Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow
Święto plonów, zwane potocznie dożynkami to głównie okazja do podsumowania żniw oraz dziękczynienia za plony. Jednak powiatowe święto to również możliwość pochwalenia się swoją małą ojczyzną, pokazania że w tych najmniejszych społecznościach (sołectwach) można wiele osiągnąć jeżeli włożymy w to trochę serca i dużo więcej pracy.
Powiatowe dożynki połączone są z gminnym świętem plonów. O trudności w organizacji takiej imprezy pytam wiceburmistrza Płotów pana Sławomira Nowaka: „Jest to jednak większa niż zazwyczaj impreza, ponieważ poza stoiskami sołectw Gminy Płoty mamy również stoiska gmin Powiatu Gryfickiego, które również chcą zaprezentować to, co mają najlepszego. Generalnie jednak można powiedzieć, że jest to impreza standardowa. Co roku staramy się takie dożynki organizować. ”
Poprosiłam też pana wiceburmistrza o wypowiedź na temat ilości sołectw, które zdecydowały się wystawić swoje stoiska na tegorocznym święcie: „W Gminie Płoty mamy 20 sołectw. Udział w dzisiejszych dożynkach zgłosiła większość jednak z racji szczupłości powierzchni nie wszyscy mogli wystawić namioty. Dokonaliśmy więc podziału. Część sołectw wystawiła wieńce, inne podarowały tradycyjne potrawy i wreszcie cztery sołectwa wystawiły swoje namioty. Gdybyśmy mogli pomieścić tu wszystkich to zapewne zdecydowana większość sołectw chciałby wystawić stoiska. Jednak parku nie poszerzymy więc musimy radzić sobie i korzystać z tego, co jest.”
Na dożynkach w Płotach oprócz korowodu dożynkowego oraz występów regionalnych kapel zostały wręczone nagrody min. za „Rozwojowe i przyjazne środowisku sołectwo w Powiecie Gryfickim”. Trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 700 złotych otrzymało Sołectwo Sadlno, drugie miejsce i czek na 900 zł Mechowo zaś główna nagroda czyli 1100 złotych powiększone o dodatkowe 500 złotych od Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej przypadła Sołectwu Górzyca. 
Płotowskie święto plonów było więc również  okazją do „inwentaryzacji” osiągnięć Gminy i Powiatu w zakresie ekologii. Z naszej strony pozostaje życzyć kolejnych sukcesów w jej rozwoju. 
 

Komentarze  

+18 #8 Rolnik 2014-09-16 17:23
Dlaczego obywatel Kazimierz Sxx nie rozumie, że dożynki to święto rolników i wystawia na scenie propagandowe transparenty "Idziemy Razem"!!! Rolnicy są zbulwersowani takimi rozgrywkami politycznymi ich kosztem. Wstyd Panie starosto!!!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #7 Kate 2014-09-15 18:44
kto był ten widział, kto nie był niech żałuje.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+24 #6 XXL 2014-09-14 19:01
Burak to burak nieważne skąd pochodzi ale ten gryficki to wyjątkowy okaz
Cytować | Zgłoś administratorowi
+27 #5 Gardian 2014-09-14 14:41
Gryficki Burak czuł się jak ryba w wodzie
Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 #4 Z Płotów 2014-09-14 12:17
Takie sobie dożynki. Pogoda nie dopisała. Te stoiska w naszym parku bez sensu. Chodzenie z dołu do góry. Lepiej było na stadionie zrobić. Łatwiej i lepiej by wyszło.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #3 Ruda Kota 2014-09-14 11:12
Gratulacje dla Górzycy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 #2 Justyna 2014-09-14 08:51
Bardzo ładne stoiska i smacznie
Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 #1 Patyk 2014-09-14 06:59
Propaganda wyborcza na scenie stała. W przypadku święta plonów to trochę nie na miejscu.
Cytować | Zgłoś administratorowi