Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow
Przez tydzień w naszej gminie przebywali uczniowie Szkoły Muzyki i Sztuki z Gwoźdzca na Ukrainie. W czwartek, 21 sierpnia nasi goście odwiedzili Urząd Miejski w Trzebiatowie, gdzie w gabinecie burmistrza wykonali wyjątkowy koncert.
 
Uczniowie szkoły wraz z nauczycielami przyjechali do Polski na zaproszenie Związku Ukraińców, aby w dniach 23-24 sierpnia wziąć udział w VI Festiwalu Spotkania Kultur w Szczecinie. Przez kilka dni przebywali w Mrzeżynie, gdzie zostali serdecznie przyjęci przez właścicieli Ośrodka Wypoczynkowego Mors.
 
- Bardzo cieszymy się, że dzieci mogły zobaczyć polskie morze i miło spędzić tu czas. Zostaliśmy tu bardzo ciepło przyjęci i na pewno spotkanie w Trzebiatowie i Mrzeżynie na długo zapamiętamy – powiedział Igor Dowganiok, dyrektor szkoły.
 
Dzieci na zaproszenie Burmistrza Trzebiatowa i jego zastępcy odwiedziły siedzibę Urzędu Miasta, gdzie wykonały wyjątkowy koncert muzyczny. W podziękowaniu młodzi muzycy otrzymali maskotkę trzebiatowskiej słonicy Hansen. W rozmowach z dyrektorem szkoły i nauczycielami, burmistrz odniósł się także do aktualnej sytuacji na Ukrainie.
 
- Chcielibyśmy, aby ta napięta i ciągle niestabilna sytuacja w waszym kraju jak najszybciej się skończyła. Mam nadzieję, że wsparcie, które próbujemy wam udzielać przyniesie wymierne efekty. Chciałbym, abyśmy mogli wspólnie żyć w bezpiecznej Europie - powiedział Zdzisław Matusewicz, burmistrz Trzebiatowa. 
 
- Chciałbym, aby Polacy szukając swojego miejsca w Europie, pamiętali także o Ukrainie – dodał Ighor Dowganiok. Młodzi muzycy z Ukrainy zwiedzili Trzebiatów, a w sobotni poranek pojadą na wycieczkę do Berlina.
 
Gwoździec położony jest kilka kilometrów od Kołomyi w obwodzie iwanofrankiwskim. W miasteczku mieszka blisko 2 tys. mieszkańców. W Gwoźdźcu w 1922 roku urodził się reżyser Jerzy Kawalerowicz.
 
 

Komentarze  

0 #4 Żurnalist 2014-09-30 20:24
JAK MOŻECIE ZAPRASZAĆ I GOŚCIĆ W POLSCE tego wielkiego anty-Polaka z Gwoźdźca (dyr. Dovganiuka)??? Przecież w jego szkole i w lokalnym samorządzie Polacy to dla niego tylko Lachy!
Rozumiem, że w Trzebiatowie mieszka dużo Ukraińców, jednak można by znaleźć miejscowości i szkoły muzyczne na wschodzie, gdzie antypolonizm nie jest tak krystaliczny jak się przekonałem ze szczerych relacji absolwentów-Ukraińców...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #3 Filip 2014-08-23 16:07
Takie spotkania z muzyką narodową sąsiadów przydały by się w innych miastach
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #2 Biksiu 2014-08-23 10:50
Takie maluchy a jak ładnie grały. Naprawdę na poziomie występ.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #1 Ewa 2014-08-23 09:25
Sporo Ukraińców w Trzebiatowie ale to dobrzy ludzie.
Cytować | Zgłoś administratorowi