Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

„Każdy dorosły praworządny Polak powinien móc decydować o swoim życiu. Obecnie Polak nie może kupić lekarstwa bez recepty"

Co Pan może zrobić dla mieszkańców powiatu Gryfickiego jako poseł?
 
Największym problemem mieszkańców Pańskiego powiatu jest olbrzymie bezrobocie. Wszystkie problemy są pochodną tego. Prawie co 4 osoba jest bez pracy  w powiecie gryfickim! Warunkiem niezbędnym do zmiany tego stanu rzeczy jest przeprowadzenie głębokich reform państwa. Polska potrzebuje impulsu do rozwoju - obniżki podatków i głębokiej deregulacji. Tam gdzie jest większy zakres wolności obywatelskiej i gospodarczej, tam jest lepiej. Polska nie powinna naśladować bogatych krajów zachodnich, bo nie jest bogatym krajem zachodnim. Polska powinna naśladować rozwiązania, które kraje zachodnie stosowały, gdy były tak biedne, jak Polska. Niemcy, państwo utożsamiane z bogactwem i sukcesem gospodarczym, jest na 16. miejscu w Rankingu Wolności Gospodarczej. Polska dopiero na 42. miejscu. To nie przypadek, że przeciętny Niemiec zarabia ok. 14 tysięcy złotych. Jeżeli nie wyprzedzimy Niemców w tym rankingu, to nigdy zaczniemy ich doganiać i będziemy biednym narodem.
 
Jako poseł, jak zamierza Pan lobbować za naszym regionem w Parlamencie?
 
Zamierzam przede wszystkim lobbować za dobrym prawem, deregulacją i zmniejszeniem ciężarów podatkowych, a Zachodniopomorskie, podobnie jak pozostałe regiony, samo podniesie się z zapaści. Zgodnie z Konstytucją RP naród jest suwerenem. Posłowie są wybrani by reprezentować interes całego narodu, a nie konkretnej miejscowości czy regionu. Niestety większość naszej konkurencji politycznej tego nie rozumie i zamiast myśleć o Polsce i Polakach, to myśli jak wyrwać z budżetu państwa na swój region, na realizację swoich pomysłów, często ze szkodą dla całości: nie ważne co, nie ważne jak, byle u nas wydać jak najwięcej pieniędzy z budżetu centralnego. Efekt jest taki, że w Polsce z publicznych pieniędzy powstają lotniska, gdzie nie ma samolotów, a na spółkę, która miała budować elektrownię atomową wydano ponad 180 mln zł, a nawet nie ustalono lokalizacji tej elektrowni. Dopóki świadomość polityków będzie na tak niskim poziomie, dopóki nie uświadomimy im, że powinni myśleć o interesie całego narodu, a nie swojej grupy interesów, czy swoich wyborców, to w Polsce nic się nie zmieni.
 
Czyli zatem nie planuje Pan żadnych inwestycji w naszym województwie?
 
Wręcz przeciwnie. Dostrzegam potrzeby naszego regionu. Jestem za tym, żeby kontynuować inwestycje infrastrukturalne, czyli inwestycje drogowe i związane z funkcjonowaniem portów. Po pierwsze dokończenie S3 powinno być priorytetem, od Świnoujścia do granicy z Czechami. Każdy oddany kilometr tej drogi, to zwiększone obroty w Porcie Szczecin-Świnoujście.
Nie można zapominać również o drodze S6, ta inwestycja powinna być kontynuowana- szkoda, że rząd Ewy Kopacz przypomniał sobie o naszym regionie dopiero przed wyborami. Ta inwestycja powinna być już dawno zakończona. Brak drogi szybkiego ruchu łączącej Szczecin z Gdańskiem, powoduje, że miejscowości takie jak Gryfice nie są atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów.
Niezbędne są również inwestycje w infrastrukturę energetyczną - to kwestia bezpieczeństwa energetycznego Polski.  
 
A skąd brać pieniądze na inwestycje?
 
Fundacja Republikańska ustaliła, że rząd PO-PSL w ciągu ostatnich 8 lat zmarnotrawił 449,7 miliarda złotych. To są twarde dane na podstawie raportów NIK, PwC, interpelacji poselskich, zapytań w trybie dostępu do informacji publicznej, dziennikarskich analiz, itp. To są rzeczy sprawdzone, ale jestem przerażony na samą myśl o tym, czego jeszcze nie ujawniono... Udokumentowana kwota, którą zmarnowali Tusk, Kopacz, Piechociński to ponad jeden roczny budżet państwa Polskiego! Po pierwsze należy skończyć z marnowaniem pieniędzy.
 
Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów?
 
Jestem przeciwko przyjmowaniu islamskich imigrantów przez Polskę. Nie chcę również, żeby nasze pieniądze były wydawane na pomoc nielegalnym imigrantom. To jest sprowadzanie na Polskę niepotrzebnego problemu. Te społeczności w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii pokazują, że nie chcą się asymilować, próbują narzucić prawo szariatu i duża ich część utrzymują się z zasiłków i pomocy społecznej. Zero nielegalnych imigrantów!
 
Pana hasło wyborcze to "żyj po swojemu", co ono oznacza?
 
Politycy i urzędnicy zbyt głęboko ingerują w nasze życie. Po pierwsze, wysokie podatki sprawiają, że nie możemy swobodnie dysponować owocami naszej pracy. Obecnie, jeżeli ktoś zarabia na umowę o pracę 2 000 zł netto, to w rzeczywistości jego praca jest warta ponad 3 300 zł, ponieważ pracownik i pracodawca musi zapłacić od takiej pensji ponad 1 300 zł w podatkach i składkach. Takie opodatkowanie pracy jest moim zdaniem złodziejstwem i ogranicza ekonomicznie Polaków. Po drugie, każdy dorosły praworządny Polak powinien móc decydować o swoim życiu. Obecnie Polak nie może kupić lekarstwa bez recepty, a za skręta z marihuaną może trafić do wiezienia. Nasi konkurenci sprzeczają się o to, czy dzieci mają pójść do szkół w wieku 6 czy 7 lat. My mówimy: "niech nie decydują o tym politycy, tylko rodzice!". Po trzecie, poziom przeregulowania w gospodarce jest absurdalnie wysoki. W tym roku powstanie prawie 30 tysięcy stron aktów prawnych, w zeszłym roku powstało 25,6 tysięcy stron aktów prawnych. Groteskowym przykładem jest delegalizacja drożdżówek w sklepikach szkolnych czy karanie za to, że Polski rolnik wyprodukował "za dużo" mleka.
Podsumowując, żyj po swojemu, czyli samemu decyduj o sobie, swojej pensji i o tym, jak masz prowadzić biznes.
 

Komentarze  

+4 #4 Romek 2015-10-22 15:24
Myślę, że w tych wyborach partia Korwin będzie czarnym koniem i będzie miało spokojnie ponad 10%, będa niespodzianką jak Pan Paweł Kukiz w wyborach prezydenckich.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #3 AndrzejS 2015-10-22 12:44
Wesprzyjcie kandydatów z list Partii KORWiN, a wtedy na pewno wejdą do Sejmu. To są ludzie ideowi, więc nie odstąpią od swojego programu!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #2 Anna 2015-10-22 10:36
I tacy ludzie w lawach sejmowych powinni zasiadac. Glosuje na pana mec.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #1 obs 2015-10-22 04:59
mimo młodego wieku bardzo mądry chłopak. Nie sądze jednak aby partia przekroczyła próg
Cytować | Zgłoś administratorowi