Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow
20 września 2014, już po raz 18 odbył się Międzynarodowy Bieg Uliczny O Sztachetkę, tym samym popularna impreza osiągnęła pełnoletność. Zapraszamy do zapoznania się z relacją nadesłaną przez Arkadiusza Szekietę. 
 
Pogoda choć przepiękna dla widzów i obserwatorów - bardzo ciepło i słonecznie - znacznie utrudniła wielu biegaczom, zwłaszcza mniej doświadczonym, pokonanie tego niezwykle popularnego w ostatnim czasie dystansu - 10 kilometrów. Z pomocą przyszli strażacy ustawiając na początkowym odcinku kurtynę wodną, która choć na chwile dawała lekkie ochłodzenie. 
Mnie po ubiegłotygodniowych przejściach w Gnieźnie słońce niespecjalnie przeszkadzało. Trochę dał się we znaki brak bidonu z płynem izotonicznym, który (wraz z kuponem na posiłek) zostawiłem z pośpiechu w aucie przy wjeździe do Płotów, 1,5 km od linii startu (dlaczego, o tym na końcu)...
Program imprezy był bardzo bogaty, obejmował oprócz konkurencji głównej 7 biegów w których rywalizowali najmłodsi - od przedszkolaków poprzez uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum po juniorów. Na starcie biegu głównego stanęło 275 zawodniczek i zawodników, wśród których doliczyłem się 31 startujących z Gryfic. Rywalizacja rozpoczęła się punktualnie o 13.40, trasa stanowiła 3 pętle prowadzące ulicami Płotów, na których licznie zebrali się mocno dopingujący kibice. Pierwszy na mecie, niewiele ponad pół godziny po starcie pojawił się Bartosz Nowicki, który wyprzedził Oleksandra Kuzmiezowa i Artura Olejarza. Najszybszą z pań była Natalia Nagirniak przed Moniką Jackiewicz i Pauliną Grzegórzek. Oprócz klasyfikacji ogólnej i poszczególnych grup wiekowych wręczono również nagrody w kategorii osób niepełnosprawnych, mistrzostwach Gminy Płoty, mistrzostwach Służb Mundurowych oraz dla najlepszego zawodnika Służb Więziennych oraz Policji. Sporo nagród było również losowanych. 
Zawody były świetnie zorganizowane, uczestnicy zwracali jedynie uwagę na kolejki do rejestracji w biurze zawodów, oraz brak agrafek do przypięcia numerów startowych. 
Dodatkową atrakcją XVIII Biegu o Sztachetkę był niezwykły gość specjalny - Marek Kolbowicz, wioślarz, mistrz olimpijski, czterokrotny olimpijczyk, czterokrotny mistrz świata oraz mistrz Europy. Miałem okazję zrobić pamiątkowe zdjęcie i porozmawiać z Mistrzem, który serdecznie pozdrawia mieszkańców Gryfic oraz czytelników Temat.info.
 
Wyniki można znaleźć na stronie wsółorganizatora: domtel-sport.pl
 
P.s. Pół godziny przed startem zorientowałem się, że nie zabrałem butów do biegania, na szczęście do Gryfic nie jest daleko, postanowiłem wrócić i udało mi się niemal idealnie. Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować Panu Policjantowi, który nie pozwolił mi wjechać do miasta, dzięki czemu ledwo zdążyłem na start i miałem możliwość dodatkowej 1,5 km rozgrzewki :)
 
Zdjęcia: Sebastian Kurowski
 

Komentarze  

+4 #2 Spartakus 2014-09-21 14:16
co raz więcej biegaczy, bardzo dobrze. łatwiej zapobiegać niż leczyć!
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #1 Gryficzanin 2014-09-21 09:20
OOO a co tam robi Edward Ącki ??
Cytować | Zgłoś administratorowi