Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

PRZED NAMI WIELKI FINAŁ!!! Przed nami kolejny i zarazem ostatni tydzień akcji „Kilometry Dobra”.

To też ostatnia szansa aby przyłączyć się do nas i wesprzeć Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryficach. Przypominamy, że zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego samochodu z podnośnikiem do przewozu osób niepełnosprawnych. 
Maj jest dla naszego Stowarzyszenia bardzo pracowitym miesiącem. Ze swoimi występami gościliśmy w gryfickich przedszkolach i szkołach podstawowych. W Gryfickim Domu Kultury można było obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu pracowników PSOUU. W naszą kampanię włączyły się również dzieci i młodzież z Płot, Trzebiatowa, Mrzeżyna, Rogowa i Modlimowa. Kilkakrotnie wspólnie spędziliśmy miło czas na warsztatach rękodzielniczych. 16 maja w naszej akcji wsparli nas zawodnicy PRZEMOL BOXING TEAM. Dzięki nim mogliśmy obejrzeć pokaz walk. Do akcji przystąpili także uczniowie Szkoły Podstawowej w Wierzchowie Dworcu oraz Gimnazjum Gminnego w Rychnowach.
 
Po raz kolejny odwiedziliśmy gościnne progi  Rewala. To tam 23 maja odbyły się występy artystyczne: pracowników i podopiecznych z naszego Stowarzyszenia, wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu, uczniów z Zespołu Szkół Sportowych w Rewalu, podopiecznych Pogotowia Opiekuńczego z Gorzowa Wielkopolskiego, Krzysztofa Chucia i Kamila Sfinxa Szpejenkowskiego, a także grupy Rekonstrukcyjno – Strzeleckiej z Gorzowa Wielkopolskiego, która wykonała pokaz dotyczący obsługi broni palnej i obezwładnienia napastnika w chwili zagrożenia. Pomiędzy występami można było przyłączyć się do aukcji prac wykonanych w naszym Stowarzyszeniu, a także  zakupić pyszne ciasto czy kiełbaskę.
Dzięki wszystkim tym imprezom, które trwają już od początku marca tego roku  uzbieraliśmy 40520,94 zł.
Już tyle za nami lecz to jeszcze nie koniec. 31 maja odbędzie się finał Kampanii „Kilometry Dobra”. Tego też dnia Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryficach wspólnie z Gryfickim Domem Kultury przygotowuje obchody Dnia Dziecka i Dnia Rodziny. Będzie wiele atrakcji, a wśród nich: występy artystyczne podopiecznych i pracowników PSOUU Koło w Gryficach przeplatane zabawami integracyjnymi, występy dzieci z Przedszkola nr 1 z Gryfic i dzieci z Przedszkola „Cool Kids”, Zumba prowadzona przez p. Karolinę Rutę z Fitnesfera z Gryfic, próba pobicia rekordu Guinnessa w układaniu ciągu złotówek oraz kiełbaski, bigos i chleb ze smalcem za symboliczne wsparcie.
A to wszystko na gryfickich błoniach. Serdecznie zapraszamy!
Akcję ”Kilometry Dobra” można wesprzeć także poprzez:
- wpłaty do puszek podczas kwest oraz imprez;
- w siedzibie naszego Koła: Gryfice, ul. Pocztowa 4;
- bezpośrednio na konto bankowe Bank PEKAO SA nr konta: 06 1240 3842 1111 0010 2922 7719  
(z dopiskiem „Kilometry Dobra”);
- poprzez stronę internetową www.psouugryfice.pl , przelewem internetowym za pośrednictwem serwisu DotPay.
 
   Maja Krogulecka 
   Andrzej Tomczyk
PSOUU Koło w Gryficach