gastronomia

 • Gmina Karnice dziękuje za plony

  Tradycyjne dziękczynienie za plony w Gminie Karnice można określić jednym zdaniem: Dla każdego coś dobrego. Dosłownie bo stoiska poszczególnych sołectw zachwycały różnorodnością wystrojów i – co najważniejsze – smaków. 

 • Gminno-Powiatowe Święto Plonów w Płotach

  Święto plonów, zwane potocznie dożynkami to głównie okazja do podsumowania żniw oraz dziękczynienia za plony. Jednak powiatowe święto to również możliwość pochwalenia się swoją małą ojczyzną, pokazania że w tych najmniejszych społecznościach (sołectwach) można wiele osiągnąć jeżeli włożymy w to trochę serca i dużo więcej pracy.
 • Sute dożynki w Gminie Brojce za nami.

  Smaczne przekąski, kolorowe stoiska i taneczna muzyka  - tego wszystkiego nie mogło oczywiście zabraknąć podczas tegorocznych Dożynek Gminy Brojce. Wójt Gnosowski potwierdza swoją kandydaturę do Sejmu z listy PSL

 • Święto Kaszy z dobrymi prognozami na przyszłość

  Tegoroczne święto kaszy ściągnęło do Trzebiatowa rekordowo dużo odwiedzających miasto. Od dłuższego czasu udaje się z sukcesem połączyć wiele tradycji i legend miejskich. Zarówna historia wojny z Gryficzanami, bitwa kaszana, jak i trzebiatowski symbol – słonica Hansken, dobrze wpinają się we współczesny nurt promocji regionalnej, podkreślającej wyjątkowość i piękno.

 • Słodkie Andrzejki w gryfickim gimnazjum.

  W międzynarodowy dzień św. Andrzeja, tzn. 30 listopada odbyły się  w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Gryficach "Słodkie Andrzejki".

 • To był udany sezon - twierdzą nadmorscy przedsiębiorcy

  Wakacje zmierzają ku końcowi, więc postanowiliśmy sprawdzić jak sezon letni oceniają przedsiębiorcy z Niechorza. Przejeżdżając głównymi ulicami nadmorskich miejscowości wciąż da się zauważyć dużą ilość spacerujących turystów. Mimo, że pogoda nie jest najlepsza, nie brakuje także plażowiczów.

   

 • Trzebiatowskie dożynki mimo kapryśnej pogody zgromadziły tłumy.

  W ubiegłą niedzielę na plony podziękowała Gmina Trzebiatów. Wśród licznie przybyłych rolników, mieszkańców nie mogło zabraknąć lokalnych artystów i muzyków.  Po mimo zmiennej pogody nikt jednak nie narzekał bawiąc się i świętując w plenerach Trzebiatowskiego Pałacu Kultury.