Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow
Do dnia dzisiejszego drużynowym 42 Gryfickiej Drużyny Harcerskiej „Ciche Cienie” był przewodnik Paweł Kamiński. Co stało się, że już nie pełni tej funkcji? Czy szykują się większe zmiany?
W niedzielę, 28 czerwca br., nastąpiło zakończenie obecnego roku harcerskiego w 42 Gryfickiej Drużynie Harcerskiej „Ciche Cienie”- jednej z najdłużej działających drużyn harcerskich na naszym terenie. Przy tej okazji Cienie odbyły wędrówkę, która każdego skłoniła do przemyślenia swojego tegorocznego działania oraz pomyślenia o tym, co wspólnie chcielibyśmy zrobić po rozpoczęciu nowego roku harcerskiego (rozpoczynającego się we wrześniu).
 
Po zakopaniu w sekretnym miejscu słoika ze swoimi wspomnieniami i przemyśleniami na przyszłość, rozpoczęła się druga część zakończenia, którą było ognisko pożegnalne. Ognisko niezwykłe, gdyż w jego trakcie nastąpiło odczytanie przez druha Pawła jego ostatniego rozkazu drużyny. Ostatniego, gdyż zawierającego wyjątek z rozkazu komendanta Hufca ZHP w Goleniowie, który z dniem dzisiejszym zwolnił go z pełnienia funkcji drużynowego oraz mianował na tę funkcję druhnę Anitę Michnicz. 
 
- Druhna Anita od kilku miesięcy była przygotowywana do przejęcia „Cichych Cieni”. Odbyła niezbędne kursy i zdobyła uprawnienia pozwalające jej w legalny sposób kierować tą jednostką. Osobiście jestem zadowolony z tego faktu, że przekazanie Jej drużyny nastąpiło właśnie teraz.- mówił nam druh Paweł.- To pozwala rozpocząć Jej działanie w pełni od nowego roku harcerskiego. Stopniowo była wdrażana w kolejne elementy funkcjonowania jednostki i widzę, że świetnie sobie z nimi radziła. Wiem, że była to słuszna decyzja. Jednocześnie to nie jest tak, że ja przestaję być harcerzem i znikam całkowicie z tego pola działania. Na naszym terenie wciąż pozostaję z-cą komendanta Związku Drużyn ZHP „Rega”- a przekazanie jednostki pozwala mi na skupienie się w większej mierze na wspieranie wszystkich naszym drużyn, których stopniowo przybywa.
 
O skomentowanie całej tej sytuacji poprosiliśmy również świeżo mianowaną drużynową, która nie ukrywała zadowolenia z powodu objęcia nowej funkcji.
- Przygotowanie do przejęcia jednostki sprawiało mi początkowo trochę problemów. Jednak w trakcie postępowania tego procesu, coraz bardziej zaczynałam rozumieć poszczególne elementy funkcjonowania tego systemu i mogłam skupiać się na kolejnych aspektach działania. Dużo dały mi również kursy metodyczne, na które wspólnie z innymi osobami zostałam oddelegowana. Bez nich byłoby mi na pewno trudniej.- opowiadała druhna Anita.
 
Drużynowa Anita wspominała również, że już w tej chwili praktycznie ma ułożony cały plan działania w kolejnym roku harcerskim i wie, na których elementach należy się skupić, by ta jednostka mogła wciąż doskonale działać i z każdym rokiem skupiać jeszcze więcej harcerek i harcerzy. A co o całości tej sprawy myślą „szeregowi” harcerze?
- Uważam, że dobrze się stało. Osobiście lubię przychodzić na zbiórki harcerskie- to jest lepsze niż siedzenie w domu. Nawet dzisiaj, gdy na niebie było więcej chmur niż słońca, warto było się spotkać z moimi przyjaciółmi.  A każde takie spotkanie jest kolejną okazją do pośmiania się i czasem poznania jakiś ważnych spraw- powiedziała nam druhna Oliwia.
 
Jak zapowiada  z-ca komendanta gryfickiego Związku Drużyn, druh Kamiński, to nie jedyne zmiany, jakie nas czekają:
- Rozwój gryfickiego harcerstwa, musi powodować kolejne postępujące za sobą zmiany i udoskonalenia. To wszystko robimy po to, by jeszcze w większym stopniu móc spełniać misję ZHP, czyli przede wszystkim skupiać się na wychowaniu młodego pokolenia. Rozwój naszych jednostek pociąga za sobą zmiany, które mają na celu odciążenie drużynowych z niektórych obowiązków. Tak, by mogli się oni skupić w głównej mierze na pracy z młodzieżą i dziećmi, a przy tych działaniach mieli większe wsparcie ze strony naszej struktury. Dlatego też już teraz mogę powiedzieć, że niebawem nastąpią kolejne zmiany.
 
 
 
 

Komentarze  

+2 #5 Rodzic 2015-07-07 22:02
Cieszę się, że nastąpiła taka zmiana- nasi harcerze się rozwijają i ja po swoim dziecku widzę, że jest coraz bardziej odpowiedzialne i samodzielne. A dzieci nie ubywa, a wręcz przybywa!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #4 ela 2015-07-02 16:48
Gratulacje Anita i powodzenia.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #3 piotrekR 2015-06-30 13:06
ciekawe co sie stanie z organizacja, jak wszyscy wyjada za chlebem i studiami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 #2 czyt. 2015-06-29 19:54
działajcie . Nie chcę się przypieprzać ale elokwencja wybitna , a działalnosc. a wkońcu -słoiki wspomnień {konspira] .
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #1 johny 2015-06-29 10:35
ładna sarenka:)
Cytować | Zgłoś administratorowi