Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

Gryfickie błonie wypełniły się dziś (31.05) po brzegi. Gryficki Dom Kultury przygotował dla wszystkich rodzinny piknik rekreacyjny. Swój finał miała również akcja „Kilometry Dobra” w toku której zebrano aż 44 tysiące złotych!

Na błoniach nie zabrakło dziś żadnej atrakcji. Był dmuchany zamek dla najmłodszych, pływające rowerki, słodycze, kiełbaski i pajda ze smalcem. Fani dwóch kółek, dzięki uprzejmości Powiatowej Komendy Policji mogli oznakować swoje rowery. Masa konkursów i zabaw terenowych ściągnęła do parku całe rodziny. 
Bodaj największa kolejka ustawiła się do konkurencji wiosłowania „na sucho”. Nie mogło być inaczej skoro sędziom i instruktorem był sam Konrad Wasielewski, czterokrotny mistrz świata oraz mistrz olimpijski z Pekinu w czwórkach podwójnych (wioślarstwo). 
 
– Przyzwoity czas dla seniora na 100 metrów to jakieś 17 sekund. Tutaj się bawimy, jestem pod wrażeniem gdy dzieci wyciągają 24 sekundy. Oto w tym chodzi by czerpać z tego radość –
Tak oblegany udział w tej konkurencji podsumował mistrz olimpijski. 
 
Podczas pikniku odbył się również finał kampanii „Kilometry Dobra”, prowadzonej w Gryficach przez gryfickie koło Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Podziękowania od organizatorów akcji odebrali m. in. Wincenty Hejlik oraz Poseł na Sejm RP Konstanty Tomasz Oświęcimski. Ten ostatni odebrał z tej okazji pamiątkową koszulkę. 
 
- Czuję się z tym niesamowicie, mam nadzieję, że za rok pobijemy dzisiejszy rekord, co najmniej dwukrotnie. –
Wyraźnie poruszony podziękowaniem, akcję podsumował Konstanty Tomasz Oświęcimski.
W rzeczy samej każdy kto dołożył przysłowiową złotówkę ma prawo czuć się dumny. W wyniku kilkumiesięcznej akcji udało się zebrać ok. 44 tysiące złotych, co przekłada się na równy kilometr dobra.