Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

Marzenia, mają je chyba wszyscy ale tylko nieliczni odważą się po nie sięgnąć. Dlaczego tak się dzieje? Co różni ich od przeciętnych ludzi? Są lepsi, bogatsi? O swojej drodze do ich spełnienia opowie nam dziś pochodząca z powiatu gryfickiego Angelika Gowor.

 
To nie stało się z dnia na dzień, zawsze wiedziałam że moja przyszłość musi być wyjątkowa. Pewnego dnia rozejrzałam się dookoła i zrozumiałam, że nie widzę ani jednej osoby, której życie chciałabym wieść, wtedy zrozumiałam – czas wziąć sprawy w swoje ręce i wykreować własną wizję rzeczywistości. Często zadawałam sobie pytania „W czym jestem dobra?” oraz „Co mnie uszczęśliwia?” i poszukiwałam odpowiedzi. Tak naprawdę zarys mojego planu jest ze mną od szóstej klasy szkoły podstawowej i ulegał pewnym deformacjom, jednak idea jest dalej ta sama.
 
O jakiej profesji więc mówisz, a co ważniejsze powiedz nam jaka droga do tego prowadzi?
 
Tego nie jestem jeszcze do końca pewna ale na pewno będzie miał związek z teatrem musicalowym. Bardzo lubię tańczyć, śpiewać i grać i postanowiłam połączyć moje pasje w jedno – oto co otrzymałam.  Jestem obecnie uczennicą klasy maturalnej i staram się dostać na studia w Stanach Zjednoczonych. Niestety system edukacji nieco się tam różni od polskiego więc muszę uzupełniać braki we własnym zakresie. 
 
Dlaczego USA?
 
Jeśli chodzi o musicale to najbardziej znanymi są te z broadwayowskich teatrów, amerykanie mogą pochwalić się też świetnymi filmami oraz uwielbianymi przeze mnie bajkami wytwórni Walta Disneya. Chciałabym uczyć się od najlepszych i być może kiedyś pojawić się na Broadwayu, zaśpiewać dla Disneya czy zagrać w jednej z hollywoodzkich produkcji. 
 
Co sprawiło że uwierzyłaś w swoje marzenia?
 
Usłyszałam kiedyś, że aby być szczęśliwym należy znaleźć pasję i spróbować się z niej utrzymać, a wtedy nie będzie się musiało pracować do końca życia. Szybko podłapałam pomysł i rozpoczęłam działanie. W czwartej klasie szkoły podstawowej nauczycielka muzyki wysłała mnie na konkurs piosenki angielskiej, wiedziałam że jestem dobra i… przegrałam. Na początku bardzo mnie to zasmuciło i przestałam wierzyć w swoje umiejętności, później natomiast zaczęłam analizować poszczególne elementy, które spowodowały że ja przegrałam a zwycięzca wygrał. Po dokładniej analizie zabrałam się do pracy i przygotowania do konkursu rozpoczęłam już pół roku przed konkursem. Poszło mi świetnie i tym razem zajęłam pierwsze miejsce – to wydarzenie uświadomiło mi, że każdy cel można zrealizować poprzez ciężką pracę.
 
Twoim obecnym celem są studia w USA, co musisz zrobić aby się na nie dostać?
 
Przede wszystkim zdać egzamin SAT czyli amerykański odpowiednik matury, zdać egzamin z języka angielskiego, napisać esej na dowolny temat, dostać dwa listy polecające od nauczycieli, transkrypt ocen itd. Dla A Cały proces rekrutacji rozpoczyna się dużo wcześniej niż w Polsce i jest bardziej skomplikowany, jednak najgorszym jego elementem jeśli chodzi o osoby z poza USA jest kwestia finansowa.  Już składając podanie muszę udowodnić, że będzie mnie stać na opłatę czesnego bo nie przysługują mi żadne stypendia państwowe i jest niewiele możliwości dla uczniów międzynarodowych.
 
Znalazłaś jednak rozwiązanie, prawda?
 
Tak, biorę obecnie udział w konkursie o międzynarodowe stypendium. Zadaniem każdego uczestnika było stworzenie krótkiego filmiku, w którym opowiedzą dlaczego chcą studiować za granicą. Postanowiłam się wyróżnić i stworzyłam swoją pracę trochę inaczej niż wszyscy. Bardzo lubię bawić się modeliną i mimo, że miałam już nagrany filmik, nie byłam przekonana czy to jest to co chce przekazać. Któregoś dnia ustawiłam statyw i zaczęłam lepić swoją historię, zrobiłam 781 zdjęć i spędziłam dobrych kilkanaście godzin na montowaniu i poprawianiu każdego z osobna ale opłaciło się. Filmik wyszedł lepiej niż się spodziewałam, niestety aby wygrać potrzebuję głosów aby spełnić swoje marzenie. Osoba z największą ilością głosów ma zagwarantowany udział w finale, gdzie jury wybierze zwycięzców, w razie przegranej otrzyma też nagrodę publiczności.  Głosowanie nie jest trudne i zajmuje około 3 minut, a może pomóc komuś spełnić marzenia.
 
Dlaczego według Ciebie ludzie nie dążą do spełniania marzeń?
 
Tak naprawdę to ciężka praca, wielkimi krokami zbliża się polska matura, biorę udział w olimpiadach przedmiotowych, zajmuje się domem i młodszym rodzeństwem, uczę do amerykańskich egzaminów, pracuję żeby odłożyć pieniądze na studia i to wszystko naraz. Ciężko w dzisiejszych czasach pogodzić ze sobą codzienne obowiązki z marzeniami. Ludzie często napotykają przeszkody na swojej drodze i uważają je za porażkę. Przeszkody pojawiają się zawsze ale pokonywanie ich sprawia że stajemy się silniejsi i uczymy jak w przyszłości ich uniknąć. W marzenia trzeba uwierzyć i po nie sięgnąć. Jeśli ktoś marzy żeby wygrać na loterii, musi kupić los. Najważniejsza jest praca i niepoddawanie się. Jak powiedział Walt Disney „Jeśli potrafisz o tym marzyć, to potrafisz także tego dokonać”. Proszę wszystkich o wsparcie poprzez proste kliknięcie, za co z góry dziękuję.
 
Angelika podjęła działania ale potrzebuje pomocy w zdobyciu stypendium. Aby zagłosować należy wejść w link i kliknąć niebieski przycisk „vote”, następnie wpisać swój adres e-mail. Aby potwierdzić głos wchodzimy na naszą skrzynkę pocztową i otwieramy link, który otrzymamy w wiadomości od strony. Dla was to kilka kliknięć a dla niej spełnienie marzeń. Głosowanie trwa do 6.11.2015r.
Redakcja zachęca: wszystkie ręce na pokład!
link poniżej:
 
mała instrukcja: