Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

Przełom roku 2015/2016 to aż trzy sesje rady powiatu. Bardzo wiele kurtuazji, achów i ochów jaki to wspaniały nam się Starosta i Poseł trafił, którego nam teraz ponoć brak.

Na szczęście został jeszcze najlepszy starosta stulecia. Co do jednego jak i drugiego pana mam odmienne zdanie. Na trzy sprawy i wnioski, jakie złożyłem swego czasu do pana posła Ziemi Gryfickiej  - żaden z nich nie został uwzględniony, nie mówiąc już o elementarnej kulturze aby chociaż udzielić jakiejkolwiek odpowiedzi. 
Ten ex-poseł napewno nie reprezentował interesów naszych mieszkańców. A co do pana starosty – 12 lat straconych szans na realny rozwój powiatu i sprowadzenie innowacyjnych inwestorów. Ogromne bezrobocie, brak stabilności i strategii rozwoju powiatu. Decyzje doraźne, chaotyczne, nieprzemyślane, mało racjonalne i często wbrew zapotrzebowaniu mieszkańców. Obietnice zawsze te same i wciąż nowe jak choćby 1000 miejsc pracy czyli kolejna bujda dla naiwnych. Mamy za to wciąż propagandę jednej osoby lansującej się za publiczne pieniądze. 
Co do spraw bieżących.
 
1. Znowu powrócił temat budowy kładki przez rz. Regę w Gryficach, za kwotę 1 105 841,00. Chyba ze złota? Przed wojną, była tam kładka i owszem, ale drewniana. Podobna dzisiaj to koszt od 100 000 do 200 000 złotych. Starosta i jego rozrzutne otoczenie z Idziemy Razem, napiera na konieczność tej ekstrawaganckiej budowli. Jednakże z uzasadnieniem p. Sacia jest już gorzej. Czy czeka nas marnowanie kolejnych publicznych pieniędzy, które bezwzględnie powinny być przeznaczone na remonty bieżące istniejących i wciąż dziurawych dróg? Wierzę, że moi koledzy radni opamiętają się i nie poprą tego „projektu”, zwłaszcza, że nasz powiat jest jednym z najbiedniejszych w województwie. A wg Biuletynu Marszałka Województwa staliśmy się nawet ostatnio „Strefą Specjalnej Troski” 
2. Kolejne niewygodne informacje to obsługa długu publicznego i kredyty powiatu. Czekam na odpowiedź na co powiat zaciągnął kredyty w wysokości ponad 10 milionów złotych? Chyba nie po to aby wspomagać finansowo (rządzoną przez Idziemy Razem) gminę Płoty. Gmina ta, jako jedyna dostała od powiatu  2 500 000,00  złotych dofinansowania, które powiat będzie teraz spłacał z odsetkami przez nie wiadomo ile lat?
3. Jako pilne uznałem też, aby w związku z rozpoczęciem działalności przez  Komisję Bezpieczeństwa i Porządku, powołanej na podstawnie Art. 38a Ustawy o samorządzie powiatowym, zajęła się ona tematem bezpieczeństwa mieszkańców i środowiska w kwestii oddziaływania szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego, które jest emitowane m.in. przez przekaźniki telefonii komórkowych. A, że są one bardzo groźne, nazywane nawet cichą śmiercią, nie trzeba nikogo przekonywać.  
W zakresie podniesienia poziomu bezpieczeństwa komunikacyjnego w ruchu drogowym zaproponowałem wprowadzenie na trudno przejezdnych newralgicznych skrzyżowaniach powiatu znaków edukacyjno - informacyjnych  jazdy na tzw. zakładkę, 
W zakresie wzmocnienia skuteczności przestrzegania zakazu palenia śmieciami oraz jako wyraz dbałości powiatu o czystość naszego powietrza – zaproponowałem aby wprowadzić - obok programu edukacyjnego - wspólny obszar działań dla służb powiatowo-gminnych w powyższym zakresie. Dlaczego? 
Ponieważ wg ostatnich informacji, w wyniku złego stanu powietrza rocznie umiera aż 28 tyś Polaków.
Mając na uwadze wzrastające natężenie ruchu na drogach, zwłaszcza w centrach miast, w  Gryficach dotyczy to ul. Wojska Polskiego, ul. Niepodległości zaproponowałem przyjąć za priorytet przygotowanie rozwiązań systemowych, polegających na rozładowaniu tego natężenia realizując budowę dwóch obejść drogowo-mostowych, zarówno od strony zachodniej jak i wschodniej miasta,
W trosce o bezpieczeństwo dzieci, a zwłaszcza osób starszych i inwalidów na wózkach, należy potraktować jako pilne podjęcie prac usprawniających przepustowość chodników powiatowych, likwidację przeszkód architektonicznych, wymianę niebezpiecznych i popękanych płyt chodnikowych na nowe bezpieczne nawierzchnie.
Te i wiele innych spraw, którymi zasypuję powiatowych działaczy, nie tylko nie jest już obśmiewana, ale coraz poważniej analizowana. Oby te analizy przerodziły się w pożyteczne działania. 
 
