Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

Mieszkańcy Gryfic pomimo świątecznego okresu z pewnością zdążyli zauważyć protestacyjne transparenty wywieszone na budynku Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach. O to co udało nam się ustalić. 

Straż Pożarna cieszy się zasłużenie największym zaufaniem w społeczeństwie, jest najbardziej mobilną i dyspozycyjną służbą w kraju. Najnowsze informacje płynące z Warszawy sugerują, że w realizowaniu swojej służby straż napotyka najprostsze, budżetowe problemy. Protesty w przypadku strażaków, podobnie zresztą jak wśród innych służb mundurowych zdarzają się rzadko, są jednak sygnałem jaki nie może umknąć opinii publicznej. 
 
Komunikat w sprawie aktualnego protestu wydała Wojewódzka Sekcja Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”:
 
„Sekcja Wojewódzka podjęła akcję protestacyjną polegającą w pierwszej kolejności na oflagowaniu i wywieszeniu transparentów na obiektach PSP. Protest jest skutkiem braku porozumienia z MSW i będzie miał charakter postępujący. Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” od 2013 r. informuję że PSP jest nie dofinansowana i składa te same postulaty na ręce kolejnych ministrów.  
Na ręce pani minister zostały złożone postulaty odnośnie:
Braku waloryzacji funduszu płac od 2009r. co prowadzi do tego że strażacy którzy awansują maja zmniejszany dodatek służbowy. Jeżeli w komendach nie ma osób odchodzących na zaopatrzenie emerytalne w niektórych komendach zaczyna brakować na wysługę lat.  Braku wzrostu budżetów komend.
Wzrostu płacy za godziny ponadnormatywne z 60% na 100%”
 
- Syf kiła i malaria. Niemal każda komenda Państwowej Straży Pożarnej  wymaga remontu: Gryfice, Koszalin, Stargard. - Tak przyczyny protestu Krajowej Sekcji Pożarnictwa wyjaśnia Łukasz Stefański w-c przewodniczący Sekcji Wojewódzkiej NSZZ „Solidarność” przy KWPSP w Szczecinie
 
- Jedziemy do Pani Minister, ponieważ chodzi tutaj o elementarne potrzeby. Przykładowo w 2009r. komenda miała 1 milion budżetu, okazuje się, że w 2015 dalej ma ten 1 milion. W tej chwili jest tak, że strażak po akcji gaśniczej za własne pieniądze jedzie na myjnie i czyści pojazd i sprzęt.  – Kontynuuje Łukasz Stefański z NSZZ „Solidarność”.  
 
Przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność” Robert Osmycki informuje, że do spotkania w tej sprawie z Panią Minister Teresą Piotrowską dojdzie 9 kwietnia.
 
Подробнее на сайте: https://domconstructor.ruhttps://homestrong.ru
https://sdelaietosam.ruhttps://plusconstruct.ru https://endconstruction.ru https://domobuilding.ruhttps://worknhouse.ruhttps://houseconstructor.ru
https://constructstroi.ru https://constructme.ru https://do-construction.ru https://trueconstruction.ru https://svoiastroika.ruhttps://smartesthouse.ru https://domenter.ru

Komentarze  

0 #6 nie strażak 2015-04-24 05:01
niech w ramach akcji protestacyjnej pomalują drzwi farba nie jest droga starosta postawi
Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 #5 wer 2015-04-12 20:29
Bez przesady
Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 #4 Romuald Dyszel vel Sznycel 2015-04-08 22:35
Policja ma po remoncie budynek, a co? To strażakom nie można też było zafundować?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #3 tonyS 2015-04-08 05:18
Przynajmniej paczkomat mamy nowy :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #2 Dziadek strażak 2015-04-07 13:24
Nie wszedzie, ale fakt komendy wymagają remontu. Nie ma co się dziwić, od lat pokutuje opinia, że strażakom sie w głowach od dobrobytu poprzewracało, tylko ze z bliska wygląda to zupełnie inaczej. Trzeba głośno o problemach mówić! Nie wolno podobnych spraw wyciszać. Brawo za szczere słowa, rozgoryczone ale szczere.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #1 sama prawda 2015-04-05 18:49
od dawna tak jest i co mozemy zrobic?????
Cytować | Zgłoś administratorowi