Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

Pierwszy z cyklu listów Radnego Powiatu Grzegorza Burczy, a w nim o sytuacji w Komisji Rewizyjnej powiatu, tysiącu miejsc pracy oraz kandydowaniu do Sejmu.

Wkrótce upłynie rok od wyborów samorządowych, co zatem się zmieniło w naszym powiecie w tym czasie? Dalej nie ma atrakcyjnych miejsc pracy, stagnacja, brak perspektyw dla młodych ludzi. Brak jest nawet jakiegokolwiek realnego planu działania na najbliższe trzy lata (pewnie do czasu następnych wyborów samorządowych?), poprawiającego realnie byt mieszkańców naszego powiatu. Jednocześnie nasuwa się pytanie: Kto jest odpowiedzialny za ten stan? Według mojej oceny, której dokonałem poprzez obserwację oraz niektóre lakoniczne odpowiedzi na moje interpelacje i zapytania, winę za obecny stan ponosi cały zarząd powiatu. Panowie szumnie prezentowali swoje hasła wyborcze jak np.” razem stworzymy 1000 miejsc pracy” czy też „ bo przecież liczą się czyny i działania, a nie tylko suche obietnice wyborcze...” Tak, liczą się czyny i działania- ale z tym jest bardzo mizernie u naszych władz. Działają nadal mechanizmy oparte na manipulacjach, jak choćby ta z 12 strony ostatniego programu kandydata K. Sacia „Tworzymy miejsca pracy, Likwidujemy bezrobocie, W ciągu 12 lat, kiedy władzę w powiecie sprawował komitet Idziemy Razem, stopa bezrobocia spadła z blisko 40% do ok. 20%”.

Jako jedyny radny Prawa i Sprawiedliwości w powiecie gryfickim, widzę błędy władzy jednocześnie przedstawiając rozwiązania, ale spotykam się w radzie powiatu (zdominowanej przez radnych Platformy Obywatelskiej oraz komitetu Idziemy Razem) ze „ścianą” a nawet użyłbym słów „betonową ścianą”. Gdyż moje pomysły przedstawiane na radzie są jakby odgórnie torpedowane. Kolejnym pomysłem jaki przedstawię radnym na radzie powiatu będzie ustalenie zasad wynagradzania np. p. dyrektor Powiatowego Centrum Marketingu i Rozwoju Gospodarczego, w zależności od efektów pracy. Mieszkańcy z którymi się spotykam jak i ja, mamy wrażenie że Powiat Gryficki jest źle promowany a nawet pojawiają się takie opinie, że promuje się w Powiecie jedynie jedną osobę, zamiast szukać inwestorów czy realnie wpływać na rozwój gospodarczy. To i inne zjawiska pokazują z bliska jakie mechanizmy funkcjonują w naszym samorządzie i jak wiele jest do zrobienia. Zastraszanie, nepotyzm, okazjonalne i uznaniowe zatrudnianie zdaje się, że niepodzielnie tryumfują w małej społeczności. Gdy doskwiera brak pracy, tak łatwo człowieka złamać. Podczas spotkań i rozmów z naszymi mieszkańcami wielokrotnie słyszę, że pragną zachować anonimowość. Wiedzą, że w Trzebiatowie, Gryficach, Płotach, Brojcach czy Karnicy nie można się wychylać. Przykłady zwolnień pracowników - nieposłusznych władzy chociaż bardzo doświadczonych i zdolnych, nie należą do rzadkości. Zatrudnianie po znajomości to ponoć normalka. Ale to nie jest normalka. To jest choroba. Dlaczego w powiecie nadal brak poważnego inwestora? Co z obietnicami 1000 miejsc pracy? Dlaczego władza w odpowiednim stopniu nie pomaga mikro i małym przedsiębiorstwom? Czy to patologia wieloletnich zobowiązań i powiązań? Z takimi praktykami musimy bezwzględnie walczyć. A ja jestem po to, aby pomóc przywrócić normalność i zaufanie do władzy. Starosta, widząc moje działania, chyba właśnie dlatego, boi się nawet jedynego głosu przeciwnego np. w Komisji Rewizyjnej, stąd zapewne działania aby mnie za wszelką cenę pozbawić tam miejsca. A przecież i tak mają większość. Mogą przegłosować wszystko. Dlaczego boją się radnego Burczy?

