Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

O rodzinie, aktywności obywatelskiej i zadaniach stojących przed młodym pokoleniem, a także o nowym pokoleniu Prawa i Sprawiedliwości mówi Agnieszka Kurzawa.

Jest  Pani dość młodą osobą, a kiedy przejrzeć  Internet może się Pani pochwalić sporą aktywnością polityczną, społeczną. Również na portalach społecznościowych ma Pani rzesze fanów. Jak do tego doszło? 
Dziękuję za miłe słowa, ale chyba troszkę Pan przesadza. Staram się być aktywna w każdej ważnej dla obywateli sprawie. Może to zabrzmi komicznie, kiedy byłam mała oglądałam w TV obrady Sejmu, nie wiele rozumiałam ale już wtedy byłam zafascynowana, czym jest ta instytucja. Od liceum starałam się rozwijać, uczyć i zdobywać doświadczenie związane z aktywnością obywatelską, a w  szczególności jak sprawnie aktywizować młodzież, dorosłych do pozytywnej zmiany, nie tylko Polski ale też siebie. Staram się interesować otoczeniem, ludźmi szczególnie, znam problemy, codzienne radości i troski wielu dziesiątek osób które przychodzą do nas do biura. 
Dlaczego PiS?
Szukałam miejsca i osób, które podzielają pewne wartości, są otwarci i szanują tradycje, szanują siebie nawzajem, potrafią też mieć swoje zdanie. Jesteśmy pokoleniem, które niesie nowy obraz Polski i regionu zachodniopomorskiego.  Wciąż pokutuje w świadomości błędne przeświadczenie, że to tylko jacyś starsi ludzie na ogół utożsamiani z Radiem Maryja, Macierewiczem i Kaczyńskim. Prawda jest taka, że jak w każdej dużej rodzinie jest to różnorodny wachlarz, jest miejsce na indywidualne przekonania jak i pewne symbole, tożsamość; to wszystko co dla naszego pokolenia i dla Polski jest ważne.  To są również przyczyny dla których w PiS jest coraz więcej młodych osób. Jeśli jest krytyka to ma ona być konstruktywna. Jeśli z czymś się nie zgadzamy to mamy do tego prawo i chcemy jak najlepiej dla wszystkich. W rodzinie muszą być tarcia i nie może być udawania, że wszystko jest dobrze jak to ma miejsce w PO. My jesteśmy nowym pokoleniem i siłą tego kraju!
Dość silnie utożsamiasz się ze swoją partią oraz deklarujesz zdroworozsądkowość, jak się odnajdujesz w świecie chciałoby się powiedzieć zdominowanym przez rekiny?
Staram się ciągle rozwijać, uczyć od innych  i mam nadzieję, że z wzajemnością.  Życie to nie tylko polityka i partia, choć aktywność społeczna jest w pewnym sensie tożsama z aktywnością polityczną. Trzeba umieć czasem zauważać i zachować te granice. W tej kwestii moimi mentorami są Europoseł Marek Gróbarczyk i  Artur Szałabawka, z którymi mam zaszczyt pracować. Pracuję głównie z młodzieżą,  jestem z wykształcenia pedagogiem co daje mi podstawy by kompetentnie zajmować się sprawami edukacji i rodziny. Rodzina jest najmniejszą komórką społeczną, wymaga wyjątkowej uwagi i wsparcia. To natomiast jaką rzeczywistość ta rodzina chce kreować jest już jej wolą i prawem, tym samym opiera się na wolności każdego z nas. Wierzę, że jest tutaj symbioza między wolnością jednostek i bonum publicum. Myślę, że spotykam się z szacunkiem. Pewnie, że czasem nie jestem traktowana do końca poważnie, ale to stereotyp ogólnie panujący w Polsce…  żarty o blondynkach wciąż pokutują. Wiem jednak, że każdy z kim mam przyjemność rozmawiać, poznać nabiera do mnie przekonania. Nie aspiruję do bycia rekinem, niosę wsparcie i pomoc mojej społeczności. Polityka to gra zespołowa, każdy ma swoje zadania, a nikt niczego nie osiągnął w niej w pojedynkę. 
Jakbyś przekonała wyborców by na Ciebie głosowali?
Nie będę składać obietnic i zawodzić o wyższości jednej partii nad drugą. W tej chwili większość z wyborców ma już swoje typy zgodne z przekonaniami. Jest tak, że otaczamy się ludźmi jakimi sami chcemy być, jakimi się stajemy. Świat ludzi jakich ja znam jest pełen pozytywnych emocji, jest to świat gdzie ceni się pracowitość i takie antyczne wartości jak honor i wzajemny szacunek. Zapraszam każdego by w takim świecie uczestniczył, taki świat, który tworzymy, również z nami współtworzył. To nie świat afer, przepychanek, brudnej polityki i niekompetencji. Stoimy w chwili kiedy możemy dokonać zmiany na lepsze. Damy radę, wiem o tym.  
 

Komentarze  

+10 #9 Anastazy 2015-10-19 18:27
Mój głos pójdzie na Agnieszkę. Sejm z panią nie wiem czy będzie lepszy lecz na pewno piękniejszy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #8 pełowiec 2015-10-19 10:01
Cytuję wujekszofer:
spadaj wiesniaku to moja zona :)

bull shit
zakochalem sie, chce miec z nia dzieci!
oddajemy na nia glos tutaj:
http://www.parlamentarny.pl/sejm-2015/okw-41-szczecin,41/kw-prawo-i-sprawiedliwosc,6/agnieszka-kurzawa,1045.html
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #7 Stefan O. 2015-10-19 07:20
Cytuję Matka:
Cytuję tak:
Ladna i nieglupia. Ma moj glos

Wszystko tylko nie te same geby od lat w sejmie. Moze warto dac szanse Polsce i Polakom dajac mandat mlodym osobom. O to apeluje do wszystkich nie zdecydowanych

Głos z Kamienia na Pania Agnieszkę wędruje. Podoba mi się podejście, bez hejtowania, krytyki. Mówi o pracy u podstaw i mówi z sensem. Nie odnosi sie do adwersarzy ale mówi o wizji jaką kreuje in plus. Mówi o zaangażowaniu i poszanowaniu. Fakt jest faktem, dokonuje się zmiana zarówno w PiS jak i w pseudo elitach które do tej pory rządzą w Polsce. To jest zmiana pokoleniowa. Naturalna kolej rzeczy. Jesteśmy z Panią!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #6 coma 2015-10-19 06:19
Cytuję tak:
Ladna i nieglupia. Ma moj glos

Ci dawaj na zdjeciu mieli farta ze mogli kooniej stac i sobie słit focie machnac z nia:) HAHAHAHA +10 do wizerunku
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #5 Matka 2015-10-19 06:17
Cytuję tak:
Ladna i nieglupia. Ma moj glos

Wszystko tylko nie te same geby od lat w sejmie. Moze warto dac szanse Polsce i Polakom dajac mandat mlodym osobom. O to apeluje do wszystkich nie zdecydowanych
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #4 tak 2015-10-18 20:55
Ladna i nieglupia. Ma moj glos
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #3 duzy don 2015-10-18 20:54
Cytuję ziommega:
Jezusie Nazarenskimatkoboska głosuje na nia!.. jakie foty ma na fb.


nie wiem oczym ona mowi,mi wystarczy ze jest.chce ja w sejmie!! prosze Gryfice daja glos!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #2 wujekszofer 2015-10-18 20:53
spadaj wiesniaku to moja zona :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #1 ziommega 2015-10-18 20:41
Jezusie Nazarenskimatkoboska głosuje na nia!.. jakie foty ma na fb.
Cytować | Zgłoś administratorowi