Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow
W ubiegłą sobotę (08.11) W Niechorzu miała miejsce akcja charytatywna, z której dochód przeznaczono na rzecz zmagającej się z ostrą białaczką limfoblastyczną 2,5 letniej Stefanii Pasiecznik. 
 
Podczas akcji wylicytowano również kilkadziesiąt wartościowych przedmiotów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się dzieła sztuki. Poza uginającymi się od słodkości stołami można było również skorzystać z konsultacji medycznej lub zarejestrować się jako dawca szpiku. Frekwencja dopisała, na sali sportowej jak i przed do późnych godzin wieczornych przewijało się mnóstwo ludzi. 
 
Udało nam się porozmawiać z prof. Tomaszem Urasińskim ze szczecińskiej Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej, który bezpośrednio opiekuje się Stefanią: 
- W tej chwili stan dziewczynki jest dobry, ma bardzo duże szanse wyzdrowienia. Im wcześniej wykrywamy białaczkę tym większe szanse powodzenia. Staram się zawsze uczulać lekarzy rodzinnych by w razie jakichkolwiek podejrzeń typu nie wyjaśnione bóle kostne, długotrwałe osłabienie kierowali pacjenta na badanie. 
 
Parę informacji na temat zbiórki udzieliła również pani Agnieszka Mazur z komitetu organizacyjnego: - Zbiórkę prowadziliśmy również m.in. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym u nas w Niechorzu  gdzie zebraliśmy 2001zł. Organizatorami akcji charytatywnej byli: komitet organizacyjny Okaż Serce oraz Wójt Gminy Rewal
 
Informacja z ostatniej chwili, przedstawiciele komitetu organizacyjnego poinformowali redakcję o kwocie jaką udało się zebrać. Jest to niebagatelna suma prawie 40 tysięcy złotych, która zostanie przeznaczona na rekonwalescencję dziewczynki oraz związane z tym koszty.
 
Nasza redakcja składa gratulacje organizatorom, a Stefanii życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
 

Komentarze  

+12 #5 UCZESTNIK 2014-11-14 09:27
MÓWIŁAM TO JUŻ WSZYSTKIM ALE POWIEM JESZCZE RAZ ŻE BEZ NASZYCH KOCHANYCH STRAŻAKÓW NIE DALI BYŚMY RADY NIECHORSCY STRAŻACY SĄ CUDOWNI ,POZDRAWIAM
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #4 Doc 2014-11-10 17:00
Jest trochę przesadą chyba kierować na badanie przy każdym bólu w kościach. Po pierwsze ciężko to zdiagnozować, jest łatwo mylony z innymi objawami. Faktycznie pomyłki w diagnozie bólów wzrostowych u dzieci oraz niezidentyfikowanych bólów zdarzają się się często. Profesor ma rację, ale w warunkach gdy nadwrażliwy rodzic leci do lekarza z każdym kichnięciem dziecka takie podejście do bólów i osłabienia jest przesadą
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #3 Agnieszka 2014-11-10 15:09
dziękujemy Panu wójtowi za czynny udział we wspieraniu naszego komitetu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 #2 Anna M. 2014-11-10 13:18
Ten obraz Witkowskiego to chyba za ponad tysiaka poszedł. Nie był tyle wart, pan miał gest:)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 #1 Juliusz 2014-11-10 12:26
Mega wynik jak na nasze środowisko!
Cytować | Zgłoś administratorowi