Ostatni bardzo znamienny przykład (bodajże pierwsza taka sytuacja w naszym województwie), to podwójne wystawienie oceny niedostatecznej dla nauczyciela Arkadiusza Janowskiego w konsekwencji czego zwolniono go z pracy. Za co? Za to, że miał odwagę zaprotestować przeciwko działaniom pani dyrektor. Ta swoista nagonka trwała wiele lat. A że był zaangażowany w sprawy pracownicze, pomagał innym, nie zgadzał się ze stylem pracy dyrekcji – to zagięto na niego parol. Wyglądało to jak łapanka i branie na celownik wszystkich kroków niespolegliwego nauczyciela. Łącznie z bezprawnym włamaniem się p. dyrektor szkoły na skrzynkę meilową podwładnego i skopiowaniem jego prywatnej dokumentacji. Ta pani jest nadal dyrektorem szkoły. Osoba, przeciwko której toczą się sprawy sądowe, osoba która otrzymała wyrok (co prawda z częściową ugodą) ale wyrok, nadal jest dyrektorem szkoły. A wszystko za wiedzą pana starosty. Pokrzywdzony nauczyciel złożył skargę do Starostwa Powiatowego, który jest organem prowadzącym dla szkół ponadgimnazjalnych. Komisja Rewizyjna uznała skargę za bezzasadną. Jeden głos przeciwny i moje zdanie odrębne zostało zlekceważone. Całe szczęście, że można liczyć na obiektywizm przełożonych powiatu. Chodzi tu o stanowisko Wojewody. Wojewoda Zachodniopomorski nie zgodził się na przyjęcie uchwały w takiej treści. Tak jak wspominałem w poprzednim Głosie Radnego uchwała została przez Wojewodę Zachodniopomorskiego uznana za nieważną. Skarga nauczyciela, bezprawnie pozbawionego pracy, powraca pod obrady Rady Powiatu. To już druga, za mojej kadencji interwencja Wojewody, która podważa działania starosty. Pełne treści pozwów, odwołań, decyzji można znaleźć na stronie zwolnionego nauczyciela facebook.com/arkadiusz.janowski  Przytoczony ostatni przykład, można by rzec, skupia jak w soczewce sedno „nepotyzmu po gryficku”. Na stanowiskach zależnych w jakikolwiek sposób od starosty mogą pracować tylko ludzie namaszczeni przez władzę. Nie liczą się kompetencje, fachowość, czy doświadczenie albo kwalifikacje. Czy tak musi pozostać? Tradycyjnie zapraszam wszystkich sympatyków i zainteresowanych do Biura Prawa i Sprawiedliwości przy ul Wojska Polskiego 57/1 w Gryficach. Tel. 661740425. Więcej informacji: facebook.com/grzegorz.burcza


Na zakończenie jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Jakiś czas temu Zarząd Wojewódzki Prawa i Sprawiedliwości zwrócił się do mnie z prośbą, czy zgodzę się reprezentować powiat gryficki w wyborach do Sejmu RP. Po namyśle wyraziłem zgodę. Jak to zwykle bywa wszyscy kandydaci zabiegali, aby być jak najwyżej na listach, a najlepiej na pozycji pierwszej. Mnie przypadły aż dwie jedynki. Moje miejsce to 11, z czego jestem bardzo zadowolony i dziękuję tym miejscu za zaufanie.

Komentarze  

Подробнее на сайте: https://maincredit.ruhttps://pc-room.ru https://estascredit.ruhttps://flarenews.ru https://holdnews.ru https://news101.ruhttps://topallnews.ru
https://newshead.ru https://ultimnews.ru
https://newsexplore.ru https://priornews.ruhttps://hotsnews.ruhttps://prime-pc.ru
https://automobyle.ruhttps://leadingnews.ru
+8 #22 LUIZA 2015-09-27 14:34
Komisja rewizyjna to jakiś żart!!! Czyrny i Zdancewicz to mogą ziemniaki na targu sprzedawać, a nie rozpatrywać skargi. Dla nich prawda się nie liczy tylko głos ojca powiatu
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #21 vertigo 2015-09-25 16:44
Cytuję aj:
Dziś na jednym z portali lokalnych przeczytałem taki oto (jak przypuszczam) żart: „Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji wręczył dziś samorządowcom z województwa odznaki honorowe za zasługi dla Samorządu Terytorialnego za wyjątkowe zaangażowanie, trud i bezinteresowne oddanie w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego” podczas otwarcia sesji popularno-naukowej „70-lecie administracji polskiej na Pomorzu Zachodnim”. Wśród wyróżnionych znalazł się Starosta Gryficki Kazimierz Sać”.
Mam tylko jedno pytanie: Na czym polega bezinteresowne oddanie w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego przez Pana Starostę?

