Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

Przedstawiamy kulisy sporu o utworzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego – sprawy, w którą interweniować musiał Wojewoda. 

Sprawa utworzenia Komisji Bezpieczeństwa w Powiecie wydaje się zakończona. Wyjaśnijmy; utworzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego było jednym z postulatów Radnego PiS Grzegorza Burczy. Odmienne zdanie co do jej powołania miał natomiast Starosta Kazimierz Sać. Radny Grzegorz Burcza okazał się na tyle zdeterminowany w celu utworzenia komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, że zwrócił się w tej sprawie do Wojewody Zachodniopomorskiego ze skargą na Starostę Gryfickiego Kazimierza Sacia.
 
 
Sprawa komisji pojawiła się również na ostatniej sesji Rady Powiatu, podczas której doszło do różnicy zdań pomiędzy Grzegorzem Burczą, a Starostą Kazimierzem Saciem. Przedstawiamy fragmenty z protokołu. 
 
 
Grzegorz Burcza "ja Panu Staroście przypomnę, że do zadań  Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego należy ocena zagrożeń  porządku publicznego i bezpieczeństwo obywateli na terenie powiatu na bieżąco. Dodał, że protokół powinien być świeższy a nie za rok 2005, tak samo raport o ochronie środowiska to po co wydajemy górę pieniędzy, które stanowią dokumentacje powiatu, z której wynikają wnioski, ale widocznie Pan starosta nie czyta tych dokumentów ale jest masę rzeczy zapisanych, które podlegają pracy Komisji Bezpieczeństwa."
 
Kazimierz Sać "Dzisiaj jestem wybitnie cierpliwy i chciałbym wytłumaczyć co to jest ta komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego między innymi w skład komisji Bezpieczeństwa  wchodzi Prokurator Rejonowy, Komendant Powiatowy Policji, Komendant Straży Pożarnej jest to specyficzna komisja powoływana po to, żeby  reagowała  na szczególne wydarzenia, jeśli a nie mam ochoty tworzyć epopei, jeśli nic aż takiego szczególnego się nie działo na terenie  powiatu gryfickiego, czyli nie było epidemii, między innymi dochodzi sanepid i szefowa weterynarii tak, jeśli nie było epidemii, nie było trzęsienia ziemi nie było nie wiem fali zabójstw i tak dalej to ta komisja po prostu nie działa. Czy Pan Panie Radny (Grzegorz Burcza- red.) sądzi, że Prokurator Rejonowy, czy Komendant Powiatowy Policji nie ma nic innego do pracy tylko wyczekiwać na komisję w której nic się nie dzieje"  
 
 
Sprawę definitywnie zamknął Wojewoda Zachodniopomorski Marek Tałasiewicz w piśmie  do radnego Grzegorza Burczy z dnia 21 Lipca 2015: 
 
"Odpowiadając na Pana skargę dotyczącą działania Starosty Gryfickiego ,uprzejmie informuję ,iż Starosta Gryficki, do którego zwrócono się o wyjaśnienie sformułowanych w piśmie Pana zarzutów, przedstawił informację, że obecnie trwają prace przygotowawcze do powołania Komisji Bezpieczeństwa  i Porządku, która w pełnym składzie ukonstytuuje się nie później niż do końca sierpnia 2015r"  
 
 
 
Подробнее на сайте: https://elcomputer.ruGo to top of pagehttps://houserich.ru https://comphitech.ru
https://leostroi.ruhttps://qualcomp.ruhttps://teocreditus.ruhttps://ducauto.ruhttps://leorealty.ruhttps://computertip.ru
https://sedoauto.ruhttps://holdcomputer.ruhttps://houseleux.ruhttps://boldomstroi.ruhttp://miratalk.com/https://queauto.ru

Komentarze  

+1 #9 znużony 2015-09-01 15:45
dalej nie sprzątają - wiadomo wakacje , choć dziś 1 . 09
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #8 niezadowolony 2 2015-08-16 20:49
A w NIEDZIELĘ PO POŁUDNIU TZW. PLAC zasypany szkłEm z potłuczonych butelek po piwie !!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #7 niezadowolony ! 2015-08-15 13:03
Być może nie powiatowa , ale gminna komisja bezpieczeństwa a przede wszystkim porządku powinna powstać ! Dlaczego ? Bo służby miejskie nie daja sobie z pewnymi problemami rady lub ich działania są nieskuteczne.Przykładem niech będzie plac połozony w samym centrum Gryfic , między ulicami Niepodległości , Wojska Polskiego , Bracką i Nadrzeczną . Jest on w opłakanym stanie -zniszczona zieleń , zaniedbany plac zabaw, śmieci i szkła na dziurawym asfalcie , parkujące na podjazdach do bloków i trawnikach auta ,brak oświetlenia dużego dość terenu . Od trzech dni na wyrzuconym/ przez kogo?/ tapczanie , pod śmietnikiem koczuje bezdomny / następni już dołączają / . Strach wchodzić na ten teren , czy wyrzucać śmieci do śmietnika . I co robią odpowiedzialne za porządek służby ???!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 #6 Jan 2015-08-02 11:09
Czas zacząć się pakować Panie Starosto, już chyba czujecie że macie POzamiatane.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 #5 Vertigo 2015-08-01 08:05
Brawo Panie radny. Pan starosta nie robi łaski żeby powołać komisję ds. bezpieczeństwa, to należy do jego obowiązków. Za trzy lata zweryfikujemy "rządy" "Słońca powiatu".
Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 #4 mieszkaniec 2015-07-29 21:40
W kwestii bezpieczeństwa - w Gryficach można się czuć w miarę bezpiecznie / policja działa / na ulicach i w miejscach publicznych , ale ... o porządek , to warto byłoby w paru miejscach zadbać . Konkretnie ; do Regi od strony nadleśnictwa spływa śmierdzący ściek / rośnie tam też roślina podobna do barszczu Sosnowskiego/ , w Gryficach jest basen , ale bezpiecznego kąpieliska naturalnego nie ma/ choć jest rzeka i staw /, rowerzyści są narażeni na kontakt z ostrokrawędziastymi krawężnikami i muszą jeżdzić po chodnikach , bo po bruku , to chyba tylko na rowerach górskich można , zimą na niektórych ulicach czuć smród palonych plastykowych odpadów ,że aż dusi , a ten wiatrak , który widać nad miastem , to jest bezpieczny ? A co do komisji- czy jest potrzebna czy zbędna, to mieszkańców chyba mniej już obchodzi .
Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 #3 Maria 2015-07-29 17:57
Panie Grzegorzu , zdrowia Panu życzę w wypełnianiu mandatu radnego. Moja cała rodzina jest z Panem. Maria Kamińska.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+27 #2 KISIEL 2015-07-29 16:51
I CO WSZECH WIEDZACY KAZIU
DOSTAŁO SIE W DUPKE
Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 #1 Ewek 2015-07-29 15:47
Brawo radny Burcza. Jego argumenty przekonały wojewodę a wojewoda najwidoczniej starostę Sacia.
Cytować | Zgłoś administratorowi