Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

 W tym tygodniu pierwsza grupa uczniów Technikum Zawodowego im. W. Witosa w Płotach zakończyła czterotygodniowe staże realizowane w ramach projektu „Najlepszy w zawodzie” współfinansowanego z  EFS.

 
Młodzież poznała charakter wybranego zawodu odbywając staże w ośrodku Bocianie Gniazdo w Pogorzelicy oraz w Urzędzie Miasta i Gminy w Płotach. Uczniowie otrzymali za swoją pracę wynagrodzenie w wysokości 1680zł.
Wśród wszystkich uczniów szkół zachodniopomorskich biorących udział w projekcie organizowany był konkurs  „Najlepszy uczeń w zawodzie”, w którym wyróżniające się klasy i uczniowie otrzymali nagrody. Nagrodzeni zostali: Natalia Nowy, Małgorzata Malińska, Klaudia Czapla, Dominika Ram, Adrian Melon i Marek Bogdan, uczniowie ci otrzymali nagrody w postaci dysków zewnętrznych o pojemności 1TB. Klasa hotelarska została natomiast nagrodzona w konkursie „Najlepsza Klasa” uzyskując tym samym punktowane miejsce. W nagrodę uczniowie pojadą na wycieczkę połączoną z warsztatami doskonalącymi kompetencje zawodowe. Uczniowie biorący udział w tym projekcie będą mogli  także zdobyć za darmo prawo jazdy.
To dopiero pierwsza grupa stażystów. Od nowego półrocza taką samą szansę rozwoju osobistego i zawodowego otrzyma kolejna grupa uczniów.
W ramach tego projektu doposażono i zmodernizowano także pracownie żywienia na łączną kwotę 30 tys. zł, zakupiono m.in. meble, piec konwekcyjno-parowy, roboty kuchenne,  ekspres ciśnieniowy oraz akcesoria barowe. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu pracowni uczniowie  z przyjemnością poznają  techniki przygotowania posiłków i napojów.  
Nasza redakcja składa serdeczne gratulacje ZSP im. W. Witosa w Płotach