Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

Zabawa i edukacja czyli najlepszy sposób by z poważnymi tematami trafić w szerokie grono odbiorców. W sobotę (06.06) pierwszy piknik zdrowotny odbył się w Gryficach.

 

Były pokazy sporządzania dietetycznych potraw, stoiska ze zdrową żywnością, pokazy nordic walking oraz zabawy dla najmłodszych. Piknik zorganizowany przez pracowników powiatu oraz Zespołu Lekarzy Rodzinnych „Wysoczańscy” miał na celu zainteresować mieszkańców Gryfic tematyką własnego zdrowia oraz profilaktyką badań.
W ofercie medycznej można było skorzystać m.in. z porad dietetyków, dokonać pomiarów BMI, ciśnienia krwi, a nawet poddać się badaniu EKG. Jak podkreślają organizatorzy:
-  naprawdę warto, tym razem to my wychodzimy do pacjenta. Z samych badań EKG skorzystało już ok. 60 osób. -
- Starostwo pozyskało pieniążki z grantu norweskiego, mamy mnóstwo spotkań. Wczoraj Wyszobór i gryfickie błonia, dziś Plac Zwycięstwa. Każdy zostanie przebadany bezpłatnie  i bez kolejek. Przynajmniej część osób może dostać skierowanie na wyniki. Myślę, że warto – tak o projekcie wypowiedział się Stanisław Wysoczański, kierownik przychodni wykonującej badania.  

- Łącznie odbędzie się 12 pikników co tydzień jeden, aż do końca sierpnia - mówi Anna Żółtaszek, koordynatorka projektu

Projekt finansowany z Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz środków budżetu państwa

Подробнее на сайте: Go to top of pagehttps://bordernews.ruhttps://branchnews.ruhttps://calmnews.ruhttps://newsinit.ruhttps://news720.ru
https://newsquick.ru https://newsabc.ruhttps://targetnews.ruhttps://exactnews.ruhttps://newsnight.ruhttps://sidenews.ruGo to top of pagehttps://newsmoment.ru https://rawnews.ru https://newsrecent.ruhttps://newsaim.ru

Komentarze  

+4 #6 Mariola 2015-06-12 19:21
Masa serca wlozona w tą akcje.. Co tydzien to moze za często ale Jesli sa pieniazki to trzeba wykorzystac. Brawo Pani Aniu
Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 #5 chory - na mózg 2015-06-09 21:02
nie lubię ssię badać - może jestem chory ? na grant jewropejski ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #4 kater 2015-06-07 18:36
Szału z frekwencją nigdy nie będzie jeżeli coś się będzie tylko odwalać dla "oka" Takie inicjatywy powinny być szeroko propagowane o wiele wcześniej niż post factum. Widać, że nikomu na tym nie zależało.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #3 Alex 2015-06-07 13:58
Szkoda, że tak mało osób przyszło.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #2 Małgosia 2015-06-07 13:50
Takie miasto...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #1 DJ 2015-06-07 12:58
Szału nie było we frekwencji ale ludzie sie muszą przemóc bo naprawdę warto.Wielki plus dla organizatorów!
Cytować | Zgłoś administratorowi