Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski
Wsparcie udzielone gryfickiemu Związkowi Drużyn ZHP „Rega” przez Bank Spółdzielczy w Gryficach umożliwiło organizację harcerskiego biwaku, który odbył się w dniach 3-5 października w górzyckiej szkole podstawowej.
 
  Co działo się podczas tego weekendu? Wiele rzeczy! Aż wszystkich nie sposób wręcz wymienić jednym ciągiem. Były śpiewanki, wieczór filmowy, mnóstwo gier i zabaw! Jednak jednym z najważniejszych punktów programu była sobotnia wędrówka okolicznymi terenami. Nie da się ukryć, że pogoda idealnie dopisała naszym harcerzom i zuchom. Już od piątku świeciło słońce, które w sobotę jeszcze bardziej przybrało na sile. To za jego sprawą harcerze i zuchy z  9 Gryfickiej Drużyny Wędrowniczej „Bratnie Dusze” im. Zawiszy Czarnego, 13 Gryfickiej Gromady Zuchowej „Truskawkarnia”, 20 Karnickiej Drużyny Harcerskiej oraz 42 Gryfickiej Drużyny Harcerskiej „Ciche Cienie” dzielnie wędrowali poprzez pola, pagórki, leśne ostoje, bagniste tereny, czy też gęste haszcze. Nikt nie myślał, że w czasie jednej wędrówki można przejść przez takie różnorodne tereny. Dodatkową atrakcją było podziwianie krajobrazu przez lornetkę. Co wprawniejsze oko poprawnie wskazywało znajdującą się w odległości kilku Górzycę, gdzie byliśmy zakwaterowani. Wiadomo, po ciężkiej wędrówce konieczny był odpoczynek i czas na zjedzenie obiadu. Ale to nie był koniec sobotnich atrakcji! Druh Paweł Kamiński zaraz po zakończeniu ciszy poobiedniej zaczął uczyć wszystkich podstaw żonglerki! I to jakiej! Niektórzy harcerze już po kilkunastu minutach zajęć żonglowali to coraz większą ilością piłeczek i dochodzili do imponująco wyglądającej żonglerki trzeba piłeczkami. Co jak się okazywało wcale nie było takie trudne! Chwilę wytchnienia dało wieczorne ognisko, które zawierało coś dla ducha i ciała- mianowicie kiełbaski z ogniska i śpiewanki połączone z opowiadaniem harcerskich historii. Szybko mijał czas i nastała niedziela- dzień wyjazdu. Z samego rana odbył się apel podsumowujący wyjazd, na którym wręczone zostały  każdej z drużyn upominki ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Gryficach. Pozostało jedynie sprzątanie szkoły i wyjazd do domów.
  Wspólne wyjazdy w najbliższą okolice niejednokrotnie uczą więcej, niż kolejna godzina spędzona w szkole. To widać po naszych harcerzach i zuchach. To właśnie oni uczą się samodzielności, a przy tym świetnie bawią się. Jako potwierdzenie możemy przytoczyć rodziców harcerzy, którzy mówią nam, że ich dzieci ciągle rozmawiają o tym, co wydarzyło się minionego weekendu. To dobrze, oby takich okazji do wyjazdów było jak najwięcej! Dlatego też dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Gryficach za udzielone nam wsparcie finansowe, a panu Markowi Fornalowi- dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Górzycy- za umożliwienie organizacji biwaku właśnie w tym budynku. Po więcej zdjęć zapraszamy na naszą stronę: fb.com/zd.rega.gryfice . Czuwaj!
pwd. Paweł Kamiński
 
 
 
 

Komentarze  

+1 #3 dobylywojskowy 2014-10-13 13:18
wojskowi i byli wojskowi co do charakteru i kręgosłupa moralnego niech się lepiej nie wypowiadają.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #2 bylywojskowy 2014-10-10 05:33
Tak właśnie powinno się hartować od najmniejszego charaktery, bez silnego kręgosłupa moralnego jako naród jesteśmy na równi pochyłej.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #1 telewidz 2014-10-09 20:53
Bank Spółdzielczy wielki plus! Jak się chce to mozna cos pożytecznego zrobic.
Cytować | Zgłoś administratorowi