Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow
Wśród komitetów wyborczych, startujących w tegorocznych wyborach, trudno jest znaleźć twarze prawie całkowicie nowe. Nie jest łatwo również znaleźć kogoś postronnego wobec innych kandydatur. Jarosław Borowski stara się wypromować świeżość i pokazać, że młodość może iść w parze z doświadczeniem. 
 
Komitet nazywa się Młodzi dla Trzebiatowa. Dlaczego tak? Sądzicie że siła młodości wygra z powagą doświadczenia?
 Nazwa ma się kojarzyć z nowym spojrzeniem na obecny stan i cele. Ponadto chcieliśmy poruszyć i zachęcić jak najmłodszych wyborców do zainteresowania się pracą samorządową w myśl naszego hasła "SAM STANOWISZ O SWOIM ŻYCIU. IDŹ I ZAGŁOSUJ"  O walce z doświadczeniem nie ma mowy, ponieważ trzeba skorzystać z tego co do tej pory osiągnięto i uatrakcyjnić świeżą siłą młodości. Młodzież musi poczuć się potrzebna a doświadczeni koledzy powinni zauważyć innych na naszym gminnym i powiatowym podwórku
 
Jakie doświadczenie w pracy na rzecz społeczeństwa posiada pan oraz inni członkowie komitetu?
Mam 35 lat a w swoim życiu rozwijałem się pracując w energetyce i prowadząc jednocześnie swoją działalność gospodarczą, w której osiągnąłem dobre wyniki. Moja rodzina od trzech pokoleń mieszka w Trzebiatowie. Od dziecka poznawałem i przeżywałem problemy naszego regionu.  Próbowałem się zaktywizować bez udziału w wyborach ale w obecnej sytuacji politycznej nie mogłem dostatecznie oddziaływać na pracę samorządów nie zasiadając w Radzie. Dziś jako mąż i ojciec chcę jeszcze bardziej przyłożyć się do rozwoju regionu.
 
Jakie macie pomysły na polepszenie atrakcyjności turystycznej Gminy Trzebiatów? 
Zacząłbym od parkingów dla samochodów osobowych i autobusów wycieczkowych, które na tę chwilę omijają nas właśnie powodu ich braku. Skupiłbym się na wykonaniu dróg rowerowych i pilnowaniu porządku (wieloletnie wykopaliska w centrum). Kontynuacja idei szlaku słonia itd... Pomysłów i zadań jest bardzo wiele.
 
Czy bylibyście w stanie porozumieć się z każdym innym ewentualnym członkiem Rady Gminy bądź Powiatu? Często są to ludzie z różnych ugrupowań o specyficznych poglądach.
Praca w samorządzie polega na przedstawianiu pomysłu lub problemu a następnie na przekonaniu jak największej liczby radnych do swojego podejścia. Mając tę świadomość każdy kandydat musi liczyć się z tym, że będzie musiał rozmawiać z radnymi z różnych ugrupowań.
 
Kim powinien być dobry gospodarz?
Dobrego gospodarza poznać po jego "obejściu". Wróćmy pamięcią do lat 80-90 i porównajmy Trzebiatów do Kołobrzegu, Gryfic czy Rewala w tamtym okresie i dziś. Zmiany są potrzebne, aby nasze dobre obejście zachęcało i przekonywało o dobrym gospodarowaniu.
 
Jaki główny cel wyznaczyłby pan sobie jako radnemu?
Wszystkie moje odpowiedzi po troszkę odkrywają moje cele. Pracując dla gminy czy powiatu nie można zapominać o mniejszych miejscowościach, nie jednokrotnie odgrywających kluczową rolę w regionie. Np. Mrzeżyno jest naszą perełką, która może przynosić więcej korzyści dla gminy niż obecnie. Do tego trzeba wykonać zejścia i inne inwestycje które przełożą się na zyski. W całym pędzie po pieniądze trzeba pamiętać o wioskach i przede wszystkim o ludziach !
 
Czy macie jakieś ciekawe pomysły na sposób kontaktu z mieszkańcami?
Z pewnością trzeba być otwartym na ludzi. Rozmowa jest podstawowym sposobem komunikacji międzyludzkiej. Zarówno ja, jak i koledzy z komitetu chcemy wysłuchać i zrozumieć jak największą liczbę ludzi. 
 
Czy popieracie któregoś z kandydatów na Burmistrza Trzebiatowa?
Stanowczo chcemy się odciąć od poparcia kogoś z kandydujących na to stanowisko. Jesteśmy i chcemy pozostać niezależni oraz móc rozmawiać i współpracować z każdym bez względu na pochodzenie jego kandydatury.
 

Komentarze  

+6 #3 roco 2014-11-14 13:17
...krótko ,zwięzle i na temat...takich osób nam potrzeba,a nie dbojących tylko o swoje dobra....
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #2 Oko 2014-11-14 12:36
Oczy ma jakl 5 zł ;)
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #1 DJvlad 2014-11-14 06:33
ten ich komitet to nie za bardzo wygląda na młodych: )
Cytować | Zgłoś administratorowi