Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow
Rozwój kwalifikacji zawodowych to nie tylko nauka w szkole, ale również doskonalenie swoich umiejętności w nowych, międzynarodowych środowiskach. Z punktu widzenia rynku pracy - oby jak najwcześniej. Na przeciw tym wymogom poraz kolejny wychodzi ZSP w Płotach. 
Grupa uczniów  z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w  Płotach wraz z opiekunem wyjechała na dwutygodniowe staże zawodowe do Niemiec (Saksonia) w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci – Mobilność, pn.: Nowe doświadczenie – zagraniczne staże zawodowe. Instytucją przyjmującą jest firma VITALIS Institute for the supervision of model projects Ltd. mająca swoją siedzibę w Schkeuditz koło Lipska.
Wyjazd na staż odbył się 24 sierpnia 2014 r. Przed podróżą uczniowie uczestniczyli w warsztatach: doskonalenie umiejętności interpersonalnych, kurs z języka niemieckiego i szkolenie międzykulturowe. Dodatkowo podczas pobytu w Niemczech pierwszy weekend uczestnicy spędzili w Berlinie, a w poniedziałek zwiedzali Drezno.
Wyjazd na staż był doskonałą okazją zdobycia międzynarodowego doświadczenia i wiedzy praktycznej, zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych, doskonalenia znajomości języków obcych i umiejętności adaptacyjnych oraz społecznych.
W projekcie brało udział 12 uczniów kształcących się w zawodzie: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa. 
Projekt był realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”. 
W ramach projektu uczniowie mieli zagwarantowane  pokrycie kosztów podróży, wyżywienia, zakwaterowania i ubezpieczenia, a także dość wysokie kieszonkowe. Pobyt uczniów w Niemczech, to przede wszystkim zdobycie nowych, ciekawych doświadczeń zawodowych, ale również wspaniale spędzony czas wolny. Wśród wielu atrakcji warto wspomnieć: niezapomniane spacery po Lipsku, możliwość obejrzenia pięknego Berlina nocą, czy wysłuchanie koncertu filharmoników berlińskich na dworcu głównym, zdjęcia z naszymi idolami w Muzeum figur woskowych, nawet wizyta w najdroższym hotelu Berlina-Ritzu i obejrzenie najnowszych modeli aut w salonie Mercedesa.
Podczas pobytu na praktykach, uczniowie nawiązali wspaniałe i niezapomniane znajomości z młodzieżą z Bydgoszczy, Żor, z rówieśnikami z Węgier i Chorwacji, poznając ich kulturę i zwyczaje.  Uwieńczeniem praktyk było otrzymanie przez uczestników certyfikatów potwierdzających odbycie stażu zawodowego w Niemczech. 
Następne roczniki z naszej szkoły będą mogli odbywać takie staże w następnych latach.

Komentarze  

-8 #10 Bartosz 2014-10-02 12:38
No to ja chcę do tej szkoły. Jeśli dyrektorka posiada takie umiejętności potrzebne do włamania na konto pocztowe. Musi mieć wiedzę kobieta. Szacun.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+39 #9 absolwent 2014-09-28 12:41
Zgadzam się z absolwentką. Wszyscy w Płotach wiedzą o próbie zniszczenia jednego z nauczycieli.Kiedy chodziłem do szkoły to głośno było o włamaniu dyrektorki na pocztę mailową jednego z nauczycieli. Żadnych konsekwencji dyscyplinarnych ze strony starosty nie było, co pokazuje, że w tej szkole można łamać prawo.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+46 #8 absolwentka 2014-09-28 09:46
Dyrektorki doprowadzily szkole do upadku.Szkola sie stara? a niby jak?nabor jest efektem starania.Mlodziez woli dojeżdżać do Gryfic niz uczyc sie w tej szkole, szkole mobingu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 #7 Spartakus 2014-09-25 09:21
Cytuję Uczeń:
Szkolnictwo zawodowe to przyszłość, po co komu kolejny absolwent ekonomii ? Lepszy dobry kucharz niż socjolog po kiepskim uniwerku.

Całkowicie się zgadzam, szkoda tylko że potem 1200 na rękę na sezonie nad morzem a potem emigracja do niemiec, sorry taki mamy klimat.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+27 #6 Uczeń 2014-09-24 19:42
Szkolnictwo zawodowe to przyszłość, po co komu kolejny absolwent ekonomii ? Lepszy dobry kucharz niż socjolog po kiepskim uniwerku.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-31 #5 Andrzej - Ojciec 2014-09-24 17:05
Czegoś tu nie rozumiem. Szkoła stara się robić wiele. To już kolejny wyjazd na zagraniczne praktyki. Czy to jest porażka? Te dziwne komentarze to porażka.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-19 #4 Fabian 2014-09-24 16:57
OK, proszę mi w takim razie napisać gdzie powstał w naszym powiecie nowy kierunek (oczywiście normalnym tokiem ,a nie zaocznym czy wieczorowym).
Cytować | Zgłoś administratorowi
+25 #3 samorządowiec 2014-09-24 15:57
Taki wielki i odnowiony budynek ZSP w Płotach a tak niewielu chce się tam kształcić. To wielka porażka tej szkoły.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-18 #2 Andrzej - Ojciec 2014-09-24 15:57
Mają za to pomysł, i mimo dość małej liczby uczniów ich osiągnięcia są naprawdę dobrą reklamą. Wystarczy zerknąć na https://www.facebook.com/zspploty
Cytować | Zgłoś administratorowi
+44 #1 Matka 2014-09-24 11:24
no niestety szkolnictwo zawodowe i podobne szkoly sa w zaniku. Co z tym tak strasznie reklamowanym kierunkiem technik reklamy ktory tak hucznie otwierano?? Nikt sie widocznie nie zglosil. cale zsp ma w tym roku uczniow mniej niz nauczycieli to nie najlepiej swiadczy
Cytować | Zgłoś administratorowi