Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

Uczniowie szkół na terenie powiatu gryfickiego od niedawna mają możliwość uczestniczyć w spotkaniach z profesjonalnymi dietetykami. Dziś jedno ze spotkań odbyło się w Szkole Podstawowej w Prusinowie. 

W związku z realizacją przez powiat gryficki projektu pod nazwą „Wiem, dlatego działam – program profilaktyki chorób układu krążenia dla Powiatu Gryfickiego” finansowanego z funduszy Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz środków budżetu państwa szkoły naszego powiatu uzyskały kolejną możliwość by edukować, tym razem prozdrowotnie, swoich podopiecznych. Dziś (12.05) Szkołę Podstawową w Prusinowie odwiedziła dietetyk Aleksandra Kosicka z Poradni Dietetycznej Zdrowo Inspirujemy. Nie jest tajemnicą, że otyłość sprzyjająca chorobom układu krążenia oraz związane z nią dolegliwości zaczynają być powszechne już w wieku szkolnym.  Słodycze oraz niechęć do aktywnego udziału w lekcjach w-f to problemy zamiennie nasilające się wraz z wiekiem uczniów od szkoły podstawowej po liceum. 
 
Prezentacja pod tytułem „Zdrowe żywienie kluczem do profilaktyki zdrowotnej” była jednym z wielu działań w jakim uczniowie z zadowoleniem wzięli udział. Poza solidnie i przystępnie podaną porcją materiału, każdy uczeń mógł zadać własne pytania, wziąć udział w ankiecie, a także skorzystać ze zdrowego poczęstunku. 
 – To oczywiście szeroko rozumiana promocja zdrowia czyli podniesienie świadomości dzieci i rodziców w kwestii chorób układu krążenia. – podsumowała dietetyk prowadząca zajęcia.
 
To nie koniec działań w ramach wspomnianego projektu. W czerwcu do grona wizytujących szkoły dietetyków dołączą trenerzy fitness. W miastach i sołectwach rozpocznie się również cykl happeningów połączonych z konsultacjami medycznymi. Projekt został dofinansowany z norweskiego mechanizmu finansowego oraz budżetu państwa na kwotę rzędu 1.9 miliona zł. 
 
 

Komentarze  

+4 #1 Monika K 2015-05-14 11:37
walka z wiatrakami, na każdej przerwie w szkole czekolada i slodkosci.
Cytować | Zgłoś administratorowi