Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

Szanowni Państwo!

 

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że pod adresem internetowym: www.temat.info utworzony został właśnie nowy portal informacyjny, dla którego obszarem działania jest powiat gryficki wraz z wchodzącymi w jego skład gminami.

 

Nasz portal jest całkowicie niezależną inicjatywą, w odróżnieniu od tzw. mediów "dworskich", wychwalających na potęgę jednych lokalnych polityków, a dyskredytujących ich politycznych przeciwników. Kategorycznie nie zmierzamy iść tą drogą!

Nie posiadamy również, tak jak niektóre media funkcjonujące na terenie naszego powiatu umów i stałych, lukratywnych zleceń na publikacje, pochodzących z samorządu terytorialnego, co na pewno w dużym stopniu wpływa na tzw. "linię redakcji" oraz niezależność i obiektywizm publikowanych materiałów.

Nasz portal jest wynikiem pracy i porozumienia osób reprezentujących różnorodne środowiska i mających bardzo różne poglądy społeczno-polityczne. Łączy nas jedno: rozwój, los i pomyślność powiatu gryfickiego oraz jego społeczności nie są nam obojętne.

Nie chcemy kreować rzeczywistości, zamiast tego pragniemy rzetelnie ją opisywać i wskazywać rozwiązania, które mogą się przyczynić do zmian na lepsze w naszej małej ojczyźnie.

Nie zamierzamy również pomijać istnienia niektórych osób, spraw i problemów. Będziemy rozmawiać z każdym, kto tylko będzie miał do powiedzenia cokolwiek interesującego w dyskusji nt. obecnego stanu i przyszłości naszego powiatu, jego poszczególnych gmin oraz miejscowości. Kierując się dziennikarską rzetelnością i obiektywizmem, nie będzie dla nas tematów tabu. Będziemy poruszać nawet najbardziej kontrowersyjne zagadnienia. 

Wierzymy, że dotarcie do prawdy wymaga wysłuchania wszystkich stron sporu, co często jest pomijane w niektórych naszych lokalnych mediach, kiedy przedstawiana jest tylko jedna i z gruntu "prawdziwa" wersja i ocena wydarzeń.

Uprzejmie zapraszam do zapoznania się z naszym portalem: www.temat.info.

 

Mirosław Bednarski

Redaktor Naczelny

661 940 380

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Komentarze  

+4 #7 Mirek Bednarski 2014-07-30 22:52
Dziękuję za wszystkie informacje jakie do mnie spływają, sugestie i uwagi - te z cennymi, konstruktywnymi opiniami, jak i te kąśliwe, krytyczne. Zdaję sobie sprawę, że przyjmując funkcję prowadzącego portal muszę dopiero zasłużyć na miano obiektywnego redaktora naczelnego. Jest to naturalny, zrozumiały proces akceptacji w każdym środowisku zawodowym. Jako osoba aktywna również na innych płaszczyznach posiadam własne przekonania dzięki którym mogę być bardziej, jak by to ująć "ludzki" w kontekście do anonimowych i bezosobowych wypowiedzi.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #6 Mirek Bednarski 2014-07-30 22:52
Uważam bowiem, że wolność wiążę się nieodzownie z odpowiedzialnością i odwagą obrony własnych poglądów które trzeba umieć poprzeć m.in. faktami i życiowym doświadczeniem. Wchodząc w rolę redaktora naczelnego oddzielam swoje zadania od życia prywatnego i poglądów personalnych. To też znajdzie swój wyraz w tekstach oddzielających własny komentarz od relacji. Chciałbym podziękować czytelnikom, moim nauczycielom i tym życzliwym redaktorom, którzy stale dzielą się ze mną wskazówkami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #5 Emilia 2014-07-28 17:57
No w końcu coś co zapowiada się konkretnie, będę bacznie śledzić losy. Ile mozna czytać tendencyjne informacje
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #4 obserwator 2014-07-27 11:30
Dalbys Janek spokoj. Reklame akurat kazdy ma prawo upowszechniac jaka chce. idac tym sladem nie mogl bys pokazywac zdjec Gryfic bo pewnie w kampani jest to reklama burmistrza. Liczy sie tekst, obiektywnosc. wysluchanie stron. jak posiadaj reklame agenzy i jakiegos stowarzyszenia to tez biora od nich kase? ze strachu wszyscy sobie swinie teraz podkladaja i kazdy szuka we wszystkim wtyczki. Daj szanse ludziom ja tu w tekstach nie widze jakiejs manipulacji
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #3 Redakcja 2014-07-27 11:28
Drogi Janie, reklamy na naszej stronie są promocją naszych lokalnych przedsiębiorców i organizacji pozarządowych. Portal nie wziął za nie żadnych pieniędzy!
Nie chce oceniać wszystkich lokalnych mediach bo nie można ich do wspólnego mianownika sprowadzać ale temat.info powstał ze środków własnych (nie dotacji z PUP czy finansowaniu przez tajemniczych biznesmenów!) i jest w 100% niezależny. Nasi dziennikarze mają pełną autonomię w podejmowanych problemach i tekstach. Pozdrawiamy Pana serdecznie!
Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 #2 Jan 2014-07-26 12:31
Drogi Panie Redaktorze,
posiadanie określonych reklam jest uwarunkowane politycznie, więc proszę sobie darować teksty o niezależnych mediach... takie w Gryficach nie istnieją! I to, że Pan posiada reklamę np. "Mrówki" ludziom z Gryfic wiele mówi... życzę sukcesów w pracy w Stajni Augiasza...
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #1 Redakcja 2014-07-25 18:37
Na tą chwilę portal wymaga jeszcze pewnych poprawek które będą sukcesywnie wprowadzane
Cytować | Zgłoś administratorowi