Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

 

Przy współorganizacji harcerzy z 42 Gryfickiej Drużyny Harcerskiej „Ciche Cienie” udało się zorganizować w sierpniu br. cały cykl wakacyjnych spotkań dla dzieci i młodzieży pod tytułem: „Harcerze, biblioteka i Ty!”.

14 sierpnia 2015 r. odbyła się pierwsza impreza tematyczna – „Harcerskim szlakiem przez baśnie”, której najważniejszym punktem była przeprowadzona przez pracowników i harcerzy gra terenowa gdzie każdy uczestnik zabawy otrzymał imienny dyplom z podziękowaniem za udział w spotkaniu. 
Pod koniec sierpnia odbyła się ostatnia, a zarazem największa impreza z cyklu. Tematem była „Indiańska Wioska”, której obszar wychodził poza budynek biblioteki. Zabawy zorganizowano w kilku różnych miejscach Gryfic, począwszy od polanki przy bibliotece, poprzez teren przed sceną w Gryfickim Parku Miejskim, a skończywszy na Przystani Kajakowej. Na uczestników zabawy czekały różne atrakcje związane z tematyką indiańską, tj.: nauka robienia indiańskich pióropuszy i amuletów, malowanie twarzy, a przy dźwiękach muzyki etnicznej- nauka tańca indiańskiego –Tunaka. Był też czas, na szukanie „złota Indian” i wspólne ozdabianie olbrzymiego totemu plemienia „Cichych Cieni”. Dzieci mogły się też zmierzyć w konkurencjach sprawnościowych, m.in.: skoki w workach, rzut lasso i przeciąganie liny.Wiele emocji wśród dzieci wzbudziła konkurencja „polowania na bizona”, podczas której, każdy mógł spróbować strzelania z prawdziwego łuku.
Podsumowując, dzięki działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach, wakacyjną przygodę mogły przeżyć także te dzieci, które nie miały możliwości wyjechania na wakacje poza miasto. Wspólnie z dziećmi bawili się także rodzice i opiekunowie.