Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

Czyżby kolejny „historyczny” bruk i kamienie miały zostać zafundowane na drogach w powiecie?

Dużo, a nawet bardzo dużo dzieje się na scenie politycznej kraju, ale to nie powinno zagłuszać tego co trwa w naszym lokalnym wydaniu.  Nadal widać próby przepchnięcia remontu i tzw. modernizacji dróg wg patentu powiatu gryfickiego. Po raz kolejny starosta „zaproponował” jako priorytety remonty kilku wybranych przez  siebie i swoje otoczenie dróg powiatowych, nie licząc się, (albo mało się licząc) z wnioskami i opiniami mieszkańców. Obok „starych” propozycji budowy kładki przez rz. Regę za grube miliony, czy też zrealizowanej „pod prywatnego inwestora” przebudowy ul Brackiej (?) pojawiają się  wciąż nowe cuda techniki historycznej. 
Dotyczy to np. przebudowy ul. Jedności Narodowej w Płotach z nawierzchni asfaltowej na „historyczny” bruk i kamienie. Jeśli miałaby ona wyglądać tak jak ulice w centrum Gryfic – to tylko pozazdrościć wykonawcy tej  inwestycji. Odbębni partactwo, zarobi krocie, a użytkownicy będą kląć na jakość wykonania, nie mówiąc już o fatalnym stanie bezpieczeństwa? Dlaczego tak twierdzę i sprzeciwiam się takim budowom? Otóż dlatego, że mechanizm przebudowy z bezpiecznego i cichego asfaltu na kamienie ogrodowe jest nieracjonalny, a  dokumentacja okazuje się niedostępna, łącznie z odbiorem pogwarancyjnym, który miał miejsce niedawno.  Dlaczego to wszystko się ukrywa? Skoro to taki sukces starosty, to chyba warto się pochwalić super dokumentacją i wykonawcą?  Co władza ma do ukrycia przed społeczeństwem? A, że ma i to sporo, widać na każdym kroku gdy składam zapytania i interpelacje. Ostatnio - 26 listopada 2015 roku, podczas sesji rady powiatu gryfickiego złożyłem kolejne trzy, które dotyczyły właśnie podobnych mechanizmów. 
 
Po pierwsze: „nasza” władza wbrew prawu nie udostępnia  informacji dotyczących m.in. dokumentacji wykonawczej i pogwarancyjnej na temat faktycznego stanu nawierzchni ulic powiatowych. Po drugie: starosta nie chciał ujawnić podczas sesji na jakiej zasadzie są organizowane  turnieje gry w golfa o puchar starosty gryfickiego i ile ta gra w golfa kosztuje nas mieszkańców? Po trzecie - a jest to absolutny hit pogardy dla zasad demokracji i przejrzystości działań starosty gryfickiego – od 28 lipca 2015 roku, kiedy to złożyłem wniosek o udostępnienie protokołów z posiedzeń Zarządu Powiatu Gryfickiego, nie otrzymałem ich kopii. Odpowiedź przyszła po dziesięciokrotnym przekroczeniu statutowych przepisów  i zawierała informację, że Zarząd „nie widzi możliwości udostępnienia w/w protokołów…”, a musi je udostępniać w myśl zapisu par. 53 Statutu Powiatu Gryfickiego. Skandal? To mało powiedziane. Pogarda wobec prawa? Nie wiem?  Może coś więcej? Można się zastanawiać, co się takiego dzieje na tych zamkniętych posiedzeniach skoro powinny być jawne, ale w wydaniu gryfickim są ściśle tajne? 
Całe szczęście, że patologiczne układy i mechanizmy będą niebawem trzaskać. Wg zapowiedzi nowego rządu zaostrzone zostaną wymagania wobec urzędników i kary za ewidentne łamanie prawa. W dojrzałych demokracjach normalnie funkcjonującego prawa takie mechanizmy działają już od dawna. Czas na Polskę. 
Tradycyjnie zapraszam wszystkich sympatyków na spotkania do Biura Prawa i Sprawiedliwości przy ul Wojska Polskiego 57/1 w Gryficach. Tel. 661740425.
Więcej informacji:  facebook.com/grzegorz.burcza. 

