Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

W 71 rocznicę Powstania Warszawskiego na Placu Zwycięstwa w Gryficach zawyły syreny oraz zapłonęły race.

Подробнее на сайте: https://bravemedicine.ru https://keepmedicine.ru https://medicinego.ruGo to top of page https://chinese-medicine.ru https://medicineway.ruhttps://natural-cure.ruhttps://whitemedicine.ru https://safemedicine.ru
https://focmedicine.ruhttps://washealth.ruhttps://dearmedicine.ru https://yetimedicine.ruhttps://enjoymedicine.ruhttps://rankmedicine.ruhttps://indianmedicine.ru
Dziś (01.08) o godzinie 16:30 na Placu Zwycięstwa w Gryficach rozpoczęły się obchody upamiętniające rocznicę Powstania Warszawskiego. Po raz pierwszy obchody zorganizowano równo rok temu, podobnie jak przed rokiem, organizatorami obchodów było Koło Młodzieży Wszechpolskiej w Gryficach oraz środowisko kibiców Pogoni Szczecin. Historię powstania oraz losy jego bohaterów przypomniał współorganizator Grzegorz Solarz Kwiatkowski. Wśród kłębów dymu rozpalonych rac  i syren aut zgromadzeni mieszkańcy Gryfic minutą ciszy uczcili symboliczną godzinę „W”. 
Swoją obecnością obchody uczcili również harcerze ze Związku Drużyn Harcerskich "Rega". 
- Jak co roku staramy się pamiętać o tym wydarzeniu i przedstawić namacalny symbol tamtych lat. W tym roku jest to "kotwica wartości". Symbol reprezentujący wszystkie te wartości, które były ważne wtedy i są ważne nadal. - Powiedział Paweł Kamiński.
 
W Ciągu 63 dni walk powstańczych szacuje się, że zginęło ok. 180 tysięcy ludności cywilnej oraz 18 tysięcy powstańców. Od 2009 roku 1 sierpnia jest obchodzony jako Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego, tym samym dzień ten jest polskim świętem państwowym. 
 
 
 
 

Komentarze  

+10 #4 Vertigo 2015-08-03 16:34
Komentarze super. Zamiast się kłócić zastanówcie się dlaczego tak mało ludzi było na placu? Co trzeba zrobić żeby Gryficzanie zatrybili, że takie święta są bardzo ważne? Marudzenie że tu jest taki teren nic nie zmieni. Trzeba zmusić władzę miasta, powiatu do organizowania takich świąt. To jest ich obowiązkiem. Żenadą było to że jak tylko umilkły syreny zaczęli zwijać flagi. W takim dniu Gryfice powinny być biało - czerwone.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 #3 Kristo 2015-08-02 20:17
Tak jak kolega powiedział po jajco!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 #2 zbój 2015-08-01 23:34
po jajco
Cytować | Zgłoś administratorowi
-17 #1 roki 2015-08-01 19:53
Wszystko ok, Po co te race??
Cytować | Zgłoś administratorowi