Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

kultura

 • Radośnie w biało-czerwone!

  Nie da się ukryć, że członkowie Związku Drużyn ZHP „Rega” oraz podopieczni gryfickiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym doskonale wiedzą, co jest obchodzone 11 listopada.
 • Stowarzyszenie Historyczny Trzebiatów – Chąśba wygrywa projekt w ramach FIO i zaprasza do udziału.

  Projekt ma na celu udowodnienie, że prawidłowo rozumiany wolontariat, to nie „praca za darmo”, a aktywność dająca korzyści obu stronom umowy. Zaangażowani w projekt wolontariusze otrzymają wszystkie niezbędne podczas warsztatów materiały.

 • "Znicz dla Bohatera"

  Wszechpolacy z Gryfickiego Koła Młodzieży Wszechpolskiej wraz z przyjaciółmi już w najbliższych dniach będą czyścić groby bohaterów Armii Krajowej i Sybiraków na gryfickim starym cmentarzu oraz wezmą udział w kweście ogólnopolskiej. 
 • Anna Seniuk poetycko

  W sobotnie przedpołudnie, 3 października w Bibliotece Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej w Trzebiatowie miało miejsce niezwykłe spotkanie  literackie, podczas  którego wysłuchaliśmy mistrzowskiej interpretacji wierszy m.in.: Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Małgorzaty Hillar, Wisławy Szymborskiej i… Renaty Teresy Korek w wykonaniu Anny Seniuk.

 • Anna Seniuk; legendarna aktorka w sobotę w Trzebiatowie

  Na spotkanie z Anną Seniuk zapraszamy Państwa w sobotę 3 października o godzinie 12 w czytelni głównej biblioteki publicznej w Trzebiatowie

   

 • Baltic Shot – unikatowy projekt w skali krajowej w Mrzeżynie

  Baltic Shot to IV edycja tego prestiżowego wydarzenia. Zawody łucznictwa konnego, tym właśnie jest  Batlic Shot odbędą się w dniach od 4 do 6 września w Stajni Pestka w Mrzeżynie. Zapraszamy zarówno zawodników jak i amatorów.

 • Brojce wygrywają dwa kolejne granty

  W dniu 15 grudnia 2014 roku został rozstrzygnięty konkurs „Tu mieszkam, tu zmieniam”, zorganizowany przez Fundację Banku Zachodniego WBK.

 • Bursztynowe śpiewanie

  3 czerwca 2015 r. w trzebiatowskim pałacu odbył się Ogólnopolski Dziecięco – Młodzieżowy Festiwal Piosenki „O Bursztynową Nutkę”.

 • Cała Polska biega w Gryficach!

  Na starcie biegu „II Gryficka Dziesiątka Bieg po Zdrowie z Zespołem Lekarzy Rodzinnych  Wysoczańscy” zjawili się zawodnicy z Zakopanego, Leszna i innych najdalszych zakątków Polski. 

 • Cmentarz w Lewicach uporządkowany

  To już trzecia ewangelicka nekropolia uporządkowana z inicjatywy Stowarzyszenia Historycznego Pamięć i Tożsamość. Cmentarz w Lewicach (gm. Trzebiatów) nie wymagał większych prac porządkowych z uwagi na jego umiejscowienie i czytelny układ mogił.

 • Coolturalna wiosna w Gryficach: J. Nowicki, M. Maliszewska-Gruca, K. Rajski i D. Schremmek

  Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach zaplanowała w swoim gmachu iście kulturalną ucztę. W ciągu najbliższych trzydziestu dni w bibliotece spotkamy aż troje pisarzy oraz wybitnego aktora. Jeśli kiedykolwiek mieszkańcy naszego miasta mieli powody, by narzekać na „brak kultury”, to tym razem każdy, nawet najbardziej wybredny odbiorca kultury wysokiej, nie powinien narzekać na ofertę złożoną przez miejscową bibliotekę. 

 • Czwarta edycja Trzebiatoff na finiszu.

  Kończący się rok 2015 i tym samym 4 edycję programu profilaktycznego "Aktywuj Trzebiatów" należało zakończyć spektakularnie i z przytupem.

 • Czy Superportal24 cenzuruje wypowiedzi internautów?

  Po tekście jaki się u nas ukazał pt. "Przychodzi twarz SP24 do urzędnika samorządowego, czyli dość kompromitowania i bzdur pisanych przez „redaktora” Krupeckiego, wśród naszych czytelników rozpętała się prawdziwa burza.

 • Dożynki w Brojcach

  W dniu 30.08 mieszkańcy gminy Brojce mieli okazję pobawić się na zorganizowanych u siebie dożynkach.
 • Dziedzictwo Regi i Bałtyku

  W czwartek Trzebiatowski Ośrodek Kultury Pałac zaprasza do siebie
 • Dzień Strażaka w Gryficach

  4 maja o godz.12:00 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach odbył się uroczysty apel  z okazji  Dnia Strażaka. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządowych, władz straży pożarnej oraz zaproszeni goście. Podczas uroczystości  wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe.

 • Gmina Karnice dziękuje za plony

  Tradycyjne dziękczynienie za plony w Gminie Karnice można określić jednym zdaniem: Dla każdego coś dobrego. Dosłownie bo stoiska poszczególnych sołectw zachwycały różnorodnością wystrojów i – co najważniejsze – smaków. 

 • Gminno-Powiatowe Święto Plonów w Płotach

  Święto plonów, zwane potocznie dożynkami to głównie okazja do podsumowania żniw oraz dziękczynienia za plony. Jednak powiatowe święto to również możliwość pochwalenia się swoją małą ojczyzną, pokazania że w tych najmniejszych społecznościach (sołectwach) można wiele osiągnąć jeżeli włożymy w to trochę serca i dużo więcej pracy.
 • Grali i znów wygrali!

  Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem tegorocznego finału WOŚP, a więc o Orkiestrze w oczach samych wolontariuszy.
 • Gryficcy harcerze znów w terenie

  Wsparcie udzielone gryfickiemu Związkowi Drużyn ZHP „Rega” przez Bank Spółdzielczy w Gryficach umożliwiło organizację harcerskiego biwaku, który odbył się w dniach 3-5 października w górzyckiej szkole podstawowej.