Tradycyjnie zapraszam do Biura Prawa i Sprawiedliwości przy ul Wojska Polskiego 57/1 w Gryficach. Tel. 661740425.        Więcej informacji:  facebook.com/grzegorz.burcza. 
 
 

Komentarze  

Подробнее на сайте:
https://domobuilding.ru
https://homestrong.ru https://constructstroi.ruhttps://domenter.ruhttps://svoiastroika.ru https://trueconstruction.ruhttps://domconstructor.ru
https://plusconstruct.ruhttps://sdelaietosam.ru https://worknhouse.ruhttps://constructme.ru https://houseconstructor.ruhttps://do-construction.ruhttps://smartesthouse.ru https://endconstruction.ru
+2 #19 Oggi 2016-02-09 06:01
FAKT KOLESIE Z PEŁO SA LEPSE
Ani nie uważam, ani nigdzie nie stwierdziłem, że jacyś kolesie z PO (nie sa to moi kolesie bo nigdy nie byłem członkiem ani tej ani żadnej innej partii) są lepsi czy gorsi. Jednakże, jakby nie patrzeć, to najpierw się jest człowiekiem, a na samym końcu dopiero gdzieś tam członkiem jakieś organizacji np. partii politycznej. Deprecjonowanie Pana Oświęcimskiego przez kogoś kto w życiu oprócz pustego bicia piany niczego pożytecznego nie dokonał, ale za to opowiada wiele populistycznych głupot i całe życie porusza się w świecie AMWAYA jest dla mnie czymś zupełnie absurdalnym. Najpierw niech ci którzy chcą go krytykować sami zrobią coś pożytecznego żeby mogli się pochwalić swoimi sukcesami, a później niech krytykują innych.PS. Zwracam honor dla moderatora, mój komentarz został opublikowany.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #18 PIES NA PO 2016-02-05 23:41
Cytuję Oggi:
Panie Burcza, skoro, jak Pan napisał ex-poseł nie reprezentował interesów naszych mieszkańców, to kto go wybrał? Krasnoludki? Wybrali go mieszkańcy powiatu. Ci sami, którzy Panu jako przedstawicielowi obecnie rządzącej i jedynie słusznej partii „prawdziwych Polaków” i genetycznych patriotów w ostatnich wyborach do sejmu pokazali środkowy palec. Ale to nic. Ma Pan, jako przedstwiciel partii pod nazwą FAKTYCNIPiS (dla mnie to skrót od nazwy Prezes i Sekta) okazje pokazać jak pan jako członek tej partii zadba o powiat i jego mieszkańców. Pana stwierdzenia, choć przez niektórych nazwane siła argumentów, to zwykłe gołosowne, populistyczne bicie piany - bez jakichkolwiek merytorycznych argumentów uzasadniających to co Pan pisze. Ale niech tam. Jednak jako przedstawiciel i członek rządzącej partii, ma Pan jednak niepowtarzalna szanasę na to żeby zrobic coś dobrego dla Gryfic i wszystkich mieszkańcow powiatu gryfickiego, a mianowicie za wstawinnictwiem Pana partyjnych kolesi z zachodniopomorskiego PiS takich jak panowie posłowie Brudziński oraz Dobrzyński i Szałabawka, oczekuję, że spowoduje Pan że rządzący PiS wybuduje lub da na wybudowanie obwodnicy Gryfic pieniądze. Niech Pan zabiega i spowoduje również aby uchwalono w sejmie przepisy prawa dotyczące zakazu palenia śmieciami i zaostrzenia kar za to. Niech ustanowią