Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

„Zauroczyć rysunek, malarstwo”, pod takim tytułem odbędzie się wernisaż wystawy Marka Kopczyńskiego w Gryficach. 

 
Już w czwartek (23.04) Gryficki Dom Kultury zaprasza wszystkich fanów malarstwa na wernisaż wystawy autorstwa Marka Kopczyńskiego. Wernisaż rozpocznie się o godz. 17:12 w Muzeum i Galerii "BRAMA".
 
Kim jest Marek Kopczyński?
Urodzony w 1959 roku w Białogardzie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Indywidualista, malarz, rysownik, szczególnie upodobał sobie technikę pasteli. Świat pełen symboli, przenośni, niejednoznacznych aluzji i tajemnicy intryguje widza poruszając i wyzwalając jednocześnie w nim wspomnienia z sennego pamiętnika. Od 1980 roku regularnie wystawia w rodzinnym mieście i poza nim.
 
Jego drugą pasją gdy odchodzi od sztalugi jest muzyka. Multiinstrumentalista samouk: perkusja, instrumenty klawiszowe, flety, gitara, saksofon, akordeon. Od wielu lat szef zespołu Koma. Grał z Anną Jurksztowicz w zespole Music  Market, założył zespół BMW. Fuzja malarstwa i muzyki przynosi kolejną pasję- teatr lalek Marko działający pod tą nazwą od 2003 jako rodzinny teatr, a od 2008 społeczny w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich. W 2009 jako jedyny nieprofesjonalny lalkarz został zakwalifikowany do Międzynarodowego Festiwalu Solistów Lalkarzy w Łodzi z autorskim spektaklem „Dance, Dance”. Jest autorem wszystkich scenariuszy, reżyserem. Tworzy lalki, piosenki, muzykę, scenografię. Modyfikuje istniejące bajki i wymyśla własne. ”Bitwa o krowę”, „O wiedźmach i bocianach z Łęczna”, „O kocie Huncfocie”, „O domku kata”, „Lokomotywa”, „Królowa Śniegu”, „Pinokio”, „Koziołek Matołek w Chinach”, „Mały Marko i czarodziejska walizka”, „Koziołek Matołek w Indiach”, „Szewczyk Dratewka” i wcześniejsze tytuły stanowią  ogromny dorobek autora. Ponad 100 autorskich  piosenek dla dzieci edukuje i bawi jednocześnie. Jego sztuki nie zalegają w szufladach, są regularnie wystawiane.