Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

Z okazji obchodów rocznicy grudnia 1981 roku przygotowaliśmy film ku czci tamtych tragicznych wydarzeń.

13 grudnia Gryficzanie mogli zobaczyć jak wyglądało wprowadzanie stanu wojennego w Polsce w 1981 roku. Organizacji obchodów podjęli się Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz", Kołobrzeska Grupa Kolekcjonerska,  środowiska patriotyczne powiatu gryfickiego, harcerze, a także uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach.  Ponadto o godzinie 13.00 w GDK, odbyło się spotkanie z Panem dr Robertem Kościelnym, historykiem oraz ludźmi Solidarności, a także z inicjatywy Fundacji Edukacji i Rozwoju "Pomorzanin", podpisano porozumienie - list intencyjny - dotyczące współpracy środowisk patriotycznych powiatu gryfickiego. Organizatorzy serdecznie dziękują  wszystkim przybyłym mieszkańcom.

Film do obejrzenia pod poniższym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=uD0VgYaOuos

Komentarze  

+5 #3 Mikołaj 2015-12-20 18:57
Wszystkie inicjatywy utrwalające naszą najnowszą historię należy wspierać. Na szczęście nie brakuje "historycznie zakręconych", którzy dedykują nam swój czas. Wspierajmy ich, ponad głosy tych, którzy tworzą sztuczne podziały. Szkoda tylko, że włodarze miasta... ( i w tym miejscu zachęcam do dopisania zakończenia) Dla autora trafnego wpisu, kulturalnego oczywiście, przewidziałem nagrodę. Pozdrawiam świątecznie...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #2 obs 2015-12-16 07:27
piękny film gratulacje za waszą pierwszą produkcję
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #1 Krzysiek 2015-12-15 16:41
Godne pochwały - pamięć o tych , którzy naprawdę oberwali pałami i nie tylko w ten prymitywny sposób . Mordercy już w większości odeszli bez rozliczenia , a ich następcy dobrze się ustawili . Ostatnie dni na polskich ulicach , mimo tylu lat dojrzewania demokracji pokazują , że dalej jesteśmy podzieleni - CO SIĘ ZMIENIŁO ? Uwaga do rekonstruktorów - unikajcie uśmiechów przy pałowaniu i filmowaniu , wczujcie się się w los tych , którym " odbito " nerki i wybito zęby . Ogólnie - brawo !
Cytować | Zgłoś administratorowi