CYKLE NORWESKIE - wystawa fotografii krajoznawczej Jolanty Lalak i Pawła Kozaneckiego już 2 lipca o godzinie 17.00 w gryfickiej galerii „Brama”

Wynikiem zeszłorocznej podróży po Norwegii pary fotografów jest wystawa fotografii krajoznawczej, która jest efektem naszej zeszłorocznej podróży po Norwegii. Dlaczego Norwegia? Jest to raj dla fotografów, zwłaszcza jej część północna; góry, których szczyty bywają latem przykryte czapami śniegu, morze, którego turkusowa woda dotyka gór, lodowce, których błękitne jęzory spływają ze szczytów i wszechogarniająca cisza. Wszystko w jednym miejscu, wszystko przypominające nieco krajobraz pierwotny - trzeba przyznać Norwegom, że bardzo dbają o swój krajobraz i dokładają wielu starań, aby go nie zniszczyć. Północ to Białe Noce, czas, w którym słońce nigdy nie zachodzi, to złote godziny, królestwo światła, trwające przez długi czas. Dlatego Norwegia.
Autorzy mają nadzieję, że choć trochę udało im się zatrzymać w kadrze piękno, którego byli świadkami. Czy mają rację?  -  Osądźcie Państwo sami.