Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

Łza Matki Górnika kontrowersyjnym wyrazem solidarności z walczącymi o godność górnikami.

 
Подробнее на сайте: http://getkredit.ruhttp://wow-helper.ruGo to top of pagehttp://live-cms.ruhttps://healthenter.ru https://cleanmedicine.ru
http://free-minigames.comhttp://carautoremont.ruGo to top of pagehttp://buy-vehicle.ruhttps://originhealth.ru http://make-credit.ruhttps://wellbuilding.ru http://nunax.ruhttp://saurfang.ruhttps://avtoremonto.ruGo to top of pagehttps://rukamisdelai.ru
Wszechpolak Grzegorz Solarz - Kwiatkowski prowadzący również fanpage na facebooku @Wiktor - Szkic Patriotyczny jako swój wyraz artystycznej solidarności z górnikami stworzył obraz pt. " Łza Matki Górnika". Jak sam mówi jest to jego artystyczny wyraz solidarności z walczącymi o swą godność górnikami.
Każdy z nas ma ukochaną matkę, która w bólach wydała nas na ten świat po tym jak przez 9 miesięcy nosiła nas pod sercem, każda z naszych matek przeżywa najbardziej nasze sukcesy jak i smutki... Przecież każda z tych matek zarówno stoczniowców, górników i wielu innych robotników płakała nad losem synów pacyfikowanych podczas stanu wojennego, kiedy naród zawołał "chleba daj nam Polsko, a przysłała im władza milicję i wojsko". Tak i dziś sytuacja się powtarza. Chciałbym aby moja twórczość zwróciła uwagę na ból matek górników. 
 
W miarę rozwoju pracy nad szkicem narodził się pomysł by pokazać życie bólu Polski krwią i tak pojawiła się myśl stworzenia 10 obrazów stworzonych w całości z krwi o tematyce między innymi Powstańczej, sakralnej itp. i wystawienie ich na wystawie. Jak szybko narodziła się myśl tak i szybko narodziła się koncepcja szkicu w chwilę po pojawieniu się myśli dzierżyłem ołówek w ręku. Obraz ten to również przełomowa chwila w moim życiu i pracy artystycznej, już od dawna marzyłem wzorując się na Amerykańskim artyście światowej sławy Vincencie Castiglia malującym swoje obrazy o charakterze sakralnym krwią by za jego wzorem stać się takim jak on. Jest on człowiekiem który przełamał pewne współczesne tabu tkwiące w społeczeństwie pomiędzy krwią, która jest życiem a religią i stereotypami. Kiedy coraz bardziej zapoznawałem się z jego postacią oraz twórczością coraz bardziej chciałem również połączyć swoją sztukę ołówków z krwią i tak też się stało
 
Zdaje sobie sprawę że robię coś czego nikt tak młody nie spróbował, ani na co się nie odważył. Jak nawijał raper RY23 w swoim kawałku „Jestem z Polski" - przychodzimy na ten świat by wykonać misję, nie wyglądamy tak jak rysował nas Walt Disney.
Sądzę, iż najlepszym podsumowaniem myśli obrazu będą dwie modlitwy. Pierwsza z nich najbardziej wymowna do obecnej sytuacji to modlitwa ułożona przez ks. Popiełuszkę, zaś druga to modlitwa symbolu walki, to dokładnie fragment modlitwy żołnierzy NSZ. 
 
Matko tych, którzy są zdradzeni - módl się za nami 
Matko tych, którzy są zawsze wierni - módl się za nami 
Matko w nocy pojmanych - módl się za nami 
Matko osieroconych, Matko przesłuchiwanych - módl się za nami 
Matko tych, którzy nie poddają się do końca - módl się za nami 
Batko Boża módl się za te wszystkie matki, które płaczą... 
MATKO CIERPIĄCEJ POLSKI - MÓDL SIĘ ZA NAMI... WSZYSTKIMI... 
 
"O Mario, Królowo Korony Polskiej - błogosław naszej pracy i naszemu orężowi. O spraw Miłościwa Pani - Patronko naszych rycerzy, by wkrótce u stóp Jasnej Góry i Ostrej Bramy zatrzepotały polskie sztandary z Orłem Białym i Twym wizerunkiem." 
 
 
Strona - https://www.facebook.com/WiktorSzkicPatriotyczny 
Tytuł: Łza Matki Górnika 
Technika: Szkic ołówkowy oraz malowanie krwią grupa 0 Rh - 
Czas pracy: 32 dni w tym parę nie przespanych nocy
 
Autor: Grzegorz Solarz - Kwiatkowski
 
 
A jaka jest Państwa opinia o tego typu twórczości i samym rysunku?

Komentarze  

+2 #6 Pamiętam 2015-02-23 10:24
Pamiętam jego pierwszą wystawę autorską i wernisaż młody chłopiec a jakże już dojrzały i słowa -"Daliście mi szanse , Dziękuję, nie zawiodę" DUMA GRYFIC!
Cytować | Zgłoś administratorowi
-10 #5 Alina 2015-02-20 15:08
obraz dobry ale nie potrzzebnie krew
Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 #4 Kot Filemon 2015-02-19 16:50
Jak dla mnie to obrzydliwe, żeby malować własną krwią. Do czego posunie się dalej artysta? Użyje innych płynów ustrojowych a może ekskrementów malując lub rysując inny obrazek? :/ Dla mnie ta krew to wyraz czegoś niezdrowego.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 #3 Paweł 2015-02-19 13:11
Grzesiu bardzo ładnie narysował ma chłopak talent!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #2 m_o 2015-02-18 07:20
Nie na polskie warunki gosciu, Takie rzeczy go Giger
Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 #1 Łukasz 2015-02-17 15:02
zalatuje planowanym rozgłosem
Cytować | Zgłoś administratorowi