Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski
Dziś (17.08) w „I Gryfickiej Dziesiątce” udział wzięło 162 zawodników nawet z najdalszych rejonów Polski, niektórzy przebyli pond 800 km by stawić się w Gryficach. Wyglada na to, że tworzy się nowa tradycja biegów.
 Równo o 11:00 bieg wystrzałem rozpoczął Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice pan Paweł Gzyl, z niesamowitym czasem już po 34 minutach na mecie zameldował się Krzysztof Pokrzywiński. Najlepszy z Gryficzan Piotr Pietrak uplasował się na trzeciej pozycji z czasem gorszym zaledwie o niecałą minutę. Najlepszą z pań była Ewa Huryń ze Szczecina z czasem ponad 38 minut. Najlepszą z Gryficzanek okazała się pani Agnieszka Klimas z klubu „Rungryf Gryfice” z czasem nieco ponad 47 minut. 
 
Organizatorzy oraz sponsorzy położyli nacisk na jak największe możliwości otrzymania nagród. Każdy z zawodników otrzymał w pakiecie startowym koszulkę biegową wykonaną w technologii soft-dry, dyplom oraz medal poświadczający uczestnictwo. Pula nagród przekroczyła łącznie kwotę 5 tysięcy złotych. Pula nagród pieniężnych za trzy pierwsze miejsca w kategorii open kobiet i mężczyzn wyniosła 700 zł, zwycięzcy otrzymali również okolicznościowe puchary oraz medale dedykowane. Znacznie więcej zdecydowano się przekazać jako nagrody rzeczowe w wielu różnych kategoriach jak i w postaci nagród losowanych, których liczba sięgnęła kilkudziesięciu. Organizator udzielił nam informacji szczegółowych na temat nagród, były to m.in.:
2 dwuosobowe vouchery na weekend w SPA wartości 700 zł każdy losowane wśród wszystkich uczestników.
Odżywki sportowe w kategorii najlepsi z gminy Gryfice wartości ponad 800 zł
Nagrody rzeczowe jak słuchawki bluetooth, pendrivy, bony towarowe sieci Kaufland wartości 500zł, vouchery usług w salonie kosmetycznym, liczne nagrody książkowe, karnety na siłownie i fitness.  
 
Specjalnie do Gryfic na to wydarzenie przybył gość specjalny: młodzieżowy V-ce Mistrz Europy w sztafecie 4 x 400m Marcin Grynkiewicz. Kontuzja uniemożliwiła mu udział w odbywających się obecnie Mistrzostwach Europy w Zurychu. Trening i spotkanie z mistrzem odbyło się tuż przed biegiem. Po biegu około 250 osób spotkało się łącznie pod opieką organizatorów oraz Nadleśnictwa Gryfice na wspólnym pikniku integracyjnym. Z nieoficjalnych informacji wiemy już, iż ustalono termin kolejnej edycji, poszerzonej o wersję półmaratonu, jako drugiej pętli biegu. Wstępne dyskusje na temat poprowadzenia trasy pomiędzy organizatorami wskazują na możliwość wykorzystania większych pętli, z zachowaniem jednakże urokliwego charakteru obszarów naszego nadleśnictwa. W przygotowaniu jest także strona internetowa gryfickiej dziesiątki gdzie będą znajdowały się wszystkie informacje, relacje z aktualnej edycji jaki i te dotyczące przygotowań na najbliższy rok. 
 
 
-Trasa była doskonała; lasem, w cieniu w odróżnieniu od biegów miejskich biegło się spokojnie i przyjemnie, macie bardzo dobre trasy biegowe, organizacja super, na pewno tu wrócimy – mówi nam pan Grzegorz, jeden z pierwszych na mecie.
 
Grochówkę serwował przedstawiciel sponsora, a zarazem organizatora wydarzenia, kierownik Zespołu Lekarzy Rodzinnych „Wysoczańscy”, dr Stanisław Wysoczański. O profesjonalizm pomiaru czasu, rejestrację oraz wyniki dbała firma Sport-Time.com.pl Łukasz Przybysz, zarazem drugi z organiatorów. Organizacją techniczną, zapewnieniem wolontariuszy i promocją zajęło się Stowarzyszenie Coachów i Doradców Personalnych. Imprezę koordynował i prowadził lider wspomnianego Stowarzyszenia, redaktor naczelny patrona medialnego Temat.info Mirosław Bednarski. 
 
