Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryficach w ramach Kampanii „Kilometry Dobra”  może się pochwalić sporym dorobkiem, a kolejne imprezy przed nami. Sprawdź jakie.

Подробнее на сайте: http://investment-money.ruhttp://stroi-rukami.ruhttp://poleznii.ruhttp://grand-construction.ru
http://lavandamd.ru http://samodelnaya.ru http://samodelnii.ru
http://build-dwelling.ruhttp://sdelaisebe.ru http://mending-house.ruhttp://pro-nedvijimosti.ru http://hold-house.ruhttp://samodelkinov.ru
http://samodelkami.ruhttp://grand-builder.ruGo to top of page
Do akcji przyłączyło się wiele osób. 20 marca odbył się Koncert w Gryf Arenie. Licznie zgromadzeni goście mogli obejrzeć występy lokalnych artystów: grupę taneczną "MAMBA" z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gryficach, grupę z Przedszkola nr 1 w Gryficach, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rewalu, grupy taneczne z TOP TOYS, Igora Shchastlivy oraz Krystiana Majchrzaka. Podczas imprezy zebraliśmy 271,40 zł co daje nam 6 metrów dobra. Po zakończonych występach wszyscy ulicami miasta udaliśmy się nad wodospad pożegnać zimę poprzez symboliczne utopienie Marzanny.
22 marca uczestniczyliśmy w  pikniku zorganizowanym przez klub „GRYF” z okazji rozpoczęcia sezonu motocyklowego oraz powitania wiosny.  Dzięki Waszemu wsparciu uzbieraliśmy 605 zł czyli 13,75 m. 
 
Z Kilometrami Dobra byliśmy również w Płotach. W dniach 23 i 24 marca w tamtejszym Domu Kultury odbyły się warsztaty rękodzielnicze z zakresu: wykonywania kartek wielkanocnych, podstaw ceramiki oraz malowania ozdób ze sklejki. W warsztatach wzięły udział dzieci z miejscowego przedszkola, a także z klas zerowych. Wykonane prace trafiły do ich autorów. Przeprowadzona zbiórka w ramach kampanii zatrzymała się na liczbie 206,31 zł co dało kolejne 4,7 m.   
 
Z ostatnią marcową imprezą charytatywną „Kilometry Dobra” zagościliśmy w nadmorskim Rewalu. To właśnie tutaj 24 marca Zespół Szkół Sportowych zorganizował loterię fantową co było wstępem do Koncertu charytatywnego, który odbył się 27 marca w Gminnym Ośrodku Kultury. Swoje występy artystyczne zaprezentowali: uczniowie z Zespołu Szkoły Podstawowej w Rewalu, Rewalskie Stowarzyszenie „Aktywni Kulturalnie”, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy oraz wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego w Gryficach. Dodatkowo w czasie przerwy przeprowadzono licytacje prac zrobionych przez podopiecznych PSOUU Koło w Gryficach. Ogromnym wkładem było wsparcie ze strony mieszkańców gminy Rewal, którzy przygotowali na tę okazję pyszne ciasta, herbatę i kawę. Ich sprzedaż w znacznym stopniu zasiliła konto akcji. Kolejny etap rewalskiej imprezy miał miejsce w hali sportowej, gdzie odbywał się finał kolejnej edycji „Rewaligi”. Również tutaj w przerwie rozgrywek mogliśmy obejrzeć występy artystyczne zespołu „Mamba” z Warsztatu Terapii Zajęciowej Gryfice, przeprowadzono też kolejną aukcję wykonanych przez nas prac. Z bałtyckiego wybrzeża wracaliśmy w świetnym humorze, a kwota którą tu zebraliśmy wyniosła ponad 4500 zł.
 
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które pomogły nam w organizacji tych imprez i wspierają nas zawsze kiedy tego potrzebujemy – bez Was na pewno by nam się nie udało. Dziękujemy również darczyńcom, którzy tak chętnie wspierają naszą akcję przybliżając tym samym do wyznaczonego celu liczonego „Kilometrami Dobra”.
Akcja trwa nadal i już w kwietniu i maju odbędą się kolejne kwesty  oraz imprezy na które zapraszamy, a wśród nich m.in.:
 
-015 kwiecień– kwesta na ulicach Gryfic z rozdawaniem ulotek i upominków
-17 kwiecień – warsztaty rękodzielnicze 
-21 kwiecień – warsztaty w SP w Modlimowie
-2 maja – Obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością intelektualną: występy PSOUU, licytacja prac
-8-14 maj – występy w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury podczas turnieju czytelników
-12-14 maj – występy artystyczne w Domu Kultury w Płotach
-16 maja – walki pokazowe PRZEMOL BOXING TEAM – sala gimnastyczna przy ul. 3-go Maja
-23 maja – występy artystyczne w Rewalu
-27 maja występy artystyczne w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury
-31 maj – finał akcji: podsumowanie kampanii, występy PSOUU, obchody Dnia Dziecka wspólnie z Gryfickim Domek Kultury
 
Akcję ”Kilometry Dobra” można wesprzeć poprzez:
- wpłaty do puszek podczas kwest oraz imprez;
- w siedzibie naszego Koła: Gryfice, ul. Pocztowa 4;
- bezpośrednio na konto bankowe Bank PEKAO SA nr konta: 06 1240 3842 1111 0010 2922 7719  
(z dopiskiem „Kilometry Dobra”);
- poprzez stronę internetową www.psouugryfice.pl , przelewem internetowym za pośrednictwem serwisu DotPay.
 
Zapraszamy do włączenia się do akcji!!!
 
Maja Krogulecka
Andrzej Tomczyk
 
       PSOUU 
Koło w Gryficach