Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

7 maja br. w ZSP w Karnicach po raz kolejny  odbyła się debata pod hasłem „Młodzi aktywni - Jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież?”

Spotkanie zostało zorganizowane przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum w Karnicach. Przebieg dyskusji moderowały uczennice Dominika Jankowska  oraz Marysia Ganowska.
Akcja, jak twierdzą organizatorzy, miała na celu pokazanie co jest w przestrzeni publicznej, a czego jeszcze brakuje miejscowej młodzieży. Przedstawicielom władz lokalnych oraz uczniom biorącym udział w debacie zadano następujące  pytania:
 Co sądzi pan/pani o utworzeniu młodzieżowej rady gminy? Czego brakuje młodzieży w naszej gminie? Jakie działania można podjąć w celu zatrzymania młodzieży w naszej gminie? Czy są przewidziane środki w budżecie gminy na organizacje młodzieżowe i ich działalność? 
 
- Dzięki swoim odpowiedziom uczestnicy debaty dali nam możliwość wysunięcia pierwszych pomysłów i wniosków. – mówi Dominika Jankowska, jedna z moderatorek debaty.
Jak zaznaczają uczennice to dopiero początek działań młodzieży  gimnazjalnej na rzecz aktywnego życia społecznego. W czasie spotkania panowała twórcza atmosfera, a uczestników wspierał duch demokracji. 
 
Gośćmi debaty a zarazem prelegentami byli: 
- p. Andrzej Przeździęk – Przewodniczący Rady Gminy w Karnicach
-p. Ewa Trębicka - Dyrektor GKK w Karnicach 
- p. Teresa Szydłowska – Dyrektor ZSP w Karnicach
- p. Agnieszka Stefańska – Przewodnicząca Rady Rodziców w ZSP w Karnicach.
-p. Magdalena Ragan - opiekun SU 
-p. Jolanta Dąbrowska 
A także uczniowie ZSP w Karnicach 
 
 

Komentarze  

+2 #1 karnice 2015-05-12 21:14
gdzie wojt jest sie pytama??
Cytować | Zgłoś administratorowi