ustawa gryficką strefę ekonomiczną, co da miejsca pracy! Zrobił cos Pan w tej materii? Obawiam się jednak, że nawet tego nie jest Pan w stanie zrobić, bo póki co to Pana kolesie z PiS w ramach polityki poprawy jakości życia obcieli rządowe inwestycje w woj. Zachodniopomorskim o 458 mln zł. W efekcie tych pieniędzy będzie mniej również dla powiatów i gmin w naszym województwie. Dlatego też, zarówno pan kolesiom z zachodniopomorskiego PiS, jak i Panu dziękujemy za taka super dbałość o nasze województwo i nasz powiat oraz gminy i pokazujemy środkowy palec.
FAKT KOLESIE Z PEŁO SA LEPSE
Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 #17 Oggi 2016-02-04 19:00
Szkoda, że moderator stawia się w roli cenzora i nie opublikował mojej odpowiedzi na list pana Burczy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 #16 Oggi 2016-02-03 16:38
Panie Burcza, skoro, jak Pan napisał ex-poseł nie reprezentował interesów naszych mieszkańców, to kto go wybrał? Krasnoludki? Wybrali go mieszkańcy powiatu. Ci sami, którzy Panu jako przedstawicielowi obecnie rządzącej i jedynie słusznej partii „prawdziwych Polaków” i genetycznych patriotów w ostatnich wyborach do sejmu pokazali środkowy palec. Ale to nic. Ma Pan, jako przedstwiciel partii pod nazwą PiS (dla mnie to skrót od nazwy Prezes i Sekta) okazje pokazać jak pan jako członek tej partii zadba o powiat i jego mieszkańców. Pana stwierdzenia, choć przez niektórych nazwane siła argumentów, to zwykłe gołosowne, populistyczne bicie piany - bez jakichkolwiek merytorycznych argumentów uzasadniających to co Pan pisze. Ale niech tam. Jednak jako przedstawiciel i członek rządzącej partii, ma Pan jednak niepowtarzalna szanasę na to żeby zrobic coś dobrego dla Gryfic i wszystkich mieszkańcow powiatu gryfickiego, a mianowicie za wstawinnictwiem Pana partyjnych kolesi z zachodniopomorskiego PiS takich jak panowie posłowie Brudziński oraz Dobrzyński i Szałabawka, oczekuję, że spowoduje Pan że rządzący PiS wybuduje lub da na wybudowanie obwodnicy Gryfic pieniądze. Niech Pan zabiega i spowoduje również aby uchwalono w sejmie przepisy prawa dotyczące zakazu palenia śmieciami i zaostrzenia kar za to. Niech ustanowią ustawa gryficką strefę ekonomiczną, co da miejsca pracy! Zrobił cos Pan w tej materii? Obawiam się jednak, że nawet tego nie jest Pan w stanie zrobić, bo póki co to Pana kolesie z PiS w ramach polityki poprawy jakości życia obcieli rządowe inwestycje w woj. Zachodniopomorskim o 458 mln zł. W efekcie tych pieniędzy będzie mniej również dla powiatów i gmin w naszym województwie. Dlatego też, zarówno pan kolesiom z zachodniopomorskiego PiS, jak i Panu dziękujemy za taka super dbałość o nasze województwo i nasz powiat oraz gminy i pokazujemy środkowy palec.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #15 Alik 2016-01-25 14:10
Cytuję Joanna:
1000 miejsc pracy ???!!!!!