Komentarze  

-1 #30 radek 2015-12-29 15:59
Подробнее на сайте: https://branchnews.ruhttps://newsmoment.ru https://newsinit.ruhttps://rawnews.ru https://calmnews.ruhttps://targetnews.ruhttps://newsabc.ruhttps://bordernews.ru https://newsaim.ruhttps://sidenews.ruhttps://newsrecent.ruhttps://news720.ru
https://newsnight.ruhttps://exactnews.ru https://newsquick.ru
Rada Powiatu Sać Gołuchowski sponsorują Referendum Odwołującym Burmistrza Trzebiatowa "Ostatnia sesja Powiatu Gryfickiego w 2015 roku odbyła się w Nowielicach. Radni uchwalili budżet przez gryfickieinfo dnia Gru 29, 2015 • 14:41 "a w Portalu Starosty jeszcze informacji o tym wydarzeniu nie ma jest godz 16 55. Co Pan na to Panie Burcza wspierasz Pan towarzystwo POwiatowych działaczy?
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #29 radek 2015-12-29 14:28
Panie BURCZA czy?- "ja tam byłem miód i wino piłem?"
Bogaty Powiat to i sesja na bogato - w myśl zasady wspieramy swoich. Jaki był koszt tej wyjazdowej sesji? Może redakcja pokusi się o odpowiedź i na czym w ciągu minionego roku Rada Powiatu zaoszczędziła te pieniądze, czyli inaczej mówiąc komu zabrano lub nie przyznano środków? Może tak w ramach obiektywnej informacji fotokopia fakturki z tej imprezy?
Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 #28 Parafianin 2015-12-20 09:18
I się porobiło: http://niezalezna.pl/74119-platforma-gra-w-golfa-w-tle-miliony-i-biznesmen-z-moskiewskiej-uczelni
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #27 Emil 2015-12-15 13:01
Cytuję PAWEŁ Paw:
A co Kazimierz taki załamany

Bo Grzegorz ujawnił, że w tym turnieju o jego własny puchar słabą pozycję zajął. Widocznie liczył na więcej.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #26 PAWEŁ Paw 2015-12-14 15:03
A co Kazimierz taki załamany
Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 #25 Niejaki Jan 2015-12-13 09:43
Grzesiu, a ciebie Matusewicz nie chciał na wiceburmistrza Trzebiatowa w ramach czopkowania PiSowi? Przecież ty pochodzisz z tej gminy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #24 k 2015-12-10 19:11
Cytuję Portos:
Cytuję Kierowca:
Panie SKS ja dzisiaj jechałem po tych kamulcach w centrum Gryfic i radio na płytę CD ciągle mi przerywa bo laser skacze na tych wertepach a mam piękne radio Sony więc pytam się pytam czy moje radio Made in Japan jest do dupy czy te pana gryfickie kamulce? Poza tym i tak te kamulce są do dupy bo taki hałas w aucie, że muzyki w ogóle nie słychać!
Mam nadzieję - a przy mieszkam w centrum Gryficycych ,że to nie Pan napiera tymi supersony po nacach w Gryficycach ! / współczuję , że nie może Pan słuchać swojej muzy w centrum Gryficyc ./
Kierowco opisz szkodę i zwróć się do właściciela drogi o odszkodowanie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 #23 Portos 2015-12-10 15:53
Cytuję Kierowca:
Panie SKS ja dzisiaj jechałem po tych kamulcach w centrum Gryfic i radio na płytę CD ciągle mi przerywa bo laser skacze na tych wertepach a mam piękne radio Sony więc pytam się pytam czy moje radio Made in Japan jest do dupy czy te pana gryfickie kamulce? Poza tym i tak te kamulce są do dupy bo taki hałas w aucie, że muzyki w ogóle nie słychać!

Kierowco opisz szkodę i zwróć się do właściciela drogi o odszkodowanie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #22 Portos 2015-12-10 15:52
Pozostaje pamiętne w kontekście Kontraktu Samorządowego " A ja mam telefon do Wojewody" i teraz co 1000 miejsc pracy szlag trafił, kontrakt samorządowy poszedł w p..du, wieku emerytalnego nie ma - Beatka nie wyczaruje etaciku trzeba będzie kuroniówkę siorbać - a tak dobrze było, a tak żarło - gdyby Bronek nie przerżnął to PO by wygrało i było by się starostą oj było. A teraz PiS nie dość że na bruk wyrzuci to jeszcze sprawdzi czy nie nakradli.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #21 Elfik 2015-12-10 13:08
Gargi tak już trzęsie dupą że jego parasol ochronny się skończył że aż zwieracze mu puszczają ze strachu. Jest takie przysłowie na "złodzieju czapka gore" ale my smerfy mamy jeszcze inne przysłowie "Największy złodziej to Gargamel czarodziej". Gargamel to chamisko i prostak. Wystarczy włączyć wieczorynkę o smerfach żeby zobaczyć że jego intelekt jest bardzo bardzo malutki. I jego złe uczynki i sprawunki były robione na rympał bez wyczucia intelektu i finezji. Zwykłe proste a nawet prostackie numery. Wystarczy znaleźć jednego dobrego sprawiedliwego rycerza żeby tego złego czarodzieja i gałgana pogonił na cztery wiatry. Myślę, że rycerz już się znalazł.
Cytować | Zgłoś administratorowi