Bezinteresowność i Starosta z Platformy Obywatelskiej Pan Sać to wykluczające się pojęcia
Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 #20 aj 2015-09-24 15:28
Dziś na jednym z portali lokalnych przeczytałem taki oto (jak przypuszczam) żart: „Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji wręczył dziś samorządowcom z województwa odznaki honorowe za zasługi dla Samorządu Terytorialnego za wyjątkowe zaangażowanie, trud i bezinteresowne oddanie w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego” podczas otwarcia sesji popularno-naukowej „70-lecie administracji polskiej na Pomorzu Zachodnim”. Wśród wyróżnionych znalazł się Starosta Gryficki Kazimierz Sać”.
Mam tylko jedno pytanie: Na czym polega bezinteresowne oddanie w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego przez Pana Starostę?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 #19 Eugeniusz 2015-09-24 08:59
To co wyrabia Superportalik24 to czysta klaka. Słowo pochodzi z teatru – gdzie klaka, klakierzy byli wynajmowani przez dyrektora teatru, by oklaskiwali aktorów podczas przedstawień . Współcześnie może się przejawiać na przykład w mediach przez publikowanie przychylnych publikacji lub udzielanie mediom przychylnych wypowiedzi na czyjś temat. Starosta takich klakierów już ma, nie tylko zresztą w lokalnych mediach ( przykład radnych PO i " Idziemy Razem to potwierdza).
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #18 Anutka 2015-09-23 15:02
Supergargamel24 za hajs promuje złego czarnoksiężnika o imieniu Kazburak.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 #17 COCO jambo 2015-09-22 09:58
a gdzie poprzedni list o tych 7 tysiacach ktore gdzies przesunieto je na "inne" Kiedy będzie odpoiedz w tej sprawie? przesunieto pieniadze z fudnuszu kultury i dziedzictwa na jakies nie znane cele markietingowe tak? Czy to kiełbasa czy zakąska? Czy golf?
Ile się zarabia w markietingu powiatu, ile zarabia pani dyrektor? Chyba nie mało, skoro jest urzędnikiem to ta informacja powinna byc dostepna? Pensja podstawowa, dodatki, projekty? Prosze napisac panie Grzegorzu jesli Pan wie
Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 #16 vertigo 2015-09-21 20:41
Panie Grzegorzu niech się pan trzyma. *****dobierają się już do Trzebiatowskiej Gazety. Pewnie chodzi im o Pana artykuły. Trzymam kciuki i głosuję na pana, powodzenia.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 #15 Ania 2015-09-20 09:53
Tylko w Panu nadzieja na rozbicie tej sitwy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 #14 wyborcaKostka 2015-09-19 10:15
Cytuję Platforma Obywatelska Gryfice:
Zapraszamy do naszych programów na Superportal24.

Jak to ostatnio stwierdził Mistrz wszelkich sfer życia, wielki kreator rzeczywistości, słońce narodu, burak i gargamel pokazując jakim jest kozakiem bo już nie lubi PO "wszyscy jesteśmy sybirakami" oO! To chyba jakieś nawiązanie do ostatniego programu platformy pod tytułem Wszyscy Jesteśmy Uchodźcami.
Stały wyborca Platformy Socjalistycznej
Cytować | Zgłoś administratorowi
+24 #13 aj 2015-09-19 07:11
Brak zasad przyzwoitości w najważniejszych instytucjach na terenie Powiatu i Gminy (doskonałym przykładem jest ZSP w Płotach, gdzie o etyce można zapomnieć, a poziom degrengolady moralnej osiągnął najwyższy poziom – włamanie na skrzynkę pocztową dokonane przez dyrektora ZSP w Płotach, nasyłanie policji na nauczyciela, rzucanie kalumnii przez Radę Pedagogiczną) pokazuje, że powiat gryficki i gmina Płoty to prywatny folwark, a nie instytucje zaufania publicznego. Pracę zapewne można dostać jeżeli namaści ktoś z układu. Wykształcenie, kompetencje, doświadczenie, to bez znaczenie – liczy się nepotyzm, polityczny serwilizm!!! To co obserwujemy nie napawa zapewne optymizmem. Dlatego potrzebna jest swoista „ narracja negacji” poczynań PO. Przywołując słowa Pani Premier o miłości do ojczyzny – kochajmy Polskę – nie głosujmy na PO !!!
Cytować | Zgłoś administratorowi