Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow
Подробнее на сайте: https://caremedicine.ruhttps://forcehealth.ru https://primemedicine.ru https://elmedicino.ru https://boomhealth.ru https://youmedicine.ruhttps://enjoyhealth.ru
https://luckmedicine.ru
https://medicinearea.ruhttps://honeymedicine.ruGo to top of pagehttps://italianmedicine.ruGo to top of pagehttps://plusmedicine.ruhttps://qualitymedicine.ruhttps://fullmedicine.ruhttps://firehealth.ru

Trwa pierwszy społeczny Plebiscyt na Czystą gminę


Fundacja Nasza Ziemia zachęca – wskażmy te gminy, w których urzędy solidnie realizują zadania związane z utrzymaniem czystości i gospodarką odpadami.

W ramach tegorocznej akcji Sprzątanie świata – Polska, Fundacja Nasza Ziemia prowadzi społeczny „Plebiscyt na Czystą gminę”. Celem plebiscytu jest wskazanie i docenienie tych samorządów, które w ocenie mieszkańców dobrze radzą sobie z utrzymaniem czystości i gospodarką odpadami.

Jeśli na terenie gminy panuje ogólny ład i porządek, gmina jasno i w sposób przystępny informuje o zasadach działania systemu gospodarki odpadami oraz reaguje na zgłaszane nieprawidłowości w zakresie utrzymania czystości i porządku – warto ją ocenić pozytywnie! Głosy można oddawać do 18 września 2015 do godz. 18:00. Głosowanie odbywa się na stronie www.sprzatanieswiata-polska.pl lub poprzez darmową aplikację mobilną „rEKOnesans” (dla Androida, dostępna w Play Shop). Oddawać można jeden głos dziennie, dzięki czemu do 18 września wskazać można więcej niż jedną gminę.

„Warto zauważać i wskazywać rzetelnie działające gminy, bo pozytywna ocena jest zawsze motywująca” - mówi Sławomir Brzózek, prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia - „Wiele samorządów dobrze realizuje zadania dotyczące czystości, ale ogólne przekonanie w społeczeństwie jest takie, że „gminy sobie nie radzą”. Potraktujmy Plebiscyt jako okazję do przyjrzenia się działaniom swojej gminy i jeśli spełnia ona standard Plebiscytu – dajmy jej dobrą ocenę. Jestem przekonany, że wiele gmin na nią zasłuży”.

Na dzisiaj (14 września) liderami plebiscytu są gminy Pakosław (gmina wiejska), Kowalewo Pomorskie (gmina wiejsko-miejska) i Nowy Sącz (gmina miejska), ale to się może jeszcze zmienić, bo przed nami jeszcze cztery dni trwania plebiscytu! Zachęcamy wszystkich – a szczególnie gminy - do promowania Plebiscytu i wykorzystania możliwości informacyjnych, edukacyjnych i promocyjnych jakie on daje.

Więcej informacji o Plebiscycie:
Małgorzata Izdebska, tel. 512 158 324, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+5 #2 krzy sie 2015-09-17 20:09
Gmina Gryfice , to gmina , która się stara być czysta - w "kluczowych " miejscach . Natomiast wiele ulic w centrum / niektóre , to drogi powiatowe / jest brudnych ! Z bruku wyrasta trawa , bruk jest zalany olejami na parkingach , podwórka w centrum są rozjeżdzone przez auta , zieleń w mieście jest "symboliczna " - widział gdzieś , kttoś nowe drzewo poza patykiem w sezonowej donicy ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #1 Rewal 2015-09-17 07:38
Rewal miałby szanse tutaj wysprzątali juz wszystko:D do gołej dupy
Cytować | Zgłoś administratorowi