Organizatorzy składają gorące podziękowania całej rzeszy wspaniałych osób, partnerów, sponsorów i wolontariuszy którzy umożliwili powstanie tej inicjatywy. 
 
Pełna fotorelacja na naszym fanpage’u.
 
 
 
 
 
 
 

Komentarze  

+9 #19 Ewka 2014-08-19 12:20
Było cudownie. Do zobaczenia na biegu Gryficka Dziesiątka 2
Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 #18 Piter 2014-08-18 19:36
Teraz już rozumiem dlaczego sala gimnastyczna pusta stoi. No to strata pieniędzy trochę na halę bo ta hala podobno kilkanaście milionów złotych kosztowała a nie mogli klimatyzacji tam dokupić? Ktoś nie pomyślał bo trzeba było może mniejszą halę wybudować ale klimatyzowaną czyli taką co działa i zimą i latem. A tak mamy obiekt wiosenno jesienny ktoś mi też mówił, że był tam zimą i było zimno jak w kostnicy. Tylko i nie wiem po co tam tyle osób pracuje skoro nic się tam nie dzieje. Mogli te osoby na przykład zaangażować do pomocy w tym biegu co był na ścieżce. Myślałem, że nic się tam na hali nie dzieje bo to jest sala gimnastyczna i skoro nie ma uczniów w wakacje to dlatego stoi pusta tylko nie rozumiałem po co Ci wszyscy pracownicy tam potrzebni. Trzeba było na wakacje zamknąć i zaoszczędzić na pensjach i na energii. Orliki też się zamyka na zimę i tą halę też można zamykać na lato.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 #17 Do Piter 2014-08-18 18:36
Kolego, nic się nie dzieje w wielkiej hali sportowej bo jest w niej za gorąco latem, byłam tam jak trenowali siatkarze i masakra na tej hali z 50 stopni było. Śmieją się tam że szef w opcji zapomniał klimy dokupić do hali.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 #16 Piter 2014-08-18 17:00
Taka wspaniała impreza sportowa a to jacyś prywatni ludzie ją zrobili a na tej nowej wielkiej hali co miały być imprezy i zawody to tyle osób pracuje i pusta całe wakacje stała. Wstyd powinno im być jeśli mają w ogóle to poczucie wstydu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #15 Rastan 2014-08-18 16:30
Takiej imprezy przez całe wakacje Gryfice nie widziały!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 #14 nagrodzony 2014-08-18 13:23
ale te karnety na weekend w SPA to były po prostu mega. Mogliscie je dac za pierwsze miejsce, a tak troche dziwnie wyglądalo ze nagrody glowne, finansowe były mniejsze niż nagrody w innych kategoriach dla mieszkanców gminy i spoza. Czekaliśmy z zoną do konca i sie opłaciło: )
Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 #13 Halina 2014-08-18 13:19
choc nie bralam udzialu w biegach, to i tak sie ciesze razem z wami, bo impreza byla wyjatkowa ,pozdrawiam i czekam do nastepnego razu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 #12 ostatninamecie 2014-08-18 07:25
Niespodzianka z medalem dla każdego na mecie była najprzyjemniejszą rzeczą jaka mnie tam spotkała. Pomysł z relacją na żywo podczas całego biegu to się chyba jeszcze nigdy nie wydarzyło jak biegam - mistrzostwo.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #11 Biegam 2014-08-18 06:52
brakowało tylko wody na mecie, proszę pamiętać o tym w przyszłym roku!! Było super!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 #10 MIKI 2014-08-17 20:21
Powiem tak biegam od 2005 roku na wielu imprezach w całej Polsce.Od 3 lat masowość biegania zabiła kameralność.W Gryficach poczułem się jak na startach w "starych czasach", gdzie każdy biegacz był rozpoznawalny, uśmiechnięty pomocny.Brakowało mi takiego startu od dawna!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi