Подробнее на сайте: https://bordernews.ruhttps://newsrecent.ru https://calmnews.ruhttps://news720.ru
https://newsinit.ruhttps://newsquick.ruhttps://targetnews.ru
https://newsnight.ruhttps://rawnews.ru
https://newsabc.ruhttps://exactnews.ru https://branchnews.ruhttps://sidenews.ru https://newsmoment.ru https://newsaim.ru

Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

W sobotę 10 października br. odbyła się inauguracja roku akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gryficach.

Najważniejszą akademicką uroczystość zaszczycili licznie przybyli goście, przedstawiciele życia politycznego, władz administracyjnych i samorządowych a przede wszystkim Słuchacze i instruktorzy. Po przywitaniu zebranych głos zabrała Pani Bożena Biłyj z przemówieniem, w którym przybliżyła idee i cele reprezentowanej Uczelni oraz zaprezentowała program Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gryficach obejmujący m.in. zajęcia w 19 sekcjach tematycznych w tym naukę 2 różnych języków obcych, zajęcia ruchowe, naukę obsługi komputera, różne warsztaty artystyczne, filozofię oraz warsztaty muzyczne.

Po złożonym uroczystym ślubowaniu Burmistrz Gryfic oficjalnie wręczył pierwszorocznym studentom legitymacje. Wykład inauguracyjny pt.: „Problemy współczesnego świata” wygłosił Pan Jerzy Sowa W-ce dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach. Spotkanie uświetnił znakomity występ Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego w Gryficach. Uroczystość wspólnie poprowadziły Panie Danuta Prusakiewicz i Bożena Biłyj.
Choć Uczelnia tegoroczną uroczystość inauguracyjną ma za sobą, a zajęcia dla słuchaczy  rozpoczynają się już od poniedziałku, to rekrutacja jeszcze się nie zakończyła. Do końca października br., każdy kto ukończył pięćdziesiąty rok życia może zostać słuchaczem Uniwersytetu. Wystarczy wypełnić deklarację uczestnictwa dostępną w biurze UTW w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach.

Karolina Jachowska

Komentarze  

0 #1 Jerzy Morawa 2015-11-11 21:42
Gryfice to prawdziwe centrum akademickie - jedna szkoła wyższa i dwa uniwersytety III wieku. Może autorka pokusi się o wyjaśnienie sytuacji dwóch Uniwersytetów?
Cytować | Zgłoś administratorowi