Niech ktoś weźmie się za tzw. Roboty Publiczne !!
Przed wyborami naściągano tam ludzi, którzy mieli pracować na rzecz wygranych wyborów ( roznoszenie ulotek, plakatowanie, zbieranie podpisów) a potem do widzenia.
To wszystko oczywiście za publiczne pieniądze !!


Przed wyborami zatrudniają masowo ludzi za najniższą pensję na roboty publiczne. Na tej Gryf Arenie aż się od nich roiło a niedługo po wyborach kop w dupę i na zieloną trawkę. Tylko było czekać aż któryś bardziej ogarnięty z nich zacznie pisać i mówić jak naprawdę tam było i czym się zajmowali. Co mają tacy ludzie do stracenia i tak już kopa dostali od swojego atrakcyjnego i powszechnie uwielbianego pancia i jego funfla co lubi biegać po Poznaniu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 #14 PR 2016-01-24 18:21
Cytuję olo:
Podobno cały gryficki układ próbuje się wkręcić drzwiami do Polski Razem i tym sposobem zapewnić sobie bezkarność w nowej rzeczywistości i udział we władzy poprzez tylne drzwi.
Ciekawe co na to lokalni działacze PiS. ????

Paniusie i panowie z gryfickiego układu już szukały miejsca w PiS, no ale elegancko odcięto im drogę, teraz węszą w Polsce Razem, tam też już wiedzą kto zacz. Gryficka PO i jej przybudówka Idziemy Razem z naczelny kreatorem Kazimierzem tak jest zagotowana, że nawet polezie skomleć do innych byle by nie dotykali spraw powiatu, a tu może być nie tak kolorowo..
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #13 Kreator Rzeczywistości 2016-01-24 11:45
Kurde bela wywalili mi Waldka z roboty a na jego miejsce Sławka już przecież wstawiłem. Trzeba Sławkowi jakiejś nowej roboty szukać bo Waldek chyba POwraca?. Może jakieś referendum trzeba będzie zrobić i Sławkowi w Treptowie nową dobrą fuchę załatwić? Wszystko mi się wali ojojojojojojojo.

Czytaj również -
http://www.kamienskie.info/wicestarosta-dubrawski-odwolany-dziekuje-za-prezent-na-swieta/
Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 #12 olo 2016-01-23 20:28
Podobno cały gryficki układ próbuje się wkręcić drzwiami do Polski Razem i tym sposobem zapewnić sobie bezkarność w nowej rzeczywistości i udział we władzy poprzez tylne drzwi.
Ciekawe co na to lokalni działacze PiS. ????
Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 #11 Kreator Rzeczywistości 2016-01-23 11:50
Hasło "1000 nowych miejsc pracy" zmieniam od dzisiaj na "1000 nowych skandali". Prawda, że jest bliżej rzeczywistości, którą kreuję? Pozdrowienia dla naiwnych.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 #10 Sprawiedliwy 2016-01-22 17:17
Cytuję Joanna:
1000 miejsc pracy ???!!!!!

Niech ktoś weźmie się za tzw. Roboty Publiczne !!
Przed wyborami naściągano tam ludzi, którzy mieli pracować na rzecz wygranych wyborów ( roznoszenie ulotek, plakatowanie, zbieranie podpisów) a potem do widzenia.
To wszystko oczywiście za publiczne pieniądze !!


Joanna na marzec minister sprawiedliwości Ziobro zapowiada reformę prokuratury. Powstanie prokuratura regionalna w miejsce dotychczasowej prokuratury apelacyjnej. Jeśli dysponujesz taką wiedzą to właśnie tam najlepiej będzie złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Prokuratura regionalna ma się zajmować skomplikowanymi sprawami, z którymi prokuratura rejonowa często ma problemy. To będzie najbardziej odpowiednie miejsce do przekazania tej posiadanej przez Ciebie wiedzy, jeśli coś takiego zaistniało.
Cytować | Zgłoś administratorowi