Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow
Подробнее на сайте: https://whitemedicine.ru
https://bravemedicine.ruhttps://medicineway.ruhttps://keepmedicine.ruhttps://natural-cure.ru https://yetimedicine.ruhttps://safemedicine.ru https://focmedicine.ru https://medicinego.ru https://enjoymedicine.ru https://rankmedicine.ruhttps://chinese-medicine.ru https://washealth.ru https://dearmedicine.ru https://indianmedicine.ru

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Uczniowie z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika postanowili, podobnie jak reszta świata, przyłączyć się do tej akcji.

Aby pokazać, jak wspierają całą organizację oraz osoby chore, 28 października uczniowie przyszli do szkoły z przypiętymi  różowymi wstążeczkami. W akcji udział wzięli także nauczyciele i cały personel szkoły.    
Miesiąc ten ma przypomnieć kobietom na całym świecie, jak istotny jest wpływ stylu życia na zdrowie ich piersi w przyszłości i o możliwościach zapobiegania tej chorobie  oraz roli wstępnego wykrywania zachorowań w procesie jego zwalczania.
Ludzie na świecie obchodzą miesiąc walki z rakiem w każdy możliwy sposób - w Columbii, Missouri w Stanach Zjednoczonych grupa uczniów wymyśliła "światowe święto różowego hijabu", aby wspierać muzułmanki w walce z rakiem piersi. Ludzie z całego świata - nawet wyznawcy innych religii, - włączali się  w akcje, nosząc różowe czapki bądź szaliki.
Innym przykładem jest Naples we Włoszech, gdzie rodziny brały udział 
w jednokilometrowym marszu, aby wspomóc akcję. W biegu wzięło udział ponad milion osób.
W 2008 r. nawet Biały Dom przyłączył się do akcji, dekorując budynek różowymi światełkami. Za to Tokyo Tower w Japonii 1 października 2007 zapłonęło od stóp do głów różowym światłem. W 2014 roku Brazylia przyłączyła się do akcji, podświetlając  Palácio do Planalto (siedzibę prezydenta) kolorami tego miesiąca.
Różowa wstążka pochodzi od czerwonej wstążki, która symbolizuje walkę z AIDS. Jako oficjalny symbol została uznana dopiero 1993 r.  Alexandra Penney, redaktor magazynu Self wraz z wiceprezes firmy z kosmetykami "Estée Lauder" stworzyła te wstążeczki, aby propagować walkę z rakiem piersi. Dodawała je do każdego kosmetyku, przez co wiadomość o akcji szybko się rozpowszechniła. Kolor różowy nie został wybrany z przypadku - oznacza on bowiem: dbanie o innych, bycie pięknym, bycie dobrym i akcyjnym. Kolor ten jest także uważany za bardzo kobiecy. Tradycja różowych wstążek funkcjonuje do dnia dzisiejszego.
Pamiętajcie więc - rak to NIE wyrok.
 Julia Nagielska
 Przewodnicząca SU Gimnazjum nr 2