata temu. Także na naszych wsiach dzieje się dużo więcej niż za poprzednika – świetlice, place zabaw, boiska, punkty przedszkolne i środowiskowe, chodnik, oświetlenie itd. Wiemy, że potrzeby są dużo większe i jestem przygotowany by je podjąć. Opracowałem Strategię Rozwoju Gminy i Kontrakt Samorządowy co ściągnie dla Trzebiatowa największe środki unijne w całej historii.
 
Stary układ broni się zawzięcie, nie cofa się przed kłamstwem, manipulacją czy zastraszeniem. Bezczelnym kłamstwem jest, że 14 nowych radnych popiera Ruszkowskiego. Kłamliwie Ruszkowski mówi, że to on rozpoczął wszystkie inwestycje w Gminie. Mój rywal nie zapoznał się nawet ze Strategią Rozwoju Gminy, Kontraktem Samorządowym i okłamuje Państwa, że w Gminie nie ma „planu inwestycji”. Mamy taki "plan" nawet do 2022 roku, a inwestycje wyniosą setki milionów złotych. Były burmistrz, który urzędował przez ponad 10 lat, zadłużył Trzebiatów na ponad 50 mln. zł, co wszyscy będziemy spłacać do 2025 r. Dziś zadłużenie wynosi 37 mln. zł, z czego znaczna część to zobowiązania za słynne "inwestycje" Ruszkowskiego.
 
Zaproponowana przeze mnie debata publiczna została przez sztab Ruszkowskiego przerobiona na tak zwaną ustawkę z udziałem mediów wrogiej mi opcji. Moja propozycja została odrzucona, a dobra wola zignorowana. Panie Ruszkowski ludzie nigdy nie będą mieli dość rzeczowej debaty. Natomiast za słowa „Dziś straszy się urzędników czystkami, jeśli wygra Ruszkowski” pozwę Pana do sądu.
 
Szanowni Państwo,
wcześniej już otrzymałem poparcie stronnictw Polskiej Prawicy, od dawna współpracuję z Andrzejem Szczygłem i z lewicą. Z PSL przedłużyliśmy koalicję na kolejną kadencję, mam zasadnicze poparcie Marszałka Jarosława Rzepy i Stefan Warcholak będzie moim zastępcą. Mam też potwierdzone deklarację ze strony Platformy Obywatelskiej, że podejmiemy współpracę po wyborach. Kto został dziś sam?
 
Wspólnie będziemy kontynuować rewolucję rozpoczętą przeze mnie cztery lata temu.
 
Pamiętajmy, 30 listopada IDZIEMY NA WYBORY! Dla dobra naszej Małej Ojczyzny.
 
Z wyrazami szacunku
 
dr Zdzisław Matusewicz
 
Trzebiatów, 26 listopada 2014
 
Materiał Wyborczy
 

Komentarze  

+2 #4 Anna K 2014-11-28 18:22
Mój głos za kulturę osobistą
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #3 Rysiek 2014-11-28 14:31
Matus się utrzyma bo Ruszkowski debaty się wystraszył jak dla mnie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #2 TERESKA 2014-11-28 11:01
bywam dosc czesto w Trzebiatowie i widze ogromna roznice rowniez w Mrzezynie nie ukrywajmy to widac
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #1 Heniek 2014-11-28 06:06
dobre! a 1000 tysiac miejsc pracy tez bedzie?:)
Cytować | Zgłoś administratorowi