Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

Red Swing Low wśród 30 najlepszych zespołów na Mistrzostwach Świata Orkiestr Dętych w Kopenhadze.

W sześcioletniej historii zespołu był to pierwszy udział w wydarzeniu o tak wysokiej randze jakim są Mistrzostwa Świata Orkiestr Dętych które odbyły się miedy 1  a 5 lipca w Kopenhadze. Dla orkiestry sam udział w tak prestiżowym wydarzeniu jest ogromnym sukcesem, tym bardziej, że wszystkie zespołu startowały w klasie Open bez podziału na kategorie zawodowe i amatorskie. Dla orkiestry skrytym marzeniem było niezamykanie stawki oraz poprawienie wyników punktowych z ubiegłego roku z Rastede. 
Zespół z Gryfic osiągnął: 30 miejsce wśród 60 startujących zespołów uzyskując kolejno: 77.41 punkty za musztrę, 9 miejsce uzyskując 81,43 punktów za koncert sceniczny. Najwyżej bo na 84 punkty oceniono paradę marszową. Jak podkreślają instruktorzy orkiestry; zajęcie tak wysokiego miejsca jest ogromnym sukcesem młodzieży oraz ludzi, którzy na co dzień pracują z gryficką młodzieżą. 
Zespół składa ogromne słowa podziękowania swoim głównym sponsorom którymi są: Gryficki Dom Kultury, Bank Spółdzielczy w Gryficach, Sandra SPA Pogorzelica, Centrum Rozrywki Rodzinnej Kapitol oraz Urząd Marszałkowski. Orkiestra kieruje również szczególne podziękowania w kierunku Gryfickich Radnych, Gminy Gryfice oraz wszystkich rodziców i osób zaangażowanych w przygotowania  bez których ten sukces nie byłby możliwy.
Z grupą taneczną na co dzień pracują: Jolanta Nowak oraz Agnieszka Janecka-Kuta, W gronie instruktorów muzycznych są Aleksandra Nieszporek, Dawid Głogowski oraz Karolina Rychter. Kapelmistrzem oraz Dyrektorem Artystycznym orkiestry jest pan Krzysztof Malicki.
 

Komentarze  

+3 #3 Krzysiek 2015-07-12 17:43
Następne Mistrzostwa za dwa Lata
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #2 ALICJA 2015-07-09 19:18
GRATULACJE ZA WYSOKĄ LOKATĘ - ZA ROK MOŻE PIERWSZA DZIESIĄTKA -A NAJLEPIEJ 1 MIEJSCE
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #1 krzysiek 2015-07-09 15:57
Gratulacje ! To sukces naszego małego miasta .
Cytować | Zgłoś administratorowi